Odchudzanie bez uprawiania sportu?!

Czy możliwe jest odchudzanie bez regularnej aktywności fizycznej? Niestety nie każdy znajduje na nią czas, poza tym, w przypadku niektórych osób, mogą wykluczać ją problemy zdrowotne. Uprawianie sportu na pewno poprawia kondycję i nastrój, a także zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby serca czy cukrzycę. Jednak w przypadku odchudzania najważniejsza jest dieta, uzupełniona o suplementację.

odchudzanie2
Odchudzanie bez uprawiania sportu?!

Sport przyspiesza metabolizm

Wysiłek fizyczny przyspiesza przemianę materii, gdyż podczas niego spalamy więcej energii i rozbudowujemy mięśnie, które potrzebują więcej kalorii niż tkanka tłuszczowa. Przyspieszenie metabolizmu powodują intensywne treningi, np. interwałowe lub siłowe. Skuteczne we wspomaganiu odchudzania są też treningi aerobowe, czyli wysiłek w przedziale 65-75% tętna maksymalnego.

Gdy więcej ćwiczymy więcej jemy

Niedawne badania naukowców z Loyola University Chicago Stritch School of Medicine obaliły mit, iż sport jest sposobem na zbicie wagi. Wg. ich wyników nie ma związku pomiędzy ćwiczeniami, a niską masą ciała. Co więcej, wzrost ilości i intensywności treningów, pociąga za sobą zwiększenie apetytu, a braki kaloryczne „nadrabiamy” spożywaniem większych ilości pokarmów.

Różnice między krajami

Liczba otyłych mieszkańców Afryki, Indii czy Chin jest znacznie niższa niż w krajach rozwiniętych. Przykładowo Nigeryjczycy nie spalają większej ilości kalorii niż Afroamerykanie w USA, a mimo to otyłość i nadwaga dotyka częściej mieszkańców USA. Spowodowane jest to faktem, iż po prostu Amerykanie jedzą więcej.

dieta cud
Odchudzanie bez uprawiania sportu?!

Bilans kaloryczny

Utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej zależy głównie od stosunku między kaloriami, które dostarczymy, a całkowitym zapotrzebowaniem kalorycznym. Dlatego przede wszystkim należy zadbać o właściwą dietę redukcyjną, z odpowiednim bilansem kalorycznym. Badania kliniczne dowiodły, iż w tym samym tempie chudną ci, którzy są na diecie i regularnie uprawiają sport, a także ci, którzy jedynie ograniczają liczbę kalorii.

Jak powinniśmy spożywać posiłki?

Aby zmniejszyć masę swojego ciała powinniśmy przede wszystkim pamiętać o:
– jedzeniu śniadania i jednego ciepłego posiłku w ciągu dnia
– ostatnim posiłku nie później niż na 2-3 godziny przed snem
– jedzeniu powoli i dokładnym żuciu każdego kęsa
– odejściu od stołu z niedosytem, gdyż uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Suplementacja algami

Aby wspomóc proces odchudzania, poza zbilansowaną dietą, stosować można także Algodine, który zawiera wyciąg z brązowych alg. Są one cenione, na całym świecie, za ilość witamin, protein, minerałów i substancji aktywnych, które zawierają.

Co najmniej 35% jego składu zajmują naturalne, morskie polifenole, które o połowę redukują działanie enzymów trawiennych tj. lipazy i alfa-amylazy. Dzięki temu tłuszcze i cukry wchłaniane są w mniejszym stopniu, a liczba przyjmowanych kalorii spada.

Z kolei ponad 10% jego składu to minerały, których stężenie może być do 20 razy wyższe niż w owocach i warzywach. Zawarty w algach naturalny jod biologiczny, składnik hormonów tarczycy, stymuluje termogenezę, a co za tym idzie spalanie tkanki tłuszczowej.

Codzienna aktywność

Jeśli stosujemy odpowiednią dietę, wspartą suplementami, nie możemy oczywiście zapominać o zwykłej, codziennej aktywności. Warto chodzić na regularne spacery, podczas których można porozmawiać z bliską osobą. Sprzątanie domu przyniesienie korzyść nie tylko w postaci czystości, ale również pomoże zachować formę. Zamiast korzystania z ruchomych schodów można chodzić tradycyjnymi. Jeśli mamy do wyrzucenia śmieci, nie róbmy tego przy okazji wyjścia z domu, ale przejdźmy się, pooddychać trochę świeżym powietrzem.

Uprawianie sportu jest dobrym uzupełnieniem procesu odchudzania, ale nie jest warunkiem koniecznym. Właściwa waga to jedno, a wyrzeźbione ciało i dobra kondycja to drugie. Ćwiczenia mogą przyśpieszyć efekt diety odchudzającej, ale tak naprawdę redukcję masy ciała uzyskamy poprzez dietę, uzupełnioną o suplementację.

222
Odchudzanie bez uprawiania sportu?!

Wpis znaleziono dzięki:

- Zdrowa dieta

- Odchudzanie

- Suplementacja