Znani aktorzy kwestują 17 października

Magdalena Różczka, Paweł Małaszyński, Agnieszka Sienkiewicz i Anna Dereszowska zapraszają na kwestę charytatywną 17 października. Znani aktorzy będą zbierać pieniądze na rehabilitację Weroniki i Bartka.

Magdalena Różczka
Znani aktorzy kwestują 17 października

Kwesta będzie wyjątkową okazją spotkania ulubionych aktorów, porozmawiania z nimi i zrobienia zdjęcia, a do tego będzie szansą pomocy dwójce wspaniałych dzieci. Aktorów będzie można spotkać w sobotę 17 października we włoskiej restauracji Mercato przy ul. Próżnej 7 w Warszawie od godziny 14.00 do 19.00. Przez cały ten czas na miejscu będzie Magdalena Różczka, od godziny 15.00 pojawi się Agnieszka Sienkiewicz, od 16.00 Anna Dereszowska, a od 17.00 Paweł Małaszyński.

Wspólnie z przyjaciółmi: Agnieszką, Anną i Pawłem będziemy czekali na każdą osobę, która chciałaby się przyłączyć do naszej akcji. – mówi Magdalena Różczka. –  Tego dnia będziemy mieli czas dla każdego, kto by chciał z nami porozmawiać przy herbacie i przy okazji wesprzeć Bartusia i Weronikę.”

Bartuś (11 lat) i Weronika (7 lat) to kochające się rodzeństwo, ale ich dzieciństwo znacznie różni się od dzieciństwa zdrowych dzieci. Wszystko przez SMA (rdzeniowy zanik mięśni) na który cierpią obydwoje. Zarówno Weronika jak i Bartek nie biegają, a nawet nie chodzą. Choroba odbiera im siłę fizyczną, osłabia mięśnie szkieletowe, przez co utrzymanie ciała w pozycji pionowej jest niemożliwe. Choroba jest w tym momencie nieuleczalna, ale dzieciom pomaga codzienna rehabilitacja. Pomóc może także terapia komórkami macierzystymi, jednak łączny koszt leczenie wraz z rehabilitacją i zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego to około 300 000 PLN. Ten koszt przekracza możliwości finansowe pani Ewy, mamy rodzeństwa.

Akcję charytatywną organizuje komitet społeczny Łatwo Pomagać, zbiórka została zgłoszona do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Łatwo Pomagać to społeczność stworzona przez kobiety, które na co dzień dbają o rodziny, pracują, ale czują potrzebę i chęć pomagania, a tym samym pragną dać możliwość wszystkim osobom chcącym pomóc.Długo nie znałyśmy się osobiście, mieszkamy w różnych rejonach Polski i poza nią. Staramy się inicjować, organizować i włączać wszelkiego rodzaju akcje charytatywne na rzecz chorych dzieci, zwierzaków i dorosłych walczących o lepsze jutro. Dlaczego? Bo Łatwo Pomagać.” – mówi Emilia Karamucka, pomysłodawczyni zbiórki.

Dzieciom można pomagać także przez wpłatę na konto statutowe Fundacji  „Lepszy Los”. W tytule przelewu należy wpisać: „Darowizna na rehabilitację oraz leczenie – Bartłomiej i Weronika Dul”. Numer konta: Idea Bank 07 1950 0001 2006 0446 2929 0006

Zapraszamy!