Łazienka w minimalistycznym stylu

Tego wnętrza wprost nie sposób nazwać łazienką. Ze swoimi 18m 2 to prawdziwy salon kąpielowy. Coś znacznie więcej niż miejsce, do którego wpada się szybko przed wyjściem do pracy. Pełne światła, konsekwentnie urządzone i dopracowane w każdym detalu wnętrze koi i pozwala odzyskać równowagę.

Łazienka w minimalistycznym stylu
Łazienka w minimalistycznym stylu

Przestrzenna łazienka, jak uzyskać taki efekt?

Młodzi właściciele apartamentu uwielbiają nowoczesność. Ich ulubiony styl to minimalizm, a najlepiej czują się w otoczeniu jasnych kolorów. I tego nie mogło zabraknąć tak w mieszkaniu, jak i w łazience. Pełne światła wnętrze z miejsca robi wrażenie przede wszystkim swoją przestronnością. Łazienka połączona jest z przylegającym do niej pokojem, tworząc efekt dużego metrażu. Odczucie lekkości, swobody i oddechu potęgowane jest przez ogromne lustro, które odbija światło i dodaje przestrzeni kolejny wymiar. Również białe płytki z delikatnym wzorem inspirowanym marmurem, czyli ponadczasowym klasykiem. To wszystko rozświetla i optycznie powiększa wnętrze.

Łazienka w minimalistycznym stylu

Łazienka marzeń dla każdego minimalisty

Łazienka z prawdziwego zdarzenia to taka, gdzie są dwie umywalki nablatowe, wolnostojąca wanna oraz kabina prysznicowa typu walk-in. Ten model produkcji firmy Radaway zaproponowali autorzy projektu, Monika i Dawid Jankowiak z pracowni Mindful. Architekci od lat stawiają na kabiny tej marki, bo jak twierdzą w jej katalogu zawsze znajdą model pasujący do swojej wizji. Poza tym, kabiny Radaway mają nienaganną jakość, którą z czystym sumieniem mogą rekomendować swoim klientom. Tym razem wybór padł na Essenzę Pro Gold. A to ze względu na jej złote profile i okucia, świetnie pasujące do złotej armatury oraz wykończonych w tym kolorze detali, jak elementy lamp, wieszaki czy uchwyty szafek. Projektanci zamówili kabinę w programie „Na Miarę” Radaway, co znacznie przyśpieszyło ich pracę.

Łazienka w minimalistycznym stylu

Proces instalacji

Pokój kąpielowy

Najpierw na miejscu pojawili się certyfikowani instalatorzy marki, by dokonać precyzyjnych pomiarów. A potem zajęli się montażem gotowej kabiny, co jest gwarancją, że mający aż 180 cm długości model z potężnymi taflami szkła będzie przez lata sprawować się bez zarzutu 18m 2 to dużo jak na łazienkę. Chciałoby się powiedzieć, że z takim metrażem bardzo łatwo jest stworzyć olśniewającą aranżację. Jednak o sukcesie tego projektu zadecydowała przede wszystkim jasna wizja, konsekwencja w jej realizacji oraz świetna jakość wyposażenia.