Aranżacja sypialni w stylu slow. Zacznij od nastawienia
Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że brak kontroli nad nawykami zakupowymi może prowadzić do poczucia przytłoczenia. Chaos we własnej przestrzeni to pułapka, z której trudno wyjść. Jeśli też odczuwasz, że w Twoim koszyku często znajdują się rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz i chcesz częściej być, zamiast mieć, pozwól sobie na zaufanie filozofii slow.
Urządzanie sypialni w stylu slow warto zacząć od spokojnego przyjrzenia się przestrzeni. Zastanów się, które rzeczy naprawdę są Ci potrzebne, a które są jedynie zbędnym dodatkiem i kaprysem kupionym pod wpływem impulsu. Może część rzeczy otrzymałeś z okazji np. urodzin, ale tak naprawdę nigdy nie uważałeś, że są estetyczne i pasują do Twojej sypialni? Pomyśl o tym i zastanów się, gdzie możesz je sprzedać lub komu oddać dane przedmioty. Możliwe, że to, co dla Ciebie jest zbędnym balastem, dla kogoś innego będzie ważnym elementem przestrzeni. Nie śpiesz się. Pozwól sobie na własny rytm i czas. W życiu slow to priorytety.
Następnie, jeśli musisz urządzić sypialnię kupując nowe rzeczy, stawiaj na jakość, a nie na ilość. Wysokiej jakości tekstylia przetrwają lata. Wybieraj ekologiczne rzeczy. Pochodzenie naturalne to zawsze ogromny plus dla Ciebie – zarówno zdrowotnie, jak i pod względem samopoczucia. Na pewno lubisz czuć, że postępujesz dobrze. Wybierając ekologicznie, wybierasz rzeczy dobre dla najważniejszego, co masz w życiu – Twojego domu, planety!
Sypialnia w stylu slow – jak urządzić?
Zaplanuj sypialnię w stylu slow, wybierając uniwersalne formy i naturalne kolory, które mogą być podkreślone przez dodatki, np. dywany, koce czy plakaty. Ważne, aby elementy dekoracyjne przedstawiały rzeczy dla Ciebie ważne. Koniec ze zbędnymi dodatkami, z którymi się nie utożsamiasz! Jeśli chodzi o kolory, postaw na kojące, np. beże, szarości czy zielenie. Ograniczona paleta barw daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala stworzyć minimalistyczną, estetyczną przestrzeń, która nie będzie optycznie pomniejszana przez nadmiar dodatków i wzorów. Nie zapomnij o obecności kwiatów!
Pamiętaj też o swoim bezpieczeństwie i wygodzie. Oprócz estetyki to właśnie komfort jest najważniejszy w sypialni slow. Wybierz meble, które zawsze będą dla Ciebie wygodne. Biurko powinno być regulowane, a jeśli lubisz aktywność fizyczną – nawet podwyższane, by można było wstać podczas wykonywania obowiązków i np. korzystać z podbiurkowej bieżni. Nie zapomnij też o wygodnej pościeli, najlepiej dostosowanej do pory roku, a także wygodnych poduszkach. Przydadzą się również zasłony, dzięki którym nie będziesz mrużyć oczu podczas silniejszego słońca – a jedynie szybko odgrodzisz światłu dostęp do Twoich czterech ścian.
Miejsce snu ma znaczenie!
Bardzo ważne, o ile nie najważniejszą przestrzenią jest wygodne miejsce do spania. Materace o praktycznej wielkości znajdziesz m.in. tutaj: https://abcsnu.pl/35-materace-80×200. Hidling Anders to lider dla osób, które urządzają mieszkania w stylu slow. Dlaczego? Materace w 100% nadają się do recyklingu, są ekologiczne, a w porównaniu do tradycyjnych materacy zapewniają lepszą cyrkulację powietrza i odpływ wilgoci. Materace Hidling Anders dostosowane są do potrzeb alergików, osób cięższych czy takich, które borykają się z chorobami kręgosłupa.
Wśród najlepszych propozycji od marki Hiding wyróżnia się materace sprężynowe, będące propozycją dla osób chcących postawić na klasyczne rozwiązania, ale też kieszeniowe, które w sposób spersonalizowany reagują na ciężar ciała. Więcej ekologicznych rozwiązań znajdziesz na abcsnu.pl. Jeśli potrzebujesz pomocy, do dyspozycji są specjaliści, którzy chętnie udzielą wskazówek i pomogą wybrać najlepszą i najbardziej slow opcję do Twojej sypialni!
Artykuł partnera