Niespodzianka na Dzień Dziecka

niespodzianka marzen

Dzień Dziecka to święto, na które pociechy czekają z niecierpliwością. Rodzice starają się, aby ich dzieci tego dnia czuły się wyjątkowo i na długo zapamiętały ten dzień w pamięci. Jak co roku stają przed dylematem jak zorganizować dziecku dzień pełen niespodzianek, aby sprawić mu radość i moc pozytywnych wrażeń.

Coraz częściej rodzice głowią się czy podarować maluchowi materialny prezent czy też przygotować dzień pełen atrakcji. W dzisiejszych czasach, gdy sklepowe półki uginają się pod ciężarem zabawek, nierzadko rodzice skłaniają się aby jednak zamiast kolejnego gadżetu podarować dziecku dzień spędzony razem w plenerze, podczas pikniku, wycieczki rowerowej czy też miejskich atrakcji. Takie upominki wyzwalają w dziecku emocje, a po ich realizacji wspomnienia zostają na długo w pamięci.

Każde dziecko to jednak mały indywidualista, więc zanim zdecydujemy się na taką niespodziankę, warto abyśmy upewnili się czym aktualnie interesuje się pociecha, jakie ma pasje i marzenia. Posiadając tę wiedzę, wybierając prezent w postaci przeżycia, mamy dużą szansę, aby podarować dziecku wspaniałą przygodę. Obecnie jednak każdego dnia, mimo braku czasu, rodzice starają się aktywnie spędzać czas z dziećmi korzystając z parków wodnych, kin, kręgielni czy parków linowych. Są to już jednak dla dzieci tradycyjne, coraz mniej oryginalne rozrywki. Chcąc więc sprawić naszym pociechom niespodziankę z okazji Dnia Dziecka warto znaleźć atrakcję, która całkowicie je zaskoczy.

Skimondo czyli śnieg na wiosnę

Czerwiec to pora roku kiedy na dobre pozbyliśmy się śniegu i atrakcji z nim związanych. Nie każdemu jednak dziecku udało się wyjechać w góry, aby skorzystać ze ślizgawek na stoku i innych atrakcji. Zimy stają się coraz krótsze, śniegu coraz mniej, a pogoda nie rozpieszcza. Całkowitym zaskoczeniem dla dziecka będzie zabranie go do centrum sportów zimowych jak np. SkiMondo w Gdańsku, gdzie znajduje się całoroczny stok narciarski i niezależnie od pogody, można tu zakosztować zimowych aktywności. Świetna zabawa połączona z aktywnie i zdrowo spędzonym czasem zyskuje coraz większe rzesze miłośników zarówno sportów zimowych jak i pasjonatów aktywnego wypoczynku. Takie miejsce to również możliwość całorocznej nauki jazdy dla malucha przed kolejnym sezonem, jeśli do tej pory nie miał odwagi spróbowania swoich sił na stoku albo możliwości wyjazdu w góry. Jedna godzina jazdy na sztucznym stoku odpowiada całemu dniu spędzonemu na tradycyjnym stoku, można więc w Dniu Dziecka podarować mu narciarskie atrakcje w środku wiosny.

Lot w tunelu aerodynamicznym – podniebna, bezpieczna atrakcja

Lot w tunelu aerodynamicznym to niepowtarzalna okazja, aby dziecko mogło stać się małym bohaterem, dla którego nie straszna jest walka z grawitacją. Niestandardowa atrakcja pozwala unieść się w powietrzu i latać! Dzięki tunelowi aerodynamicznemu dziecko może poczuć stan nieważkości i odbyć lot, który symuluje moment swobodnego spadania podczas oddawania skoku ze spadochronem. Tunel aerodynamiczny to ogromna tuba z wiatrakiem u podstawy i przeźroczystymi ściankami, która wytwarza wiatr na tyle silny by utrzymać ciężar ciała i zasymulować efekt swobodnego spadania. Mały śmiałek zostanie ubrany w kombinezon, kask i gogle, a instruktor zadba o to, by atrakcja była w 100 % bezpieczna. W tym celu przeprowadzi szkolenie, podczas którego przedstawi małemu uczestnikowi prawidłową pozycję i udzieli wszelkich niezbędnych wskazówek dotyczących zachowania podczas lotu, aby dziecko mogło cieszyć się świetną zabawą podczas unoszenia się w powietrzu.

Akademia rajdowa dla małego kierowcy

Jeśli dziecko marzy o tym, by zasiąść za kierownicą i nie może doczekać się momentu, kiedy skończy 18 lat by zrobić kurs prawa jazdy to swoją motoryzacyjną przygodę może zacząć już w Dniu Dziecka. Akademia rajdowa to idealne miejsce dla małych miłośników świata motoryzacji. Nauka jazdy samochodem dla dzieci, prowadzona przez profesjonalnych kierowców rajdowych daje możliwość doskonałej zabawy, ale również edukacji. Pobyt wzbogaca również szkolenie, które ma na celu uświadomienie dzieci od najmłodszych lat, jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać ich na drodze i jak sobie z nimi bezpiecznie radzić, by nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. W takim miejscu dzieci choć przez chwilę poczują się jak prawdziwi dorośli zasiadający za kierownicą.

Przedstawione propozycje, zaczerpnięte z serwisu PrezentMarzen.com pokazują, iż prezent dla dziecka nie musi koniecznie mieścić się w pudełku przewiązanym czerwoną wstążką. Upominek w postaci przeżycia, wręczony i zrealizowany w Dniu Dziecka może okazać się tym wyjątkowym, który dostarczy wspaniałych emocji i pięknych wspomnień. Wspólny czas spędzony atrakcyjnie z rodzicami szczególnie w Dniu Dziecka jest okresem niepowtarzalnym. Zacieśnia wzajemne więzy, rozwija i daje poczucie bezpieczeństwa.

„Przez prezent najczęściej rozumiemy coś materialnego, psychologowie jednak uważają, że ludzie są szczęśliwsi, przeżywając określone doświadczenia niż dostając przedmioty materialne. Dziecko to mały, kształtujący się przez otoczenie człowiek, ciekawy świata i otwarty na nowe doświadczenia, pod warunkiem, iż umiejętnie dopasujemy je do jego wieku i możliwości poznawczych„ – komentuje Kornel Piesio

Każdy rodzic chce aby upominek, który podaruje dziecku był wyjątkowy i zaskakujący, a prezenty w formie przeżyć spełniają te kryteria. Jak pokazują również wyniki sondy zrealizowanej przez serwis PrezentMarzen.com, coraz częściej przekonujemy się do takich form upominków, co potwierdziło 39% ankietowanych. Dla 27% respondentów to ciągle jeszcze nowość, a 12% ankietowanych uważa, iż mało osób korzysta z takiej formy obdarowywania bliskich. Dla kontrastu 6% uważa, iż zdecydowanie jesteśmy gotowi na takie podarunki.