Szampon z biotyną na wypadające włosy – dlaczego musisz go mieć?

Koronawirus sprawił, że dramatycznie wzrosła liczba osób zmagających się z problemem wypadających włosów. Wiele z nich nie wie, po które kosmetyki najlepiej sięgnąć, aby uporać się z problemem.

szampon na wypadające włosy
Szampon z biotyną na wypadające włosy – dlaczego musisz go mieć? Foto Suhyeon Choi/Unsplash

Witamina H jest niesamowitym składnikiem, a jednak mało kto o niej słyszał. Wielu będzie ją natomiast kojarzyło pod innymi nazwami – witamina B7, ale przede wszystkim biotyna. Odpowiada ona za kondycję naszej skóry, paznokci i włosów. Nic więc dziwnego, że kosmetyki ją zawierające szybko znikają z półek. Jeśli trapią cię wypadające włosy, to i ty powinnaś zdecydować się na szampon z tym fantastycznym składnikiem.

Dlaczego włosy wypadają?

Wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn. Wśród najważniejszych jest nieodpowiednia dieta. Niedobór żelaza, kwasów omega-3, witaminy D3 i witamin z grupy B może powodować wzmożone łysienie. Również długotrwały stres czy przemęczenie negatywnie wpływają na bujność naszej czupryny. Możemy mieć także do czynienia z łysieniem androgenicznym, szczególnie częstym u mężczyzn, czy telogenowym. Zdarzają się przypadki, kiedy wypadaniu włosów winna jest niewłaściwa pielęgnacja.

Zobacz także: Utrata włosów po koronawirusie – jak pozbyć się problemu?

Produkty wzmacniające

Jeśli chcemy zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów, warto zacząć od podstaw. Przeanalizujmy swoją pielęgnację. Jeśli kosmetyki nie wspomagają kondycji czupryny, to należy zmienić je na szampon i odżywkę wzmacniające. Dla osób zmagających się z wypadaniem włosów najlepsze będą produkty firmy Biotynox, których skuteczność potwierdzono w badaniach. Już po jednym miesiącu ich używania można zauważyć znaczącą poprawę! Zmniejszone wypadanie zaobserwowało 68% badanych, poprawę gęstości – 72%, a poprawę stanu skóry głowy – aż 80% badanych.

szampon na wypadające włosy
Szampon z biotyną na wypadające włosy – dlaczego musisz go mieć? Foto Biotynox

Szampon i odżywka na wypadanie włosów

Swoją skuteczność szampon Biotynox zawdzięcza specjalnie dobranym 18 składnikom aktywnym, w tym innowacyjnej formule Bioxynium ComplexTM. W jego składzie znajdziemy wspomagającą odbudowę keratyny biotynę, powstały z naturalnych ekstraktów i argininy Baicapil, hydrolizowane proteiny roślinne czy wyciągi z owoców róży, korzenia lukrecji, kwiatów czarnego bzu i korzenia żeń-szenia.

Przy stosowaniu szamponu z biotyną na wypadanie włosów, warto połączyć go z odpowiednią odżywką. Ta z linii Biotynox przeznaczona jest do każdego rodzaju włosów, a dzięki 22 wyselekcjonowanym składnikom aktywnym skutecznie wzmocni twoje włosy przeciw nadmiernemu wypadaniu.

Artykuł partnera