Nakładanie maski na mokre włosy
Jednym z podstawowych błędów sprawiających, że kosmetyk nie ma możliwości odpowiednio się wchłonąć, jest aplikowanie go na mokre włosy. Tymczasem maskę należy nakładać na delikatnie osuszone, lecz wciąż wilgotne pasma, z których musi zostać odsączony nadmiar wody. Najlepiej zrobić to przy pomocy ręcznika, zawijając go na głowie i pozostawiając na kilka minut. Następnie możemy przejść do aplikacji produktu, rozprowadzając go od połowy długości po końce. Błędem jest uprzednie rozczesywanie włosów – należy to zrobić dopiero po nałożeniu na nie kosmetyku, tak aby równomiernie go rozprowadzić.
Spłukiwanie kosmetyku po kilku minutach
Producenci masek do włosów często podkreślają, że wystarczy 5-10 minut, aby kosmetyk odpowiednio się wchłonął. Tymczasem w rzeczywistości potrzebuje on o wiele więcej czasu – nawet pół godziny. Skąd ta rozbieżność? Życie w biegu zmusza nas do przyspieszenia pewnych czynności dnia codziennego, także tych pielęgnacyjnych. Producenci kosmetyków próbują zaspokoić potrzeby klientów, sugerując, że optymalne efekty mogą osiągnąć w krótszym czasie. Niemniej jednak warto poświęcić sobie kilkanaście minut więcej, aby w pełni skorzystać z dobrodziejstw produktu. Z maską na włosach możemy przygotować kolację, pracować czy relaksować się z ulubioną książką – nie trzeba więc przesiadywać w łazience, aż kosmetyk się wchłonie.
Zbyt rzadkie stosowanie maski
Maska emolientowa doskonale nawilży włosy, zapewniając im blask i piękny wygląd, jednak musi być stosowana regularnie. Warto aplikować ją na pasma przynajmniej 2 razy w tygodniu, podczas gdy wiele kobiet ogranicza się do używania kosmetyku w znacznie większych odstępach czasowych. Na sklepowych półkach dostępne są maski do włosów dające efekt już po pierwszej aplikacji, jednak jest on krótkotrwały.
Dobieranie nieodpowiedniej ilości kosmetyku
Zbyt mała ilość maski nie pozwoli cieszyć się oczekiwanymi efektami, tymczasem jeśli zaaplikujemy jej zbyt dużo, fryzura będzie nadmiernie obciążona. Jaka ilość będzie więc odpowiednia? W tym kontekście należy kierować się zaleceniami producenta, który podaje, w jaki sposób stosować kosmetyk. Najczęściej zaczynamy od nałożenia na pasma niewielkiej ilości, natomiast w razie potrzeby można zaaplikować większą porcję.
Stosowanie niewłaściwych kosmetyków
Maska do włosów masce nierówna, dlatego warto zwrócić uwagę na skład produktu, jaki wybieramy. Powinien on zawierać substancje pochodzenia naturalnego i jak najmniejszą ilość dodatków chemicznych, nadmiernie obciążających włosy. Warto też pochylić się nad maskami domowej roboty, które mają stosunkowo krótki termin przydatności. Jeśli przygotowujemy kosmetyk w domowych warunkach, stosujmy się ściśle do przepisu, pilnując przede wszystkim proporcji. Nie przesadzajmy też z ilością produktu – w przypadku przekroczenia terminu ważności trzeba go będzie zutylizować. Zwróćmy też uwagę na konsystencję i zapach maski – jeśli kosmetyk odwarstwia się lub wydziela nieprzyjemny dla nozdrzy aromat, nie należy aplikować go na włosy.
Artykuł partnerów