Ketonal – odpowiednia dawka Ketonalu bez recepty

Odpowiednie dawkowanie leku Ketonal pozwala zmniejszyć różnorodne dolegliwości ze strony układu kostno-stawowego i mięśniowego pojawiające się w przebiegu przewlekłych chorób i ostrych stanów pourazowych narządów ruchu. Preparat należy zażywać zgodnie ze wskazówkami zawartymi w ulotce.

Ketonal – odpowiednia dawka Ketonalu bez recepty

Działanie Ketonalu

Ketonal to niesteroidowy lek przeciwzapalny wykazujący silne właściwości przeciwbólowe, który można nabyć w aptece bez konieczności okazywania zlecenia lekarskiego. Lek na bazie ketoprofenu, czyli substancji czynnej odpowiedzialnej za hamowanie aktywności enzymów z grupy cyklooksygenaz, zmniejsza objawy odpowiedzi zapalnej rozwijającej się w organizmie. Za sprawą SANDOZ, czyli światowego lidera w dziedzinie leków generycznych i biopodobnych, którego misją jest szerzenie dostępu do leków wysokiej jakości i przynoszenie ulgi przy dokuczliwych objawach pacjentom z różnymi schorzeniami, Ketonal można kupić bez recepty.

Preparat łatwo się wchłania i rozchodzi po ustroju, trafiając dzięki substancjom pomocniczym bezpośrednio w miejsce bólu. Największe jego stężenie w osoczu krwi następuje po 1 godzinie i 20 minutach. W ciągu kilku następnych godzin stężenie składników leku maleje ze względu na przenikanie ketoprofenu do płynu maziowego i przestrzeni stawowych. Tam dochodzi do łagodzenia stanów zapalnych i dolegliwości bólowych. Po usunięciu leku z organizmu należy uzupełnić jego brak kolejną odpowiednio dobraną dawką.

Ketonal dostępny jest w różnych postaciach farmaceutycznych. Najczęściej podawany jest w formie kapsułek doustnych oraz żelu do stosowania zewnętrznego bezpośrednio na bolące miejsce. Produkt polecany jest szczególnie w leczeniu objawów związanych z chorobami reumatycznymi i zwyrodnieniowymi układu kostno-stawowego oraz łagodzeniu niektórych zespołów bólowych.

Odpowiednia dawka Ketonalu bez recepty

Maksymalna dobowa dawka leku bez względu na jego postać farmaceutyczną nie powinna przekraczać 200 mg ketoprofenu. Ketonal należy stosować zgodnie z jego przeznaczeniem i informacjami zawartymi w ulotce dołączonej do opakowania bądź po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Preparat w tabletkach dostępny jest najczęściej w dawce 25 i 50 mg. W przebiegu objawów choroby reumatycznej i zwyrodnieniowej zaleca się zastosować 1 tabletkę co 6 godzin. Z kolei w przypadku zespołów bólowych innego pochodzenia warto przyjmować 1 tabletkę nawet co 8 godzin. Ketonal w takiej postaci należy zażywać w trakcie posiłku, popijając co najmniej jedną szklanką wody lub mleka. Trzeba też połykać go w całości, czyli nie rozgryzać. W zależności od kondycji żołądka pacjenta, przed zażyciem leku można zastosować dodatkowy środek zobojętniający kwas solny. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia. Lek w tabletkach zaleca się stosować nie dłużej niż 5 dni.

Ketonal w żelu również należy odpowiednio stosować. Przedawkowanie leku nie zwiększy jego skuteczności, ale stwarza ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów. Wystarczy nanieść żel na odsłonięty, czysty obszar ciała i delikatnie wmasować kolistymi ruchami do momentu całkowitego wchłonięcia się. Tylko 5 cm preparatu wyciśniętego z tuby odpowiada 100 mg ketoprofenu. Leki Ketonal można łączyć w terapię skojarzoną. Oznacza to, że dobową dawkę ketoprofenu można uzyskać np. po zażyciu 2 tabletek po 50 mg oraz dwóch aplikacji żelu po ok. 2,5 cm na bolący staw. Optymalna długość leczenia żelem Ketonal to 7 dni.

Wskazania do stosowania leku Ketonal

Ketonal w tabletkach oraz w formie żelowej służą jako preparaty lecznicze objawów różnorodnych stanów zapalnych i zmian zwyrodnieniowych układu kostno-stawowego, a także chorób reumatycznych. Szybko i skutecznie łagodzą niektóre zespoły bólowe o umiarkowanym nasileniu oraz dolegliwości bólowe różnego pochodzenia. Szczególnie polecany jest w czasie menstruacji oraz przy bólach głowy, nawet o charakterze migrenowym. Ketonal przynosi ulgę nie tylko w przebiegu chronicznych dolegliwości i chorób układu ruchu, ale również przy ostrych urazach mechanicznych, kontuzjach sportowych i różnych uszkodzeniach powysiłkowych. Łagodzi bóle pooperacyjne, nerwobóle, a także bóle zębów. Obniża temperaturę miejscową dotkniętej objawami okolicy ciała, przyspiesza wchłanianie się obrzęków, a także zapobiega agregacji płytek krwi, czyli ich zlepianiu się i tworzeniu czopów, swoistych zatorów ograniczających lub całkowicie zamykających światło naczynia krwionośnego.