Charakter dziecka według astrologii. Jaki wpływ mają znaki zodiaku na osobowość malucha?

Data urodzenia dziecka może warunkować jego cechy charakteru. Dowiedz się, co znak zodiaku mówi o Twoim maluchu.

Znaki zodiaku
Charakter dziecka według astrologii. Jaki wpływ mają znaki zodiaku na osobowość malucha?

Znaki zodiaku mogą ułatwić rodzicom określenie osobowości dziecka. Co prawda wychowanie malucha to nadal trudne, pełne wzlotów i upadków zadanie, jednakże astrologia potrafi je nieco uprościć. Sprawdź, czy Twoja pociecha jest z natury towarzyska, leniwa lub wybredna. Znajomość jej znaku zodiaku pomoże Ci w określeniu charakteru dziecka i pozwoli wybrać właściwą ścieżkę wychowawczą.

Baran (21.03 – 20.04)

To niezwykle energiczne dziecko, które nie potrafi przez dłuższy czas usiedzieć w miejscu. To urodzony lider, dlatego możesz się spodziewać, że będzie rządził przedszkolną grupą czy przyjaciółmi z podwórka. Lubi być w centrum uwagi. Potrzebuje towarzystwa, lubi spędzać czas w gronie rówieśników. Potrafi sam o sobie decydować i wie, czego chce.
Uwaga: mama małego Baranka nie powinna pozwolić wejść sobie na głowę. Musi uważać, by nie stracić swojego autorytetu. W przeciwnym razie młody Baran zamieni się w niezwykle krnąbrnego nastolatka.

Byk (21.04 – 21.05)

Bardzo łatwo go zranić, choć stara się tego nie pokazywać. Zapamiętuje wyrządzone mu krzywdy. Na szczęście gdy ktoś okazuje mu sympatię, odwdzięcza się tym samym. Ma w sobie dużo miłości i zaufania do ludzi, którego jako rodzic nie powinnaś zawodzić.
Uwaga: mama małego Byka nie może zapominać o rozmowie. Dzieci o tym znaku zodiaku bardzo jej potrzebują. Są również spragnione delikatnego dotyku. Przytulanie powinno sprawić im przyjemność.

Bliźnięta (22.05 – 21.06)

Dziecko spod znaku Bliźniąt jest skore do nauki, ale bardzo zmienne. Nie złość się na to, mówiąc o jego słomianym zapale. Pozwól mu próbować różnych rzeczy – w końcu znajdzie swoją wymarzoną ścieżkę. Nie narzekaj także na jego ruchliwość. Z maluchem spod znaku Bliźniąt nie będziesz się nudzić, to pewne.
Uwaga: mama małego Bliźniaka powinna okazywać względem niego cierpliwość. To niesamowicie pogodne i towarzyskie dziecko przyniesie Ci na pewno wiele radości, jeśli tylko pozwolisz mu się rozwijać.

Rak (22.06 – 22.07)

Astrologia mówi, że dzieci spod tego znaku są niesamowicie wrażliwe. Mały Rak uwielbia dotyk rodziców, czuje się przy nich bezpiecznie, za to nie znosi nowych, nieznanych przestrzeni. Brakuje mu nieco pewności siebie. Dobrze znosi swoje własne towarzystwo, więc nie trzeba stale zapewniać mu rozrywki, umie bawić się samemu.
Uwaga: małemu Raczkowi bardzo trudno zdobyć samodzielność. Mama dziecka spod tego znaku powinna stopniowo uczyć pociechę zaradności. Inaczej nastoletni Rak wciąż będzie wykorzystywał rodziców, wymigując się brakiem umiejętności bądź niewiedzą.

Lew (23.07 – 23.08)

To dziecko łase na pochwały i komplementy. Zawsze musi być w centrum uwagi. Jeśli nie zagra głównej roli w szkolnym przedstawieniu, prawdopodobnie będzie urażone do żywego. Rodzice powinni więc nauczyć go nieco pokory, ale tłumacząc to delikatnie – skrytykowanie małego Lwa skutkuje kolejnym dramatem. Na szczęście maluch spod tego znaku zodiaku szybko zapomina o porażkach i zajmuje się kolejnymi pomysłami. Jest zdeterminowany i ambitny. Stanowi inspirację dla grupy rówieśników.
Uwaga: mama małego Lwa powinna dużo z nim rozmawiać i wszystko spokojnie tłumaczyć. Lwiątko, które nie zostało właściwie wychowane, widzi świat inaczej niż wszyscy dookoła, przez co może napotkać problemy w przyszłości i zostać mocno zranione.

Panna (24.08 – 23.09)

Nieśmiała perfekcjonistka – oto mała Panna. Już od najmłodszych lat chce, żeby wszystko w jej otoczeniu było poukładane i idealne. Uwielbia piękne zabawki, które po zabawie zawsze odkłada na miejsce. Uważnie obserwuje dorosłych i zapamiętuje ich zachowania. Nie potrafi jednak przełamać lęku przed rozmową, dlatego należy pomagać jej w nawiązywaniu kontaktów.
Uwaga: mała Panna jest bardzo wrażliwa, dlatego rodzice nie powinni reagować przy niej wybuchowo. Może ją to przestraszyć i zaboleć.

