Jak zerwać z rutyną w związku?

Rutyna w końcu wkracza do każdego związku, ale to wcale nie oznacza, że macie się ze sobą nudzić. Nie masz pomysłu jak "odżywić" swoją relację z partnerem? Pomożemy!

Jak zerwać z rutyną w związku. Foto: instagram.com/maffashion_official

Jesteście ze sobą już parę lat i od dawna nie czuliście motyli w brzuchu? Często spędzacie wspólny czas bezmyślnie gapiąc się w telewizor, a cała ekscytacja gdzieś uleciała?

Spokojnie, to wcale nie musi oznaczać, że związek jest nieudany. W pierwszym etapie „miesiąca miodowego” przeważnie nie możecie oderwać od siebie rąk i cały wolny czas spędzacie razem. W którymś momencie, ta faza zawsze przechodzi. Dopadają was problemy życia codziennego, bywacie zmęczeni i poirytowani, a różowe okulary przez które patrzycie na partnera lekko spadają z nosa. Wasze uczucie jest nadal tak samo silne, po prostu związek wszedł w bardziej stabilną, rutynową fazę. I to wcale nie tak, że jest ona nudna i nieatrakcyjna – przecież weekendy z pizzą i Netfliksem też są fajne. Pozwalacie sobie na luz i nie ma już między wami wstydu. Czujesz, że chciałabyś wprowadzić odrobinę starej iskry? Przychodzimy z pomocą.

Umówcie się na randkę

Nie wystarczy zwykłe zaklepanie biletów do kina. Zaplanujcie cały wieczór razem: kolacja, teatr, impreza. Przygotuj się tak, jak kiedyś. Zastanów się co włożysz, może po kilku latach w związku już wiesz w czym najbardziej mu się podobasz. Spędź trochę czasu nad makijażem, załóż szpilki. Na pewno zrobisz na nim wrażenie, zwłaszcza jeśli już dawno nie widział cię w takim wydaniu.

Zróbcie coś nowego

Codziennie obracacie się wśród czynności, które pewnie są wam bardzo dobrze znane. Spędzacie czas tak, jak najbardziej lubicie, bez silenia się na oryginalność. A może czasem jednak warto? Wykup wspólny lot balonem, skok ze spadochronem albo po prostu wycieczkę w miejscu, w którym jeszcze nigdy nie byliście. Jeśli większość czasu spędzacie na oglądaniu filmów – idźcie razem na siłownię. Jeśli często chodzicie razem na rockowe koncerty – kupcie bilety do opery. Zbierajcie wspólne doświadczenia!

Wyślij mu seksowne zdjęcie

Uwaga: wcale nie musi (a nawet nie powinno) być nagie. Ma działać na wyobraźnię. Zrób sobie zdjęcie w nowej sukience z bardzo głębokim dekoltem albo podczas przymierzania nowej bielizny. Na pewno zaserwujesz mu dawny dreszczyk emocji.

Dawajcie sobie prezenty bez okazji

Wiesz, że twój chłopak od dawna przymierza się do kupna nowej gry komputerowej albo marzy o nowych słuchawkach? Może chwilowo oszczędza i przekłada ten zakup na inny moment? Słuchaj o czym opowiada i czego pragnie, a potem kup to. Na pewno będzie zachwycony tym, że o niego dbasz.

Nie porównujcie się do innych par!

Każda para ma swoje problemy. Nie ma związków idealnych. Codziennie w pracy słuchasz o idealnym mężu koleżanki, który codziennie wita ją w drzwiach obiadem? To mile, ale skąd wiesz, że jest mężczyzną, z którym ty byłabyś szczęśliwa? Twoja przyjaciółka mówi, że jeszcze nigdy nie pokłóciła się ze swoim facetem? To dobrze, ale być może nie musiała zmierzyć się jeszcze z tak poważnymi problemami, które ty w swoim związku już dawno przepracowałaś. Niech wzorowym związkiem do naśladowania będzie dla ciebie twój własny!