Jak zadbać o związek – zwalczcie nudę i rutynę razem

Dlaczego małżonkowie tak często muszą walczyć o to, by nikt nie stanął między nimi. Dzieci, rodzina, praca, przyjaciele, a także domowe obowiązki?

Jak zadbać o związek – zwalczcie nudę i rutynę razem. Foto. Pixabay Babienochka

Zdaniem ekspertów związek ma szanse na przetrwanie tylko wtedy, jeżeli małżonkowie postawią sobie nawzajem na pierwszym miejscu. Jeżeli tego nie zrobią, to nie ma szans na to, by stworzyć związek pełen miłości i pasji, którego nikt i nic nie będzie w stanie zniszczyć. Marzysz o związku, w którym czujesz się kochana i spełniona? W takim razie koniecznie musisz się na nowo zaangażować w małżeństwo i postawić wasz związek na pierwszym miejscu, a wszystko inne daleko pod nim.

Słowa w związku

Prawdą jest to, że udany związek powinien składać się z najlepszych przyjaciół. Jeżeli chcesz stworzyć związek, który przetrwa wszystko, to postaraj się wyrobić w sobie nawyk mówienia wszystkiego swojemu partnerowi. Nie muszą to być tylko ważne rzeczy, ale nawet myśl, która w tym momencie przyjdzie ci do głowy. Podoba ci się jego nowa koszulka? Nie ukrywaj tego, tylko mu to powiedź. Cieszysz się, że znaleźliście czas, by  spędzić trochę czasu razem? Powiedź mu to. Czujesz nieograniczoną miłość, kiedy patrzysz, jak twój mąż bawi się z waszymi dziećmi? Powiedź mu to! Nie warto zatrzymywać myśli dla siebie, zwłaszcza jeżeli są one dobre i miłe dla niego. Niestety człowiek nie ma możliwości siedzenia w głowie kogoś innego, więc twój partner nie wie, o czym myślisz. Pozwól mu na poznanie swoich myśli, a dzięki temu dasz mu wiele radości i pozwolisz na doświadczenie czegoś niezwykłego, co połączy was na nowo.

Czas

W małżeństwie często pojawia się problem z brakiem czasu dla siebie. Jeżeli chcesz zadbać o wasz związek, to spraw, by twój partner miał czas na zagłębienie się w swoim hobby. Jest to oglądanie meczów w telewizji, a może majsterkowanie przy samochodzie? Jeżeli już wiesz, co on lubi robić, daj mu niespodziankę i wolny czas na to, by mógł robić to, co lubi. Czas to jeden z darów, które możecie wzajemnie sobie podarować.

Uwaga

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak zadbać o związek, jest danie mu pełnej i niczym niezakłóconej uwagi. Doceniaj to, co on robi i staraj się skierować rozmowę i plan dnia na to, co on lubi robić. Nawet jeżeli nie jesteś fanką jego hobby, od czasu do czasu zrób to dla niego i razem zaplanujcie coś, co sprawi mu przyjemność. Wybranie się na wędkowanie, czy nawet wspólne oglądanie meczu piłki nożnej wcale nie musi być takie złe, a dzięki temu podarujecie sobie uwagę i swoją obecność.

Seks

Na koniec to, co najlepsze i najprzyjemniejsze. Seks jest jednym z najlepszych sposobów na to, by pokazać swojemu mężowi, że go kochasz i jak ważny jest dla ciebie wasz związek. U panów seks wygląda nieco inaczej niż u kobiet. Dla mężczyzn seks jest przyjemnością, a także poczuciem bliskości. On potrzebuje seksu do tego, by poczuć się kochany i dowartościowany, a dla ciebie doskonałym dowodem miłości, jest szczera rozmowa. Oczywiście mężczyzna również potrzebuje rozmowy, a ty seksu.

MK.