Hiszpania: co warto wiedzieć przed wakacjami 2019?

Biura podróży kuszą ofertami wakacji w Hiszpanii. Jest to kraj niezwykle zróżnicowany, który zachwyca zarówno piękną architekturą, jak i malowniczą przyrodą. Co warto zwiedzić w Hiszpanii? Podpowiadamy!

Hiszpania: co warto wiedzieć przed wakacjami 2019?

Hiszpania – jaki region na wakacje?

Doskonałym pomysłem na wczasy w Hiszpanii jest Andaluzja. To największy region kraju uznawany za kolebkę tamtejszej kultury. To właśnie tutaj narodziło się flamenco i corrida. W Andaluzji znaleźć można zarówno wielkie metropolie, jak i klimatyczne wioski. Stolicą regionu jest Sewilla. Spędzając tu wakacje, warto zwiedzić pałac Reales Alcázares, Plaza de España czy Katedrę Najświętszej Marii Panny. Szukając ofert Hiszpania last minute, warto rozważyć wyjazd na Costa del Sol czy Costa de la Luz. Fanom wakacji all inclusivew Hiszpanii, polecić można także Wysypy Kanaryjskie, zwane również Wyspami Szczęśliwymi. Składają się one z 7 głównych wysp oraz dziesiątek małych wysepek położonych na Oceanie Atlantyckim. W ofercie biur podróży znaleźć można dziesiątki atrakcyjnych ofert wakacji last minute w Hiszpanii- na Teneryfie, Gran Canarii, Fuertaventurze czy Lanzarote.

Hiszpania – co warto wiedzieć?

Jedynym miesiącem roku, w którym lepiej nie planować wakacji w Hiszpanii jest sierpień. Ze względu na panujące tam wysokie temperatury, wielu mieszkańców wyjeżdża wówczas z kraju, co sprawia, że część miast pustoszeje, a życie tętni wyłącznie w kurortach. Warto pamiętać także o sjeście, czyli popołudniowym wypoczynku trwającym od 14:00 do 17:00, kiedy to znacząca część restauracji i sklepów jest zamknięta.

Hiszpania – pogoda

Wybierając się na wakacje w Hiszpanii 2019, warto wiedzieć, że tamtejsza pogoda bardzo mocno uzależniona jest od regionu, w którym planujemy spędzić urlop. Centralna część kraju, do której zalicza się między innymi Marsylię oraz Kastylię, charakteryzuje się gorącym latem i chłodną zimą. Jako że w lipcu i sierpniu temperatura sięga tu niekiedy 38 stopni Celsjusza, rejon ten najlepiej odwiedzić wiosną lub jesienią, gdzie wynosi ona średnio 25 stopni Celsjusza. W Hiszpanii południowej – Maladze, Sewilli czy Granadzie, lata są gorące, a zimy – bardzo łagodne. Zastanawiając się jaki region na wakacje w Hiszpanii będzie najlepszym rozwiązaniem, z pewnością warto rozważyć urlop w Andaluzji, która uznawana jest za najcieplejszą część tego kraju. Na bardzo przyjemne temperatury liczyć można także udając się na wschód Hiszpanii – do Barcelony czy Walencji. Latem wynoszą tam one około 25 stopni Celsjusza. Szukając ciepła i słonecznej pogody, bez męczących upałów, wybrać można się również na północ Hiszpanii – do Aragonii czy Galicji.

Hiszpania – ceny

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na urlop do Hiszpanii? Z pewnością warto zapoznać się z cenami, które pozwolą na oszacowanie wakacyjnego budżetu. Do najdroższych miast tego kraju zalicza się Barcelonę oraz Madryt. Szukając niedrogich produktów wysokiej jakości, warto udać się do dyskontów. Warto również odwiedzić lokalne targi i sklepiki, gdzie za produkty spożywcze, owszem, zapłacimy nieco więcej, lecz będziemy mieli okazję na spróbowanie tamtejszych przysmaków i poznanie rodzimej atmosfery. Za butelkę wody zapłacimy około 25 centów, bagietkę – 50 centów, napój gazowany w dużej butelce – około 1,5 euro, a butelkę wina – 4 ,5 Euro. Wybierając się do restauracji, warto zamówić tapasy, czyli niewielkie przekąski. Koszt takiego zestawu to około 10 euro.

Hiszpania – co warto kupić?

W co warto się zaopatrzyć spędzając wakacje 2019 w Hiszpanii? Koniecznie spróbować należy chorizo, czyli tradycyjnej kiełbasy wytwarzanej z wieprzowiny i przyprawianej papryką. Równie dużą popularnością cieszy się długo dojrzewająca szynka jamón serrano. Jeśli chodzi o słodkości, jednym z popularniejszych deserów jest flan, który wytwarza się z jajka, mleka oraz cukru. Turrón to z kolei przysmak migdałowy spożywany w okresie Bożego Narodzenia.

Szukając wakacyjnej destynacji, która zachwyci nas zarówno zapierającymi dech w piersiach widokami, jak i doskonałą kuchnią oraz piękną pogodą, warto postawić na urlop w Hiszpanii.

Artykuł sponsorowany