Naszyjniki – sposób na dopełnienie stylizacji

Naszyjniki to element biżuterii, który doskonale podkreśla piękno kobiecego dekoltu i kształt szyi.

Naszyjniki – sposób na dopełnienie stylizacji

Wielość wzorów i materiałów, z którego naszyjniki są wykonane, to łatwość dopasowania ich do konkretnych ubrań oraz do stylu, który na co dzień preferujemy.

1. Naszyjniki – ozdoby na co dzień i na wyjątkową okazję.
2. Jak dobrać naszyjnik?
3. Naszyjniki jako prezent.

Zdobienie ciała biżuterią przez ludzi ma bardzo długa tradycję. Sięga ona pradawnych czasów – ozdoby nosili już ludzie pierwotni, wykorzystując do tego dostępne materiały. Naszyjniki były wykonywane z kamieni, zębów, muszli, a w późniejszym czasie z różnych metali czy cennych kruszców. Za każdym razem ich zadaniem było ozdabianie ciała oraz na przykład podkreślanie statusu społecznego, majątkowego czy też cywilnego osoby, która naszyjnik nosiła. Naszyjniki to różne rodzaje, których nazwy są uzależnione od ich długości. I tak wyróżniamy: kolie, chokery, princessy, naszyjniki matinee, opery i lariaty (najdłuższe naszyjniki, które mogą być kilkukrotnie oplatane wokół szyi). Z tego też powodu kobiety gustujące w różnych stylach ubierania, prowadzące różny styl życia mogą wśród tych ozdób znaleźć odpowiednie dla siebie.

Naszyjniki – ozdoby na co dzień i na wyjątkową okazję

W zależności od tego, jak naszyjnik jest zdobny, może być doskonałą ozdobą zarówno na co dzień, jak i na mniejsze lub większe przyjęcia czy świąteczne okazje. W dni powszednie, do pracy, warto jest postawić na delikatne krótsze łańcuszki z subtelnymi przywieszkami. Takie ozdoby są bardzo uniwersalne i pasują do większości stylizacji, a poza tym nie przeszkadzają w codziennych obowiązkach, więc nie istnieje ryzyko na przykład zerwania ich. Co do materiału, z jakiego takie codziennego użytku naszyjniki są wykonane, to wybór zależy od osobistych preferencji. Natomiast na wieczór czy odświętne okazje dobrze wybrać naszyjniki na przykład w formie zdobnych kolii, chokerów z licznymi przywieszkami czy też długie łańcuszki z bardziej wyraźnymi ozdobami. Wieczorową porą na pewno blasku i nam, i kreacji dodadzą naszyjniki wysadzane cyrkoniami czy innego rodzaju kryształkami. Naszyjniki zawierające kolorowe kamienie można w łatwy sposób dobrać do elementów barw stylizacji.

Naszyjniki – sposób na dopełnienie stylizacji

Jak dobrać naszyjnik?

Poza okazją dobrze przy wyborze naszyjnika wziąć pod uwagę na przykład dekolt bluzki czy sukienki. I tak w przypadku golfów odpowiednie będą naszyjniki o masywniejszej konstrukcji, ale krótsze. Dobrze wyglądają w tym wypadku także dość długie łańcuszki zakończone pokaźniejszych rozmiarów zawieszką. Dłuższe naszyjniki to również znakomity wybór, jeśli chodzi o dekolt w serek. Co do wyboru: naszyjnik srebrny czy złoty, to oczywiście najważniejsze są tu osobiste preferencje. Jednak dobrze jest wiedzieć o tym, że naszyjniki srebrne będą znakomicie podkreślać naszą urodę, gdy mamy chłodny odcień skóry. Natomiast panie o ciepłym typie urody, oliwkowej cerze powinny postawić na złote naszyjniki. Dobierając kolor naszyjnika, należy też wziąć uwagę kolor ubrań – tak, aby naszyjnik nie „zniknął” na ich tle. Istotny przy wyborze naszyjników jest również rodzaj sylwetki. Gdy chcemy na przykład wyszczuplić górną jej część, dobrze jest postawić na naszyjniki dłuższe. Z kolei gdy nasz tułów i piersi są drobne, dobrze wybrać krótkie naszyjniki, które korzystnie optycznie wpłyną na nasze proporcje.

Naszyjnik jako prezent

Naszyjniki to także bardzo dobry pomysł na prezent, który łatwo dobrać do osoby, którą chcemy tą biżuterią obdarować. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę opisane wyżej wytyczne. Niezależnie od więzów i stopnia bliskości, które łączą nas z daną osobą, naszyjnik będzie uniwersalnym prezentem.
Biżuteria to drobny dodatek, który na pewno dopełni każdą stylizację. Poza tym dzięki tej ozdobie możemy się poczuć wyjątkowo bez względu na okoliczności.

Materiał partnera