Modnie i praktycznie – nowa linia skarpet miejskich z wełny merino

Jednym z corocznych elementów jesienno - zimowej kolekcji odzieży w sklepach outdoorowych jest linia technicznych skarpet, dedykowanych aktywnościom w górach, na stokach czy na podróżniczym szlaku.

Modnie i praktycznie – nowa linia skarpet miejskich z wełny merino

W zależności od przeznaczenia skarpety z wełny merino dostępne są w różnych konfiguracjach – zarówno pod względem składowych materiału, kroju, długości, wzorów i kolorów. Łączącym je spoiwem zawsze jednak pozostawał techniczny charakter oraz wełna merino jako materiał bazowy. W kontekście bieżącego sezonu firma Smartwool – czołowy amerykański producent bielizny i skarpet z wełny merino; wyszedł jednak również naprzeciw oczekiwaniom miłośników skarpet o nieco bardziej uniwersalnym, wręcz miejskim charakterze. Zachowując techniczne cechy, w czołowych polskich sklepach outdoorowych pojawiły się modele o mocno nieszablonowych, drukowanych wzorach, komponowanych z oryginalnymi kolorami. Co warto wiedzieć o liniach Curated Socks oraz CHUP Socks…?

Modnie i praktycznie – nowa linia skarpet miejskich z wełny merino

Nowy design podkreśla indywidualność oraz odzwierciedla nieszablonowe podejście do kolejnych projektów realizowanych przez amerykańskiego producenta. Dostrzegając konieczność rozwoju swojej oferty, związanej ze wzrostem oczekiwań finalnych odbiorców i coraz większą tendencją do łączenia cech produktów miejskich z technicznymi. Zaproponowano dwie linie: Curated oraz CHUP. Druga z nich zaliczana jest do większej kategorii, definiowanej – i opisywanej w katalogach – jako Signature Socks, obejmującej modele znane już w poprzednich latach, m.in. Diamond Jim, Sulawesi, Margarita czy Saturnsphere. Inspiracją do powstania obu linii na poziomie designu były wzory zaczerpnięte z tradycji świątecznych (CHUP) oraz kulturowych, związanych z motywami plemiennymi Indian (Curated). Co istotne, obie serie w 100% wykonane zostały na terenie Stanów Zjednoczonych.
W nowych modelach bazę ponownie stanowi wełna merino, pozyskiwana od nowozelandzkich owiec rasy merynosów. Na jej fenomen składa się wiele czynników. Świetna oddychalność, wzorowe odprowadzanie wilgoci, sprężystość i wytrzymałość włókien, ochrona przed bakteriami czy nawet większa od tradycyjnej wełny przyjemność w dotyku – zalety merino można mnożyć. Przekłada się to na wyniki sprzedażowe bazujących na wełnie merynosów produktów.

CURATED Socks

Modnie i praktycznie – nowa linia skarpet miejskich z wełny merino

Znakiem rozpoznawczym casualowej serii Curated jest wysokiej jakości nadruk, bazujący na oryginalnych wzorach i barwnych kolorach. Inspiracją do jego powstania była kultura rdzennych ludów obu kontynentów amerykańskich. Wykonany został on metodą 360 stopni, pozwalającej na osiągnięcie wyjątkowego efektu i trwałości widocznej nawet przy naciągniętym materiale. Wszystkie modele dostępne są lekkiej wersji Ultra Light. Dodatkowo wygodę poprawia płaska technika zakończenia splotu włókiem w okolicy palców. Seria Curated Socks to połączenie unikatowego stylu z wszelkimi zaletami wynikającymi z użycia wełny merino. Przeznaczona jest ona zwłaszcza do użytku w mieście, ale – przy odpowiednio dobranym obuwiu – sprawdzi się również w mniej wymagającym terenie pozamiejskim, także w warunkach łagodnej zimy. Skład materiałowy: 53% – wełna merino, 43% – nylon, 3% – elastan, 1% poliester.

Smartwool CHUP Socks

Modnie i praktycznie – nowa linia skarpet miejskich z wełny merino

Linia CHUP to klasycznie tkane skarpety, wzbogacone o wzory inspirowane tradycją świąteczną. Gęsty splot włókien pozwolił tu na zastosowanie wysokiej ilości wełny merino, sięgającej niemal 80% ogólnego składu materiałowego. Dla zapewniania wygody w skarpetach zastosowano płaską konstrukcję w okolicy ścięgna Achillesa. Posiadają one też większy poziom amortyzacji w stosunku do serii Curated, co wiąże się z optymalną absorpcją wstrząsów, a tym samym mniejszym zmęczeniem stóp podczas dłuższego marszu. Skład materiałowy: 79% – wełna merino, 19% – nylon, 2% – elastan.
Wartym wspomnienia jest fakt, iż kolorystyczne wersje skarpet nie ograniczają się tylko do kolekcji lifestylowej. Z roku na rok obejmują coraz większą partię skarpet specjalistycznych – przeznaczonych do trekkingu, biegania, narciarstwa czy aktywnej turystyki.

Modnie i praktycznie – nowa linia skarpet miejskich z wełny merino