Najlepsze diety oferowane przez cateringi dietetyczne – na jakie warto się zdecydować?

Catering dietetyczny to coraz popularniejszy sposób odżywiania. Doceniają go nie tylko osoby odchudzające się, ale także te, które muszą wykluczyć ze swojego jadłospisu określone produkty. Bezglutenowa, wegańska, a może antycellulitowa? Sprawdź, jakie diety oferują cateringi i którą z nich warto wybrać.

Najlepsze diety oferowane przez cateringi dietetyczne – na jakie warto się zdecydować?

Jedzenie pudełkowe, czyli jakie?

Modny, nie tylko wśród gwiazd, catering dietetyczny to posiłki na cały dzień dostarczane pod drzwi mieszkania lub biura. Oferta tego typu firm obejmuje czasem także konsultacje z dietetykiem oraz przygotowanie przez niego dopasowanego do potrzeb danej osoby jadłospisu. Takie menu powinno mieć nie tylko optymalną kaloryczność, ale również składać się z potraw, które dostarczają wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Niektóre cateringi umożliwiają modyfikację jadłospisu w trakcie trwania zamówienia oraz zmianę adresu i godziny dostawy pudełek z jedzeniem.

Określenie „jedzenie pudełkowe” odnosi się do pojemników, w których transportowane są posiłki. Dzięki wygodnym opakowaniom, potrawy możesz zabrać ze sobą do pracy lub szkoły, a jedzenia nie musisz przekładać na talerz. Dieta pudełkowa charakteryzuje się także tym, że składa się ze zdrowych, odżywczych dań. Powinny one być przygotowane z wysokiej jakości składników i uwzględniać indywidualne potrzeby żywieniowe danej osoby – na przykład nietolerancję laktozy.

Najlepsze diety pudełkowe – który jadłospis dietetyczny warto wybrać?

Wśród opcji, na jakie możesz się zdecydować, zamawiając catering dietetyczny, jest nie tylko dieta bezlaktozowa, ale także np. bezglutenowa, wykluczająca nabiał, wegetariańska oraz wegańska. Jeśli chcesz schudnąć i uniknąć szybkiego powrotu do poprzedniej wagi, wybierz jadłospis odchudzający. Inne propozycje to dieta antycellulitowa, ketogeniczna, z niskim indeksem glikemicznym oraz z wyborem menu. Ostatnia opcja stanowi dobre rozwiązanie dla osób, które lubią mieć kontrolę nad tym, co znajdzie się w ich jadłospisie – taki catering dietetyczny proponuje między innymi firma WygodnaDieta.pl.

Poszczególne diety pudełkowe różnią się między sobą nie tylko rodzajami jadłospisów, ale także kalorycznością. Powinna być dopasowana do celu, jaki chcesz osiągnąć – na przykład zwiększenia masy mięśniowej czy zrzucenia zbędnych kilogramów. Ponadto optymalna kaloryczność zależy od wzrostu, wagi, wieku, płci oraz poziomu aktywności.

O czym pamiętać, zamawiając catering dietetyczny?

Klasyczna dieta pudełkowa składa się z pięciu odżywczych posiłków: pierwszego i drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Tak rozplanowany jadłospis jest najbardziej rekomendowanym przez dietetyków rozwiązaniem. A to dlatego, że wybierając pięcioposiłkowe menu, dostarczysz swojemu organizmowi stałą dawkę energii. Niektóre firmy mają w swojej ofercie także trzydaniową wersję cateringu – ten wariant sprawdzi się szczególnie u osób, które mają bardzo mało czasu na jedzenie i żyją w ciągły biegu.

Przed zamówieniem diety pudełkowej, sprawdź opinie klientów na temat danego cateringu – jakości, obsługi i dostawy. Poza tym warto dowiedzieć się, czy i jakie certyfikaty ma firma, z której usług chcesz skorzystać – takie informacje znajdziesz na stronie internetowej cateringu. Równie ważny jest sposób dostawy pudełek z jedzeniem. Dania powinny być transportowane w specjalnych samochodach chłodniczych – dzięki temu posiłki nie stracą na świeżości i apetyczności. Do zakupu zachęcają też promocje – warto zapoznać się z pakietami i ofertami, które pozwolą zaoszczędzić.

Artykuł partnera