Sposób, w jaki przeprowadza się zabiegi kosmetologiczne w Studio Sante, świadczy o tym,
że tak. O powrocie do naturalnego piękna mówi w wywiadzie Aleksandra Osłów, dietetyk
i kosmetolog Studia Sante.
Od niedawna w Studiu Sante można poddać się nieinwazyjnemu liftingowi, który nie przynosi skutków ubocznych. Na czym polega ten zabieg?
Aleksandra Osłów, dietetyk i kosmetolog z warszawskiego Studia Sante: Filozofią naszej pracy jest przede wszystkim troska o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Klientów. Dotyczy to również kosmetologii. Efekt pięknego wyglądu można osiągnąć nieinwazyjnymi i naturalnymi metodami, ale jednocześnie z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii medycznej. Dlatego w naszym studiu pracujemy na urządzeniu CACI. W Polsce jest ono jeszcze rzadkością. W Wielkiej Brytanii tę technologię rozpropagowała Księżna Diana na tyle, że obecnie stanowi najczęstsze wyposażenie gabinetów kosmetologicznych. W swoich domach mają je Madonna i Jenifer Lopez. Dzięki urządzeniu CACI zabiegi są całkowicie bezpieczne i naturalne, ale skuteczne. Nieinwazyjny lifting jest doskonałą alternatywą dla botoksu. Przeprowadzany jest na mięśniach mimicznych i ich przyczepach
przy wykorzystaniu mikroprądów, które przywracają prawidłowe napięcie, stymulują krążenie krwi oraz spłycają zmarszczki i drobne linie. Regenerują także tkanki: blizny potrądzikowe, oparzenia posłoneczne, suchą i odwodnioną skórę. Pod ich wpływem napięte mięśnie rozluźniają się, a nadmiernie osłabione – napinają.
Czy podczas liftingu wykorzystywane są kosmetyki pochodzenia roślinnego?
Tak. Działanie mikroprądu wzmocnione jest zastosowaniem wyłącznie naturalnych substancji
czynnych pochodzenia roślinnego, które zawarte są w kosmetykach tej linii. Jednorazowe końcówki urządzenia stosowane w trakcie zabiegu nasączone są płynnym roztworem aminokwasów CACI amino-lift peptide, który zawiera pięć innowacyjnych składników: Matrixyl 3000, Myoxinol, DMAE, Sepicalm, SNAP-8 (są to peptydy blokujące przewodnictwo nerwowe i zapewniające efekt podobny do botoksu). Zabieg ma działanie głęboko relaksujące, niweluje objawy stresu i zmęczenia widoczne na skórze.
Jakie konkretne korzyści przynosi bezinwazyjny lifting?
Między innymi: unosi opadające powieki oraz policzki, przywraca naturalny owal twarzy, napina zwiotczenia skóry. Sam lifting powinien być kropką nad i dla całościowego programu naturalnej pielęgnacji skóry. Najpierw trzeba o nią zadbać według indywidualnych potrzeb: oczyścić, wyciszyć, dotlenić. Technologia CACI ma tu szeroką paletę zastosowań dzięki dodatkowym akcesoriom. Na przykład grzebień przeciwzmarszczkowy zapewnia redukcję głębokich bruzd, kurzych łapek i zmarszczek mimicznych. Stanowi nieinwazyjną alternatywę dla wypełnień kolagenowych.
Stosowany w przypadku trądziku, blizn i rozstępów również przynosi doskonałe efekty. Z kolei zabieg liftingu poszerzony o mikrodermobrazję bezkryształową redukuje niedoskonałości i usuwa pogrubioną warstwę rogową, odsłaniając nowy świeży naskórek, a także odblokowuje pory.
Mikrodermobrazja CACI nie wytwarza podciśnienia, dlatego jest bezpieczna nawet dla cer
naczyniowych. Dodatkowe zastosowanie światła czerwonego podczas mikrodermobrazji przyśpiesza odnowę komórkową, stymuluje kolagen, goi rany, poprawia krążenie. Niebieskie światło natomiast koi, łagodzi i zmniejsza stany zapalne.
Czyli składowe zabiegów dobiera się indywidualnie?
