Literówka na bilecie droższa niż lot? – na te opłaty uważaj w czasie podróży!

Nowoczesne lotnictwo sprawia, że dzieli nas niewiele od obcych kontynentów. Coraz częściej wybieramy tę formę podróży, aby móc cieszyć się egzotyczną przygodą.

Literówka na bilecie droższa niż lot? – na te opłaty uważaj w czasie podróży!

Urlop to czas, podczas którego nie skupiamy się na wydatkach. Jednak zanim wyruszymy na wakacje marzeń, warto starannie przygotować się do lotu. Przedstawiamy krótki poradnik, jak uniknąć niespodziewanych kosztów.

Kosztowny błąd w zapisie

Zmiana nazwiska na bilecie lub poprawa w zapisie to koszt w wysokości nawet 760 zł! Dzieje się tak, kiedy pomyłkę zauważymy dopiero na lotnisku, przed podróżą. Każda ingerencja w podane już wcześniej dane personalne wiąże się z opłatami, dlatego warto sprawdzić, czy wszystko się zgadza oraz potwierdzić, czy dana osoba na pewno wybiera się z nami na wakacje.

Bagaż podręczny i bagaż dodatkowy

Podróżowanie tylko z bagażem podręcznym należy do rzadkości. Większość z nas ma jednak ze sobą jeszcze kilka dodatkowych walizek czy toreb. Jakie koszty wiążą się z nadprogramowymi kilogramami? 32- kilogramowy bagaż to nawet 327 zł, a ceny wahają się do 692 zł, w zależności od linii lotniczej. W przypadku, kiedy rejestrujemy dodatkowy bagaż w ostatniej chwili, cena jest jeszcze większa. Z tego powodu warto sprawdzić potrzebne informacje, zanim kupimy bilet.

Literówka na bilecie droższa niż lot? – na te opłaty uważaj w czasie podróży!

Wybór miejsca

Możliwość wyboru miejsca w samolocie to udogodnienie, z którego każdy korzysta. W zależności od linii lotniczej, wiąże się to z różnymi cenami. Niewiele osób jednak wie, że zdecydowanie się na automatyczne przydzielenie fotela to nawet 150 zł, które zaoszczędzimy.

Cenny czas

Kolejne na liście kosztownych zmian są te związane z czasem. Każda zmiana godziny lotu lub daty rezerwacji pomniejsza wakacyjny budżet. Należy nie tylko uiścić różnicę w cenie lotu, ale też wykonać dodatkową opłatę.

Niemowlę kosztuje więcej niż dorosły?

Okazuje się, że podróżowanie z małym dzieckiem, które jest coraz częstszą formą wybieraną przez rodziców, także generuje koszty. Nawet jeśli maluch znajduje się na kolanach podróżnika, bilet może być do 4 razy droższy!

Aby podróż była udana także dla naszego budżetu, warto wziąć pod uwagę czynniki, o których wspominamy.