Nowy rok, nowa moda. Sprawdź trendy na 2022!

Nadchodzące miesiące w modzie zapowiadają się niezwykle inspirująco. Królować będą bowiem nowoczesne formy, mocne barwy, ale także ponadczasowa elegancja. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Modowe trendy na 2022 rok
Nowy rok, nowa moda. Sprawdź trendy na 2022!

Ostatni, pandemiczny czas wyzwolił w nas duże pokłady kreatywności. Zmęczeni czasem osamotnienia, chcemy przykuwać uwagę. Przejawem tego są oryginalne rozwiązania w modzie, zwłaszcza ulicznej. Coraz częściej spotyka się nieoczywiste stylizacje, które, jak się okazuje, wciąż będą królować w nadchodzących miesiącach. Intensywne barwy, krzykliwe printy i niespotykane wcześniej połączenia – to właśnie modowe trendy na 2022 rok.

Nie kupuj, stylizuj na nowo

Ekologia będzie w cenie nie tylko w dwunastu najbliższych miesiącach, ale, miejmy nadzieje, ogólnie w przyszłości. Nadeszły czasy świadomego konsumenta, który stawia na recykling. Gromadzenie wielu nowych rzeczy w szafie nie jest konieczne, jeśli wiemy, jak zmiksować kilka starych elementów garderoby w ciekawy sposób. Modowe trendy na 2022 rok to także powroty do przeszłości – do łask wracają dżinsowe spódniczki mini czy spodnie z niskim stanem. Dlaczego by nie wygrzebać ich z dna szafy i nie wykorzystać ponownie? To idealny sposób na darmowe odświeżenie garderoby, a także na redukcję odpadów powodujących degradację środowiska naturalnego. Projektanci o tym wiedzą, dlatego coraz częściej popularyzują trend domowego recyklingu.

Klasyka, która nie wychodzi z mody

Niektóre trendy bywają ponadczasowe. To właśnie one mogą stanowić bazę każdej stylizacji, niezależnie od zmieniających się kanonów. Nie warto więc pozbywać się z szafy prostej, białej koszuli, marynarki w kratę, jeansów, a także klasycznej „małej czarnej”. Ich prostota sprawia, że pasują do wszystkiego. Sprawdzają się zarówno w formalnych, jak i casualowych outfitach. Można je miksować na wiele sposobów i zmieniać ich charakter za pomocą dodatków. Przykład? Najzwyklejsza biała koszulka w połączeniu z marynarką to doskonały strój do pracy. Z kolei ten sam t-shirt z dżinsową spódniczką mini stworzy luźną, lekką stylizację. A przecież możliwości są niemal nieskończone!

Modowe trendy na 2022 rok? Jakość, nie ilość

Mimo że świat mody jest zmienny, warto podchodzić do niego zdroworozsądkowo. Takie spojrzenie na trendy zakłada nurt slow fashion. Zakłada on świadomość wyborów konsumenckich i stawia na jakość, nie na ilość. W jego duchu popularne stało się badanie składu materiałów i wybór naturalnych oraz ekologicznie pozyskiwanych tkanin. Dlaczego? Otóż takie ubrania są bardziej trwałe, a co za tym idzie, przetrwają w naszej szafie więcej niż jeden czy dwa sezony. Na dodatek nosi się je dużo wygodniej. Warto więc wybierać marki, które tworzą swoje produkty w rytmie slow. Przykładem jednej z nich może być LuxeFashion, której kolekcje są mocno limitowane, a więc każde ubranie odznacza się niezwykłą unikalnością, co w dzisiejszych czasach święci triumfy.