Kamień dobrych relacji

Kwarc różowy
Kwarc różowy

Zdaniem ekspertów Pantone delikatny, pastelowy odcień różowego kwarcu symbolizuje harmonię i empatię. Jest subtelny, ale zauważalny. To określenie świetnie pasuje do biżuterii z różowym kwarcem proponowanej przez nową polską markę Ditta Zimmerman – przede wszystkim delikatnych bransoletek z zawieszkami oraz naszyjników.

Kwarcowe paciorki wykorzystywane do ich wykonania wytwarzane są w dwóch wersjach – gładkiej, o bardziej wyraziście widocznej barwie i fasetowanej, gdzie drobny szlif wydobywa grę światła. Kwarcowa biżuteria to zdecydowanie propozycja dla pań o subtelnej urodzie: blondynek i szatynek.
Kwarc różowy to kamień półszlachetny występujący w wielu częściach świata. Najpiękniejszy pochodzi z Madagaskaru, ale wydobywa się go także w innych rejonach Afryki, w USA, na Sri Lance, w Rosji, Kazachstanie, Brazylii, Niemczech, Czechach, a nawet w Polsce. Swoje zabarwienie zawdzięcza domieszkom tytanu i manganu. Jest nazywany „kamieniem miłości” ze względu na przekonanie, iż noszącą go osobę pozytywnie nastawia do innych ludzi i otaczającego świata.

Pomaga budować dobre relacji między zakochanymi, przyjaciółmi, członkami rodziny. Jego energia pomaga nam odczuwać pozytywne intencje innych, odczuwać współczucie, doceniać piękno i podejmować właściwe decyzje. Z różowym kwarcem łatwiej nam będzie zapomnieć o negatywnych doświadczeniach, zaufać, pokonać dawne urazy. Według znawców medycyny niekonwencjonalnej łagodzi problemy z sercem i krążeniem, podnosi odporność i likwiduje stres.

Powinny go także nosić panie, które chcą zostać w najbliższej przyszłości mamami.
Według ekspertów Pantone  delikatny kwarcowy róż świetnie komponuje się nie tylko z jasnym błękitem Serenity, ale także z szarością, fioletem, burgundem, szałwiową i tymiankową zielenią, granatem. Daje to wiele możliwości dopasowania go do naszego stroju – zarówno tego codziennego, czy zakładanego do pracy,  jak i bardziej uroczystego. Delikatna barwa sprawia, że biżuteria z różowym kwarcem jest dyskretna i stonowana – wyjątek mogą tu stanowić naszyjniki w których kwarc występuje w oprawie złocistego metalu.