Niemowlę narodzone w bangladeskim szpitalu wygląda na 80 lat starsze!

25 września w bangladeskim szpitalu narodziło się niemowlę, którego wygląd zadziwił lekarzy. Noworodek urodził się z bardzo rzadkim zespołem progerii, który sprawił, że wygląda jak 80-latek.

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona w Bangladeszu? Foto Twitter
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona w Bangladeszu? Foto Twitter

Nowo narodzony chłopczyk stał się pociechą rodziców, ale zagwozdką lekarzy. Urodził się on bowiem z bardzo rzadkim zespołem progerii Hutchinsona-Gilforda, który charakteryzuje się przyspieszonym procesem starzenia. Brytyjskie media zauważają, że to niczym odzwierciedlenie scenariusza filmu „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” w realnym świecie.

Wygląd 80-latka

Syndrom objawia się w postaci cech typowych dla starszych ludzi. Napięcie, sztywność i wiotkość skóry, brak prawidłowego przyrostu masy ciała, łysienie czy liczne zmarszczki, to typowe znaki, które świadczą o obecności Progerii. Zazwyczaj zespół wykrywa się u dzieci powyżej 2 lat, to właśnie wtedy zaczynają się pojawiać niepokojące zwiastuny odstępstw od dziecięcego wyglądu.

Wygląd niemowlaka narodzonego w Bangladeszu już na tak wczesnym etapie jego rozwoju świadczy o obecności rzadkiego syndromu.

Dziecko nie posiada typowych cech noworodka – wypowiadali się doktorzy opiekujący się chłopcem tuż po porodzie.

Cieszymy się, że mamy syna

Państwo Patro, rodzice narodzonego chłopca, mimo przejmującego wyglądu chłopca, są bardzo szczęśliwi z cudu narodzin.

– Możemy być tylko wdzięczni Bogu za obecność naszego synka na świecie. Nie widzimy powodu, żeby martwić się o jego wygląd. Akceptujemy go takim, jaki jest – wypowiadali się.

Od chwili narodzin rodzinę Patro odwiedza bardzo wiele ludzi. Od bliskich, przyjaciół i ciekawych wyglądu dziecka sąsiadów, po gazety i media. Małżeństwo przyjmuje wszystkich z wielką gościnnością.

Medycyna kryje wiele tajemnic, pozostaje więc wierzyć, że „Ciekawy przypadek…” okaże się być równie ciekawy i w tym wypadku.

 

Benjamina Buttona w Bangladeszu? Foto Twitter
Benjamina Buttona w Bangladeszu? Foto Twitter
Benjamina Buttona w Bangladeszu? Foto Twitter
Benjamina Buttona w Bangladeszu? Foto Twitter