Nowy trend w odchudzaniu – czy plastry na odchudzanie są bezpieczne?

Plastry na odchudzanie nakleja się na skórę, aby zawarte w nich substancje mogły przeniknąć do organizmu i przyśpieszyć metabolizm. Dzięki temu szybciej stracimy zbędne kilogramy. Opinie co do skuteczności są podzielone. Ale, czy słusznie?

Foto. Pixabay

Typowy skład tego specyfiku zawiera m.in L-karnitynę, która sprawia, że tkanka tłuszczowa kurczy się szybciej niż normalnie oraz ekstrakt z zielonej herbaty ograniczający spalanie tłuszczów.

Do produkcji plastrów wykorzystuje się jagody Acai. Są bogate w błonnik, potas, omega 3 i polifenole. W efekcie, mamy mniejszy apetyt po ich spożyciu, a przemiana materii w organizmie ulega poprawie.Podobny efekt powoduje kapsaicyna, stymulując dodatkowo wytwarzanie adrenaliny i noradrenaliny.

Jeśli decydujemy się na zakup plastrów odchudzających, sprawdźmy wcześniej ich skład i działanie poszczególnych substancji.

Odchudzać się z dystansem

Nawet, jeśli potwierdzimy ich skuteczność, pamiętajmy, aby do obietnic producentów podejść z dystansem. Chcąc naprawdę schudnąć, powinnyśmy ćwiczyć godzinę dziennie trzy razy w tygodniu. Jeśli stan zdrowia i waga uniemożliwia taką aktywność, skontaktujmy się z dietetykiem i trenerem personalnym. Ułożą oni odpowiedni plan, abyśmy mogli stracić nadprogramowe kilogramy. Plastry są środkiem, który tylko wspomoże ten proces.

W przeciwieństwie do suplementów diety podawanych w tabletkach nie obciążają wątroby. Przeciwwskazaniami do stosowania są uczulenie na klej czy ciąża. Różnią się w zależności od rodzaju zakupionego produktu, więc zawsze należy sprawdzić i przeczytać etykietę przed ich zastosowaniem.

Jak nakleić plaster?

Plaster odchudzający składa się z 4 warstw:

  • zewnętrznej
  • regulującej tempo uwalniania składników do organizmu
  • zbiornika z substancjami czynnymi
  • ochronnej

Zanim przykleimy plaster do skóry, powinnyśmy ją oczyścić. Następnie usuwamy warstwę ochronną, umieszczoną nad zbiornikiem z substancjami czynnymi i nakładamy go na skórę. Czas użytkowania wyznaczony jest na etykiecie i wynosi około 12 godzin.

Opinie internautów na temat plastrów

Na forach internetowych przeczytamy zróżnicowane opinie. Według niektórych forumowiczek zakup i zastosowanie tego środka to strata pieniędzy i czasu. Inne kobiety twierdzą, że naprawdę schudły dzięki plastrom. Ta niepewność jest dużą wadą w kontekście ceny suplementu, która waha się w przedziale 50-150 złotych.

Czy warto zaryzykować? O tym już musimy przekonać się same.

Dominika Rusnarczyk