Internautki przysięgają, że to najlepszy sposób na pozbycie się zapachu potu!

Wydaje się, że próbowałaś już wszystkiego, ale nadal męczy cię przykra woń potu spod pach? Internet ma na nią nowy sposób, którego koniecznie musisz spróbować!

sposób na pozbycie się zapachu potu
Internautki przysięgają, że to najlepszy sposób na pozbycie się zapachu potu! Foto Billie/Unsplash

Stary, dobry dezodorant towarzyszy nam na co dzień. Jednak prawda jest taka, że pomimo obiecujących „72 godziny świeżości” opakowań, czasami ten zwykły kosmetyk nie wystarcza, by uporać się z odorem potu. Nawet używanie go zarówno na noc, jak i na dzień może nie dać wymarzonych efektów. Co w takim razie począć? Internautki przychodzą z pomocą! Ich tajnym sposobem na smród są… kwasy!

Sposób na pozbycie się zapachu potu

Pocenie się jest naturalną i potrzebną funkcją ludzkiego ciała. Niestety, pod naszymi pachami zadomowiły się bakterie, które karmią się tą wydzieliną. I to właśnie one sprawiają, że musimy zmagać się z przykrym zapachem. Podstawowe sposoby na radzenie sobie z nim to prawidłowa higiena ciała, a także przeznaczone do tego kosmetyki – dezodoranty, antyperspiranty czy nawet blokery. Jak się jednak okazuje, w drogeriach można znaleźć jeszcze inne produkty, które pomogą z tą nieprzyjemną doległością. Wystarczy poszukać produktów do peelingu chemicznego w dziale z kosmetykami do twarzy.

Kwasy pod pachy

Eksfoliacja martwego naskórka kwasami stała się ostatnio bardzo popularna. Zarówno twarz, jak i ciało mogą sporo na niej zyskać – mniej trądziku, uporanie się z szorstką skórą czy przywrócenie blasku. Poza tymi zbawiennymi efektami kwasy mogą także zwalczać bakterie. Dzieje się tak, ponieważ organizmy te najlepiej czują się w pH o wartości 5.5-6.5. Kwasy obniżają ten czynnik, tym samym utrudniając bakteriom funkcjonowanie.

Jaki kwas wybrać?

Najpopularniejsze kwasy do poradzenia sobie z przykrym zapachem potu to kwas glikolowy i salicylowy. Ten pierwszy jest najsilniejszym kwasem należącym do grupy AHA. Przynosi efekty przy każdego rodzaju cerze, ponieważ wygładza, odżywia, zwalcza przebarwienia, a także oczyszcza. Osoby wrażliwe mogą woleć sięgnąć po jednego z jego delikatniejszych kuzynów, na przykład kwas mlekowy czy migdałowy. Natomiast kwas salicylowy sprawdza się najlepiej u osób zmagających się z trądzikiem i nadmiarem sebum, ponieważ jest w stanie przeniknąć przez warstwę łojową. Ale który najlepiej stosować pod pachami? Każdy z nich nada się do tego, by ograniczyć występowanie odoru. Najważniejsze jest, by wybrać delikatny kosmetyk z niskim stężeniem kwasów, który nie zaszkodzi skórze przy codziennym stosowaniu.

Zobacz także: Profesjonalny peeling chemiczny – wszystko, co musisz o nim wiedzieć