Niacynamid – czym jest i jak go stosować?

Niacynamid to substancja aktywna powszechnie stosowana w kosmetykach. Jest to pochodna witaminy B3, która pełni ważną rolę w produkcji aminokwasów i kwasów nukleinowych. Jakie właściwości ma niacynamid i kiedy warto go stosować?

Niacymid w kosmetyce
Niacynamid – czym jest i jak go stosować? Foto silviarita/pixabay

Niacynamid – co warto o nim wiedzieć?

Niacynamid jest powszechnie wykorzystywany w branży kosmetycznej jako składnik kremów, toników i produktów do mycia twarzy. Tę substancję możesz spotkać pod różnymi nazwami takimi jak witamina B3, witamina PP i niacyna. Niacynamid to połączenie kwasu nikotynowego z amidem. Jest on produkowany przez ludzki organizm w niewielkich ilościach, dlatego warto uzupełniać jego poziom poprzez odpowiednią dietę i suplementację. Niacyna bierze udział w ważnych procesach zachodzących w organizmie. Ten składnik odpowiada za syntezę węglowodanów, aminokwasów i hormonów płciowych. Jego obecność jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania warstwy hydrolipidowej, która chroni skórę przed utratą wody i kontaktem z zanieczyszczeniami. W efekcie niacynamid kompleksowo oddziałuje na skórę, wyraźnie poprawiając jej wygląd.

Niacynamid – na czym polega jego fenomen?

Niacynamid jest znany z wszechstronnego działania i dobroczynnego wpływu na skórę. Ten składnik jest powszechnie wykorzystywany w medycynie estetycznej, ponieważ posiada liczne i niezwykle cenne właściwości. Jakie korzyści płyną ze stosowania witaminy B3? Kosmetyki z niacyną mają działanie:

  • antybakteryjne,
  • przeciwzapalne,
  • antyoksydacyjne,
  • regulują wydzielanie sebum,
  • zwężają pory,
  • nawilżają skórę,
  • rozjaśniają cerę,
  • zapobiegają powstawaniu przebarwień.

Ponadto niacynamid bierze udział w syntezie ceramidów i lipidów, które tworzą ochronny płaszcz hydrolipidowy. Dlatego produkty z tym składnikiem mogą być wykorzystywane do pielęgnacji każdego typu cery. Ten składnik świetnie się sprawdzi również u osób, które walczą z niedoskonałościami.

Niacynamid w kosmetykach – zastosowanie

Dzięki swoim cennym właściwościom niacynamid jest powszechnie używany do tworzenia wysokiej jakości produktów kosmetycznych. Serum nawilżające z witaminą B3 możesz stosować, gdy chcesz zregenerować naskórek lub wygładzić skórę i zredukować przebarwienia. Ten produkt świetnie nawadnia skórę, poprawia jej koloryt i nadaje blasku. Niacynamid jak stosować, aby uzyskać pożądane rezultaty? Kosmetyki z witaminą B3 są bezpieczne, dzięki czemu mogą z nich korzystać nawet kobiety w ciąży. Jeśli chcesz szybko poprawić kondycję swojej skóry, to aplikuj preparat codzienne zgodnie z zaleceniami producenta. Serum z niacynamidem należy nakładać na oczyszczoną skórę. Gdy delikatnie wmasujesz go w powierzchnię naskórka, od razu poczujesz znaczną ulgę. Niacyna głęboko wnika w skórę i przynosi ukojenie, a jej działanie jest długotrwałe i może się utrzymywać nawet przez 24 godziny. Kosmetyki z niacynamidem często zawierają także kwas hialuronowy, aby jeszcze lepiej nawilżać skórę i chronić ją przed czynnikami zewnętrznymi.

Jeśli marzysz o pięknej i zdrowej cerze, to koniecznie rozważ zakup kosmetyków z witaminą B3. Jest to doskonały sposób na odmłodzenie skóry i poprawienie jej elastyczności. Pierwsze efekty pojawią się już po 2-3 tygodniach i bardzo pozytywnie Cię zaskoczą. Produkty z niacynamidem są powszechnie dostępne i możesz je nabyć w wyjątkowo dobrej cenie.