Kosmetyki Kylie Jenner w tarapatach!

Kylie Cosmetics, marka kosmetyczna Kylie Jenner jest prawdziwym hitem i przynosi milionowe zyski. Jednak ostatnio do sądu wpłynął wniosek przeciwko stronie internetowej, na której są sprzedawane. O co chodzi?

Foto kyliejenner.Instagram

Fani celebrytki zakochali się w jej błyszczykach, które były pierwsze. Teraz można także kupić cienie do powiek, korektory czy nawet pędzle do makijażu. Jednak te już nie spotkały się z tak dużą sympatią, ze względu na ich zbyt wysoką cenę – zestaw składający się z 16 sztuk kosztuje 360$ (ok. 1285 zł). W związku z tym opinie beauty blogerek także nie były pochlebne.

Foto kyliejenner.Instagram

To jednak nie koniec problemów Kylie Cosmetics. Niedawno do sądu wpłynął pozew przeciwko stronie internetowej służącej do zakupu kosmetycznych nowości Jenner. Jaki jest zarzut? Strona nie jest dostosowana do osób niedowidzących, a co za tym idzie nie jest zgodna z Ustawą o Niepełnosprawnych Amerykanach (po ang. Americans With Disabilities Act).

Problem oczywiście odkryła osoba niewidoma – Suchenko od 20 lat nie widzi, a do zakupów używa specjalnego czytnika ekranu, który pozwala jej normalnie poruszać się po sieci. Jednak w przypadku strony z kosmetykami Kylie urządzenie nie zdaje egzaminu, ponieważ strona nie jest do tego dostosowana.

 

Czekamy na rozwiązanie sprawy i naprawienia tego błędu.