Pojedyncze zabiegi przeprowadzane są według stałego schematu. Natomiast zabiegi rozbudowane, na które składają się różne techniki, komponowane są indywidualnie. Na przykład w przypadku skóry dojrzałej z problemem naczyniowym i trądzikiem stosowane są trzy techniki: liftingujące mikroprądy, oczyszczająca dermabrazja oraz przeciwzapalny grzebień przeciwzmarszczkowy. Z kolei skóra dojrzała, przesuszona, odwodniona i naczyniowa zostanie potraktowana inaczej: kuracją mikroprądami liftingujacymi, przeciwzmarszczkowym grzebieniem i światłem niebieskim, które w połączeniu niwelują problem naczyniowy. W dalszej kolejności proponowana jest hydrożelowa,
nawilżająca i silnie dotleniająca maska.
Czy dzięki temu liftingowi możemy liczyć na długotrwały efekt poprawienia wyglądu?
Przy holistycznym podejściu do pielęgnacji skóry oraz systematycznych zabiegach – tak. Dzieje się tak dzięki temu, że kompleksowe zabiegi zwiększają poziom ATP (adenozynotrójfosforanu, czyli podstawowej substancji energetycznej wytwarzanej w mitochondriach, zwanej inaczej energią komórkową) nawet o 500%. Zapewnia to przyśpieszenie wszystkich procesów życiowych na poziomie komórkowym: detoksykacji, regeneracji oraz komunikacji. Dzięki temu zmęczona skóra odzyskuje energię. Dodatkowo pobudzane są fibroblasy (nawet do 60%), które wytarzają kolegen i elastynę. Są
one rusztowaniem dla skóry i odpowiadają za jej jędrność i elastyczność. Umożliwia to prawidłową odbudowę struktur skóry właściwej. Zabieg ten również przyśpiesza regenerację komórkową do około 40%, zwiększając syntezę białek do 73%. A to wpływa na młodszy wygląd twarzy. Już po jednogodzinnym zabiegu delikatnie pobudzane są wszystkie 32 mięśnie twarzy. W czasie kolejnych zabiegów zmarszczki stają się płytsze i mniej widoczne. Wygładza się też powierzchnia skóry, znikają drobne linie i opuchnięcia okolic oczu.
Co wyróżnia ten zabieg spośród pozostałych tego typu kuracji?
Wyróżnikiem jest zastosowanie technologii CACI. Powstała po ponad 20 latach badań naukowych i opiera się na wykorzystaniu mikroprądów o małym natężeniu, które współgrają harmonijnie z polem bioelektrycznym ludzkiego ciała. Dzięki temu działają reedukująco na mięśnie odpowiedzialne za zmarszczki i w ten sposób powodują natychmiastowy i długotrwały efekt liftingu.
Z tego powodu właśnie ta technologia jest najbardziej zaawansowana i skuteczna wśród wszystkich dostępnych na rynku technologii wykorzystujących mikroprądy. Znajduje również zastosowanie w terapii poważnych uszkodzeń skóry: rozległych poparzeń czy niedowładów mięśniowych. Nie ma w sobie równych, jeśli chodzi o utrzymanie podniesionej, jędrnej oraz napiętej skóry twarzy oraz szyi.
Czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do przeprowadzenia Liftingu bez skalpela?
Zabiegu nie można wykonywać w trakcie ciąży, a także na ciało 3-6 m-cy po cesarskim cięciu, 3-6 tyg.
po naturalnym porodzie. Przeciwskazaniami są również choroby nowotworowe (możliwe dopiero 5 lat po skończonym leczeniu), epilepsja, choroby serca, uczulenia na krzem, metal, silikon, zakrzepicy i zapaleniu żył, stwardnieniu rozsianym, nadczynności tarczycy, przy zażywaniu leków Retin A, Roaccutane oraz antydepresantów.
Aleksandra Osłów: kosmetolog i dietetyk Studia Sante, specjalista terapii przewlekłych problemów skórnych, specjalista terapii anty-ainging, refleksolog, terapeuta badania STRD (skaningowej diagnostyki termoregulacyjnej).