Jak zapobiegać, a nie leczyć

Ważną w naszym życiu rolę odgrywa profilaktyka. Zatem w te jesienne dni dbajmy o siebie i swoje zdrowie.

Jak zapobiegać, a nie leczyć???

1. Jedną z ważniejszych reguł zwiększenia szans przed przeziębieniem jest systematyczne uprawianie sportu, przebywanie na świeżym powietrzu, odwiedzanie sauny, czy w domowych sposobach branie naprzemiennie prysznicu raz to zimną wodą a raz ciepłą.
Takie zabiegi wpływają na łatwiejsze przyzwyczajanie się organizmu do zmian temperatur.
2. W okresie jesiennym duże znaczenie ma odpowiednio dobrany strój do pogody. Nie należy się przechładzać i przemrażać, nie należy się również przegrzewać.
3. Podczas jesiennych słot i towarzyszącemu zwykle spadkowi temperatury, krew wolniej płynie przez górne drogi oddechowe,. Zmniejsza to dotarcie większej ilości przeciwciał, które w szybszym tempie mogą zwalczyć infekcję. Aby zwiększyć szansę powodzenia należy spożywać produkty o dużej ilości witaminy C lub preparaty z zawartością kwasu askorbinowego. Odgrywają ważną rolę przy produkcji przeciwciał.
4. Miejsca, które są zwykle skupiskiem zarazków to centra handlowe, przychodnie, szkoły, w miarę możliwości w okresie panowania epidemii należy się ich wystrzegać.

Obrazek   Jeżeli jednak dojdzie do zachorowania, podejdźmy do tematu poważnie. Skonsultujmy swój stan zdrowia z lekarzem. Nie starajmy się udowadniać, że w pracy bez nas sobie nie poradzą, czy w domu rodzina się zawali. Pozwólmy sobie na kilka godzin w łóżku. Pamiętajmy jednak, żeby temperatura w pomieszczeniu była stała i nie za wysoka. Czy w przeziębieniu czy grypie, organizm jest osłabiony dlatego pomóżmy mu i nie obciążajmy dodatkowymi czynnościami. Przy grypie domowe sposoby nie pomogą, tu należy poddać się kuracji za konsultacją lekarską oczywiście. Wskazane jest również picie większych ilości płynów o neutralnej temperaturze.
W aptekach są dostępne środki bez recepty, które służą leczeniu i łagodzeniu objawów grypy i przeziębienia,. Najbardziej popularne to witamina C i Rutinoscorbin oraz wszelkie pastylki do ssania.

Obcasy.pl