Kalejdoskop wspomnień. Gaja Kołodziej

„Kalejdoskop wspomnień” Gai Kołodziej to poruszająca powieść o potędze pierwszej miłości, a także o odwadze, aby wbrew przeciwnościom losu sięgać po to, czego się naprawdę pragnie. Książka trafi do rąk czytelników 8 czerwca.

Kalejdoskop wspomnień. Gaja Kołodziej
Kalejdoskop wspomnień. Gaja Kołodziej

Po latach nieobecności Aniela, dwudziestokilkuletnia malarka, wraca ze złamanym sercem do kraju. W dniu jej powrotu w wypadku samochodowym nieoczekiwanie ginie jej matka. Z początku Aniela zamyka się w sobie i żyje w świecie wspomnień, ale stopniowo odnajduje w sobie siłę i odwagę, aby pójść za głosem serca. Szczęście przybiera często postać kogoś bardzo dobrze znanego…

„Kalejdoskop wspomnień” to przejmująca opowieść o tym, że można mieć decydujący wpływ na swoją przyszłość. Gaja Kołodziej z ogromną dbałością o psychologiczny detal opisuje trudne relacje rodzinne i skomplikowane życie uczuciowe bohaterów. Oto poruszająca historia o bohaterce, która, doświadczywszy ogromnego cierpienia, usiłuje pogodzić się ze światem.
„Kucnęłam przy krzaku dzikich róż, ukrywając twarz w ich cieniu. Nie wiedziałam, jak mam teraz żyć. Dzień ciągnął się w nieskończoność, a sama myśl o przyszłych miesiącach, latach, całych dziesięcioleciach bez Adriana była obezwładniająca. On najwyraźniej potrafił znaleźć szczęście z inną, ale dla mnie nie istniał nikt prócz niego. Kochałam go ponad życie, czekałam na niego tyle lat, aż wreszcie… Po co w ogóle zdawałam maturę, po co włożyłam tyle wysiłku, aby przygotować się do egzaminów wstępnych do Akademii Sztuk Pięknych? Naraz wszystkie poświęcenia i wyrzeczenia stały się daremne. Bez Adriana życie nie miało sensu. Nagle moją wymęczoną tępym pulsowaniem głowę wypełniło echo jego głosu:
– Znasz taki rodzaj miłości?
Babcia bez dziadka zwiędła niczym ścięta róża. Z przerażeniem zdałam sobie sprawę, że i mnie czeka ten sam los”. (fragment książki)
Gaja Kołodziej (1989) jest autorką siedmiu powieści i członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Uczy młodzież i dorosłych kreatywnego pisania, organizuje konkursy literackie, a pisarstwo stanowi esencję jej życia. W 2013 założyła Instytut Sztuki Literackiej, aby promować czytelnictwo i wspierać młodych początkujących i pisarzy. Do tej pory odbyła ponad sto spotkań autorskich w całym kraju.