Majtki menstruacyjne WIMIN – jak działają? Poznaj opinie użytkowniczek

Podpaski i tampony nie zawsze dają uczucie komfortu podczas miesiączki. Alternatywą dla dobrze znanych środków higienicznych jest bielizna menstruacyjna.

Majtki menstruacyjne WIMIN - jak działają? Poznaj opinie użytkowniczek
Majtki menstruacyjne WIMIN – jak działają? Poznaj opinie użytkowniczek

To wygodne rozwiązanie, które zapewnia wyjątkową wygodę. Jedną z propozycji są majtki menstruacyjne WIMIN – jakie są ich zalety i co myślą o nich użytkowniczki?

Bielizna menstruacyjna – alternatywa dla podpasek i tamponów

Miesiączka wiąże się często z obniżonym nastrojem, rozdrażnieniem oraz poczuciem dyskomfortu. Mimo zabezpieczenia wciąż obawiamy się przykrej wpadki, sprawdzając czy wszystko leży tak, jak powinno. Podpaski nie dają pełnej swobody ruchów, a nie każda kobieta lubi lub chce używać tamponów. Coraz częściej zwraca się też uwagę na ich negatywny wpływ na środowisko – jednorazowe środki higieniczne są po prostu nieekologiczne. Wśród produktów dedykowanych miesiączce można znaleźć też kubeczki menstruacyjne. Ich wielką zaletą jest fakt, że mogą być wykorzystywane wielokrotnie nawet przez kilka lat. Niestety, użytkowniczki często zwracają uwagę na ich kłopotliwą aplikację i problemy z opróżnianiem kubeczka.

Świetną alternatywą dla dobrze znanych już rozwiązań jest bielizna menstruacyjna, która jest łatwa w użyciu i ekologiczna. Majtki wyglądają tak, jak zwykłe figi – są jednak wyjątkowo chłonne i efektywnie absorbują krew podczas miesiączki. Bielizna menstruacyjna opinie ma bardzo dobre, głównie z uwagi na niezwykłą wygodę, wielorazowość i skuteczną ochronę podczas okresu.

Majtki menstruacyjne jak to działa?

Majtki menstruacyjne to rodzaj bielizny dedykowany kobietom podczas miesiączki. Nie jest to jednak jedyne ich przeznaczenie – dobrze sprawdzą się też podczas połogu, plamienia lub przy nietrzymaniu moczu. Na pierwszy rzut oka przypominają zwykłe figi, sekret tkwi jednak w sposobie ich wykonania. Wewnętrzna część bielizny została wyposażona w specjalną, bardzo chłonną wkładkę. Z łatwością wsiąkają w nią krew, śluz, mocz oraz inne fizjologiczne wydzieliny.

Jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych rozwiązań tego typu na rynku są majtki menstruacyjne WIMIN. Dlaczego? Dają pewność i wygodę podczas użytkowania, będąc jednocześnie znacznie cieńsze od podpasek. Co ciekawe, chłoną tyle wydzieliny, ile zmieści się w aż 4 tamponach. Istotne jest również to, że majtki menstruacyjne WIMIN produkowane są w Polsce i wykonywane są z polskich materiałów, które mają certyfikat OEKO-TEX ®. Fakt ten daje pewność, że majtki są w pełni bezpieczne.

Dużą zaletą majtek menstruacyjnych WIMIN jest również to, że mogą być prane razem z innymi ubraniami. Wystarczy włożyć je do pralki i włączyć program do delikatnych tkanin. Można je nosić w dzień i w nocy. Przed zabrudzeniami chroni zaś ich specjalna warstwa antyplamowa. Dzięki wyjątkowej chłonności świetnie sprawdzają się nawet podczas obfitej menstruacji. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby były wsparciem dla innych wykorzystywanych środków higienicznych.

>>

Jak wykonane są majtki menstruacyjne WIMIN?

Bielizna menstruacyjna od WIMIN wykonana jest z naturalnej bawełny wzbogaconej o jony srebra. Dzięki temu skóra może swobodnie oddychać, co znacznie zwiększa wygodę i komfort. Jony srebra wykazują działanie antybakteryjne, a dodatkowo odprowadzają wilgoć. Skoro wykonane są z bawełny, to w jaki sposób majtki menstruacyjne WIMIN chłoną tak dużą ilość krwi lub wydzieliny? Sekret tkwi w wyjątkowo chłonnej dzianinie, pozwalającej przyjąć tyle płynu, co 4 tampony. Nie oznacza to jednak, że przypominają grubą podpaskę – są znacznie cieńsze i dyskretniejsze.