Waga (24.09 – 23.10)

To bardzo subtelne, czarujące dziecko. Wywiera pozytywne wrażenie zarówno na rówieśnikach, jak i na dorosłych. Potrzebuje dużo miłości i uczucia, dlatego uwielbia się przytulać, być blisko rodziców i innych bliskich. Zależy mu na przyjaźniach w przedszkolu, a później w szkole, więc jeśli ktoś go nie lubi, naprawdę mocno to przeżywa.
Uwaga: mała Waga dąży do harmonii. Niesprawiedliwe oceny lub kary traktuje bardzo poważnie i nie rozumie, czemu ktoś może dostać coś, na co nie zasłużył. Mama dziecka spod tego znaku powinna wytłumaczyć maluchowi, że świat nie zawsze działa fair. 

Skorpion (24.10 – 23.11)

Na pozór ciche dziecko, które potrafi jednak pokazać różki. Nie boi się konsekwencji ani kar. Jest bardzo sprytne i cwane. Lepiej uważać, co mówi się przy małym Skorpionie, ponieważ wszystko, co usłyszał, może kiedyś wykorzystać. Bardzo dobrze kojarzy fakty. Czasem prowadzi z rodzicami gierki, strzelając fochy i wymuszając na nich spełnianie swoich zachcianek. Przy tym wszystkim maluch spod tego znaku potrafi być jednak bardzo uroczy i przekonujący.
Uwaga: kiedy mały Skorpion strzela fochy, najlepszym wyjściem jest zająć go czymś innym. Poza tym rodzice tego dziecka powinni uszanować to, że ich pociecha zdaje się być czasem introwertyczna. Nie należy na siłę zmuszać jej do kontaktów. Mały Skorpion nie jest nieśmiały, ale po prostu lubi swoje towarzystwo. Kiedy będzie chciał się z kimś zaprzyjaźnić, nie przestraszy go perspektywa nowej znajomości.

Strzelec (24.11 – 22.12)

Mały Strzelec bardzo chce poznawać świat. To młody odkrywca. Jest pogodny i otwarty, więc nie boi się kontaktu z obcymi. W otaczających go ludziach widzi tylko dobro, przez co bywa nieco naiwny. Nie myśli o negatywnych konsekwencjach, widzi jedynie pozytywy. Rodzice małego Strzelca z pewnością nie będą się z nim nudzić, ponieważ wciąż szuka nowych przygód.
Uwaga: na dziecko spod tego znaku zodiaku trzeba bardzo uważać. Jego skłonności odkrywcze mogą bowiem narazić go na niebezpieczeństwo. Mały Strzelec zajrzy w każdą dziurę, nie będzie bał oddalać się od domu czy z przedszkola. Właśnie dlatego należy go pilnować i uczyć, że niektóre rzeczy mogą być niebezpieczne. 

Koziorożec (23.12 – 20.01)

Lubi spędzać czas w gronie starszych dzieci i dorosłych. Jest dojrzalszy, niż może się zdawać. Ma skłonności przywódcze. Bardzo dobrze rozumie świat, który go otacza i pragnie jak najszybciej dorosnąć, by móc robić wszystko to, co mogą jego rodzice. Nie oznacza to jednak, że szybko uczy się samodzielności. Zawsze woli znajdować się w towarzystwie mamy i taty, z których zdaniem bardzo się liczy. Jest raczej posłusznym i spokojnym dzieckiem.
Uwaga: mały Koziorożec jest zdeterminowany, więc nawet gdy nie idzie mu w szkole, dołoży wszelkich starań, by poprawić oceny. Nie potrzebuje zachęty, a pochwały. Gdy widzi, że ktoś dostrzega jego próby, czuje się zobligowany, by zrobić więcej. Potrzebuje tylko kogoś, kto uwierzy w jego sukces. 

Wodnik (21.01 – 19.02)

Kapryśny, a w przyszłości może okazać się nawet buntownikiem. Jeśli nie chce czegoś zrobić, trudno przekonać go do zmiany zdania. Szybko się nudzi i stale potrzebuje nowych bodźców. Nie przepada także za kontaktem fizycznym. Ciągle jest w ruchu i szuka nowych przygód. Nie pozwoli, by ktoś w gronie rówieśników się mu sprzeciwił. Ostatnie słowo zawsze należy do małego Wodnika.
Uwaga: stanowcze zakazy i nakazy tylko sprawią, że dziecko spod tego znaku się zbuntuje. Należy stopniowo przekonywać go do swoich racji. Mama małego Wodnika powinna też zapewnić maluchowi różnorodne rozrywki. Gdy Twoją pociechę znudzi zabawa puzzlami, wymyśl coś nowego. Nie próbuj na siłę przekonywać dziecka do swoich upodobań. Zaakceptuj jego niezależność.

Ryby (20.02 – 20.03)

Bardzo długo żyją w świecie wyobraźni. Są niezwykle wrażliwe i skore do pieszczot. Nie potrafią sprzeciwić się innym, brakuje im asertywności. Nie chcą nikogo ranić, dlatego często milczą zamiast upomnieć się o swoje. Małą Rybkę trzeba więc umieć czytać, ponieważ sama nie powie Ci, co ją trapi.
Uwaga: rówieśnicy dostrzegają dobre serce dziecka spod tego znaku i czasem starają się je wykorzystać. Nie pozwól na to! Pokaż młodej Rybie jej wartość i często podkreślaj, jak bardzo jest wyjątkowa. 

EP