Od nowoczesności po modele w stylu vintage – okulary przeciwsłoneczne

Lato 2016 w Dolce&Gabbana to z jednej strony bardzo nowoczesne, geometryczne propozycje w stylu oversize, z drugiej zaś klasyczne okulary w złotych, cienkich oprawkach w stylu vintage.

okulary 11

Mieszanka stylu vintage i nowoczesności jest bardzo modnym połączeniem od wielu sezonów. Odważne kolory użyte do stworzenia okularów o klasycznej formie to rozwiązanie, które musi wyglądać zjawiskowo. Przykładem są modele z okrągłymi oprawkami, zarówno w wersji grubej, wykonanej z acetatu, jak i cienkiej, metalowej, w szerokiej gamie kolorystycznej.

Kolejnym wyraźnym trendem w propozycjach Dolce&Gabbana są okulary oversize o bardzo grubych oprawkach, nawiązujących swoją formą do kocich oczu. Modele te dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych – zarówno klasycznych, jak czerń czy brąz, oraz bardziej barwnych, łączących kilka kolorów w jednych oprawkach.

okulary 1

DG6105

Okrągłe okulary z frontem wykonanym z przezroczystego acetatu, o wyjątkowo wielowymiarowym efekcie. Szeroka gama kolorów odzwierciedlających odcienie kamieni szlachetnych. Dostępne wersje kolorystyczne: czerwone ze złotymi elementami i soczewkami o czerwonym odcieniu, niebieskie ze srebrnymi elementami i soczewkami o niebieskim odcieniu, zielone ze złotymi elementami i soczewkami o zielonym odcieniu, szare ze złotymi elementami i soczewkami o szarym odcieniu. Zauszniki z końcówkami z acetatu, wykonano z metalu i ozdobiono wygrawerowanym logo Dolce&Gabbana.

okulary 12

DG4290

Geometryczne oprawki z acetatu, oversize, inspi¬rowane gwiazdami z lat pięćdziesiątych. Dostępne w kolorze czarnym z soczewkami o czar¬nym odcieniu, hawana z soczewkami o brązowym odcieniu, melanżowo-niebieskim, granatowym i pudrowym z soczewkami o granatowym odcieniu, melanżowo-bordowym i pudrowym różu z soczewkami o brzoskwiniowym odcieniu, melanżowo-tabakowym i karmelowym z soczewkami o koniakowym odcieniu. Zauszniki ozdobione nową plakietką z logo Dolce&Gabbana Milano.

okulary 3

DG4286

Prostokątne okulary przeciwsłoneczne inspirowane stylem włoskich wakacji z lat pięćdziesiątych. Ozdobione nową plakietką z logo Dolce&Gabbana Milano. Model dostępny w kolorach: czarnym z soczewkami o czarnym odcieniu, hawana z soczewkami o brązowym odcieniu, melanżowo-niebieskim, granatowym i pudrowym z soczewkami o granatowym odcieniu, melanżowo-bordowym i pudrowym różu z soczewkami o brzoskwiniowym odcieniu, melanżowo-tabakowym i karmelowym z soczewkami o koniakowym odcieniu. W niektórych wariantach model dostępny jest w wersji Asian fitting.

okulary 4

Okulary przeciwsłoneczne z octanu o uwodzicielskiej formie cateye. Szerokie i kobiece, ozdobione nową plakietką z logo Dolce&Gabbana Milano. Dostępne w kolorze czarnym z soczewkami o czarnym odcieniu, hawana z soczewka¬mi o brązowym odcieniu, melanżowo-niebieskim, granatowym i pudrowym z soczewkami granatowym odcieniu, melanżowo-bordowym i pudrowym różu z soczewkami o brzoskwiniowym odcieniu, melanżowo-tabakowym i karmelowym z soczewkami o koniakowym odcieniu. W niektórych wariantach model dostępny jest w wersji Asian fitting.

okulary 5

DG2155

Okrągłe okulary przeciwsłoneczne z szeroką oprawką o wielu metalicznych odcieniach. Dostępne w wersji kolorystycznej: różowe złoto z zausznikami w kolorze matowego srebra i soczewkami o brzoskwiniowym odcieniu; złoto ze srebrnymi zausznikami i soczewkami o brązowym odcieniu; różowe matowe złoto ze złotymi zausznikami oraz lustrzanymi soczewkami w różowym kolorze; matowy szary z matowymi srebrny¬mi zausznikami oraz lustrzanymi soczewkami w odcieniu brązowym; czarne matowe z zausznikami w kolorze różowego złota i soczewkami o szarym odcieniu. Zauszniki są cienkie i ozdobione wygrawerowanym logo Dolce&Gabbana.

okulary 6

DG2157

Okulary przeciwsłoneczne o kształcie sześciokąta z podwójnym mostkiem. Oprawki metalowe w stylu vintage. Cienkie zauszniki z wygrawerowanym logo Dolce&Gabbana. Model dostępny w wersji kolorystycznej: różowe złoto z zausznikami w kolorze matowego srebra i soczewkami o brzoskwiniowym odcieniu; złoto ze srebrnymi zausznikami i soczewkami o brązowym odcieniu; różowe matowe złoto ze złotymi zausznika¬mi oraz lustrzanymi soczewkami w różowym kolorze; matowy szary z matowymi srebrnymi zausznikami oraz lustrzanymi soczewkami w odcieniu brązowym; czarne matowe z zausznikami w kolorze różowego złota i soczewkami o szarym odcieniu.