Mimo tego, że majtki menstruacyjne wyposażone są w specjalną warstwę chłonną i plamoodporną, nie przypominają babcinych pantalonów. Producent zadbał, aby były nie tylko skuteczne, ale też wyjątkowo estetyczne. Są ładnie i praktycznie uszyte, a ich materiał jest bardzo elastyczny. Dodatkowym atutem estetycznym są koronkowe wstawki, które bezsprzecznie dodają im uroku.

Majtki menstruacyjne WIMIN opinie użytkowniczek

Bielizna menstruacyjna jest ekologicznym, wygodnym i skutecznym rozwiązaniem, które zapewnia duży komfort podczas miesiączki. Co mówią o nich użytkowniczki? Wiele z nich wskazuje, że ich działanie budziło wątpliwości przed pierwszym zastosowaniem. Po testach majtki menstruacyjne opinie zbierają jednak bardzo pozytywne, a kobiety zwracają uwagę na kilka ważnych aspektów.

Wyjątkowa chłonność – majtki menstruacyjne opinie

Użytkowniczki zgodnie wskazują, że są zaskoczone ich wyjątkową chłonnością i wygodą noszenia.

Ich chłonność́ to aż 4 tampony, natomiast gdy zobaczyłam jak cienkie są, aż niedowierzałam… To niesamowite, że tak cienki materiał potrafi tyle wchłonąć́. (IG: fit_atommom)

Materiał majtek świetnie przylega do skóry, więc nie ma możliwości, aby coś wydostało się na zewnątrz. Dodatkowo mając je na sobie, zupełnie nie czuję, że mam okres. (zuzkapisze.pl)

Duże obawy pojawiają się też podczas użytkowania majtek menstruacyjnych WIMIN w nocy, gdy nietrudno jest o zabrudzenia. Nocą często krwawienie jest obfitsze, a sen skutecznie uniemożliwia kontrolę ruchów. Okazuje się jednak, że bielizna menstruacyjna świetnie radzi sobie nawet wtedy.

Po ponad 20 latach w końcu odzyskałam spokojny sen w nocy podczas okresu, nie martwię się o przeciekanie, nic się nie przesuwa, nie mam odparzonej skóry, sprawdzają się też podczas treningów i bardzo intensywnych spacerów. (Anka, allwimin.com)

Przyznam szczerze, że trochę się obawiałam mieć je na sobie dłuższy czas, ale w końcu skusiłam się i zamiast dużych podpasek na noc, nałożyłam te majtki. Pamiętam jak bardzo się bałam spojrzeć na prześcieradło po przespanej nocy, a jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że jest zupełnie czyste! (zuzkapisze.pl)

Wygodna i estetyczne wykonanie – majtki menstruacyjne WIMIN opinie

Majtki nie tylko skutecznie chronią przed zabrudzeniami, ale są też wygodne i estetycznie wykonane. Jednym z problemów kobiet podczas miesiączki jest fakt, że brzuch staje się nabrzmiały i opuchnięty. Twórczynie majtek menstruacyjnych WIMIN zadbały również o to. Oprócz koronkowych wstawek, dodających im uroku, bielizna ma wysoki stan. Zwiększa to wygodę, ale równocześnie optycznie wyszczupla.

Posiadają wysoki stan, więc nie uciskają miejsc wrażliwych podczas miesiączki, a przy okazji sprawiają, że właścicielka wygląda szczuplej. U mnie się to sprawdza. Podczas tych dni zawsze jestem tak spuchnięta w okolicy brzucha, że wyglądam jakbym była w ciąży. Dzięki majtkom WIMIN mogę ukrywać niechciany brzuszek i cieszyć się dobrym wyglądem. (zuzkapisze.pl)

Już na samym początku spodobało mi się to, że są naprawdę ładne i zgrabnie wyglądają na ciele. Wysoki stan daje mi dodatkowo komfort i pewność, że nic nie przecieknie. (IG: fit_atommom)

Największe zalety majtek menstruacyjnych

Bielizna menstruacyjna cieszy się coraz większą popularnością nie bez przyczyny. Kobiety, które jej używają wskazują wiele zalet i przewag nad standardowymi środkami higienicznymi. Najczęściej wymienianymi atutami są:

  • ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie na lata,
  • komfort i uczucie suchości podczas miesiączki,
  • cienki, ale chłonny wkład,
  • uniwersalność zastosowania (np. okres, połóg, aktywność fizyczna, nietrzymanie moczu),
  • wygoda w ciągu dnia i nocy.

Majtki menstruacyjne WIMIN to higieniczne i ekologiczne rozwiązanie, które zapewnia komfort nawet przez 12 godzin. Idealnie sprawdzają się w nocy lub na wieczornych wyjściach, gdzie szczególnie ważna jest dyskrecja.

Artykuł partnera