Architekci z pracowni Interiorsy doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego w projektowaniu wnętrz domu w Konstancinie postawili na ten harmonijny styl aranżacyjny.
Otwarta, pozbawiona sztucznych podziałów przestrzeń, jasne, dobrze doświetlone wnętrza oraz harmonijny ład i porządek – tak prezentują się wnętrza tego domu. Marta Iglewska i Radosław Wójcik, architekci z pracowni Interiorsy, znani z realizacji doskonale wpisujących się w potrzeby i styl życia klientów, postawili tym razem na harmonijny styl japandi.
„Styl japandi, łączący to co najlepsze w skandynawskim designie i japońskim minimalizmie, nadal będzie królował we wnętrzach w 2024 roku, niosąc spokój i równowagę do naszego życia” – mówi architekt Radosław Wójcik. Projektując wnętrza w tym stylu, architekci zwrócili uwagę na potrzeby inwestorów, dążąc do tego, by ich dom stał się prawdziwą oazą spokoju.
Wnętrza domu w Konstancinie zdominowane są przez naturalne materiały, użyte z niezwykłym wyczuciem estetycznego ładu. Designerzy zastosowali formy inspirowane naturą, doskonale wpisujące się w założenia stylu japandi. Prostota i minimalizm, ład i porządek współgrają tu z jasną, stonowaną kolorystyką, wprowadzającą spokój i harmonię. Duże przeszklenia rozświetlają wnętrza, wpuszczając do nich dużą ilość naturalnego światła, wspomaganego przez dekoracyjne lampy o organicznych kształtach.
Naturalne tkaniny, jasne, neutralne kolory, drewno i kamień tworzą harmonijne tło dla mebli o nieregularnych, organicznych formach. Rośliny zielone przywołują na myśl kontakt z naturą, tworząc atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi i relaksacji w domowym zaciszu.
W otwartej strefie dziennej granice między poszczególnymi strefami użytkowymi wyznaczają jedynie ich funkcje, co zapewnia komfortowe korzystanie z każdego pomieszczenia. Strefę salonową organizuje duża, narożna sofa w jasnym kolorze, natomiast kuchnia, pozbawiona szafek górnych, zapewnia ergonomię podczas codziennych prac. Przy granicy obu stref znajduje się jadalnia z dużym drewnianym stołem i krzesłami z plecionką wiedeńską.
Dekoracje zostały zastąpione designerskimi meblami i oświetleniem, które wpisują się w naturalny charakter wnętrz. Drzewo, będące integralną częścią domu, łączy wnętrze z otaczającą przyrodą, podkreślając jednocześnie spójność stylu japandi.
W pomieszczeniach prywatnych, takich jak łazienka i sypialnia, dominują naturalne materiały utrzymane w jasnych i ciemnych tonacjach, zachowując zgodność z założeniami stylu japandi. Dzięki umiejętnemu łączeniu przeciwieństw, jasne i ciemne kolory tworzą harmonijną całość, sprzyjającą wypoczynkowi i kontemplacji natury.