Pewne auto jest najbardziej kobiece!

Faceci z drogi! Stereotyp nieporadnej kobiety za kółkiem już dawno odszedł do lamusa. Płeć piękna potrafi prowadzić o wiele lepiej niż płeć… brzydka.

wyjatkowo-kobiecy-samochod
Pewne auto jest najbardziej kobiece!

Do tego to nieprawda, że kobieta nie może sobie sama kupić pewnego auta. Ładnego, używanego i niezawodnego. Dziś każda Polka może to zrobić. Z małą podpowiedzią.

Męskie legendy, a rzeczywistość

Mężczyźni uważają, że najlepiej znają się na samochodach i ich użytkowaniu. Część z nich uważa, że jest to uwarunkowane genetycznie. Przenoszone wręcz z mlekiem matki. To jedna z tzw. męskich legend, która przez lata urosła do rangi stereotypu. Tymczasem większość kobiet zamiast zastanawiać się, czy są lepszymi kierowcami od mężczyzn, czy nie, woli po prostu czerpać przyjemność z jazdy.

To kobieta decyduje

Podstawę przyjemnej jazdy stanowi auto. Pewne auto. Na rynku obecnie można znaleźć sporo propozycji, adresowanych teoretycznie do kobiet. Teoretycznie, bo to marketing. Polki są wolne i niekoniecznie wszystkie muszą jeździć małymi, uroczymi, miejskimi samochodami. Część może doceniać duże kombi lub SUV. Nie warto wierzyć stereotypom. O nie.

Jak znaleźć używany samochód?

Decydując się na zakup używanego samochodu warto wziąć pod uwagę kilka zasadniczych elementów, które pozwolą zrobić to sprawnie i szybko. Podstawa to w pełni udokumentowane źródło pochodzenia wraz z pełną historią serwisową i przebiegiem. Pozwala to uniknąć sytuacji znanych z dowcipów o handlarzach samochodów, którzy oferowane egzemplarze pozyskiwali od staruszków, którzy sprzedawane bolidy trzymali wręcz pod kocem. Opowieści podobnej treści bardzo szybko weryfikuje życie. Modele, które są najbardziej zachwalane mogą sprawić niestety przykrą niespodziankę. Pod tym względem lepiej więc najpierw postawić na konkrety.

Pewne auto od dealera

Polka, która chce kupić bezwypadkowe, pewne auto ma do wyboru szereg możliwości. Obecnie najrozsądniejszą wydaje się możliwość zakupu używanego samochodu bezpośrednio od dealera. Większość producentów aut prowadzi tego typu działalność. Volkswagen dla poszukiwaczek i poszukiwaczy pewnych aut uruchomił specjalną, internetową platformę. Informacje na jej temat można znaleźć pod adresem http://www.dasweltauto.pl/pl/dowiedz-sie-o-dasweltauto.html.
Samochody używane spotykane w komisach różnią się od tych, które znajdują się w ofercie producentów aut przede wszystkim tym według jakich kryteriów są dobierane. Volkswagen zanim zdecyduje się wprowadzić używany samochód do swojej oferty, przeprowadza drobiazgową kontrolę. Obejmuje aż 117 punktów. Rozpoczyna ją test drogowy podczas którego sprawdzane są między innymi takie elementy jak:

  • praca silnika – silnik samochodu powinien pracować równo, bez jakiegokolwiek falowania obrotów, gdyż to świadczy o jego dobrej kondycji;
  • sprawdzenie luzów układu kierowniczego – luzy mogą powodować np. trudności w pokonywaniu zakrętów i prowadzić tym samym do niebezpiecznych sytuacji na drodze;
  • hamulce oraz praca układu hamulcowego – prawidłowe działanie hamulców jest niezbędne do bezpiecznego podróżowania, od tej zasady nigdy nie może być najmniejszych nawet odstępstw;
  • poziom hałasu tylnej osi – to ważny test pozwalający wykryć ewentualne usterki zawieszenia, które należy koniecznie wyeliminować przed dalszą eksploatacją auta.

Drobiazgowa diagnoza Volkswagena poza wspomnianym testem obejmuje również kontrolę stanu nadwozia i wnętrza, sprawdzenie spodu pojazdu na podnośniku i szereg innych czynności. Żadna kobieta ani żaden mężczyzna niestety bez dostępu do specjalistycznych urządzeń nie jest w stanie wykonać takiej analizy samodzielnie. Prywatne komisy samochodowe rzadko stosują w praktyce tak wysokie standardy. Tymczasem każda Polka poszukująca pewnego auta, zasługuje przecież na to, co najlepsze.

Gwarancja przede wszystkim

Istotną sprawą przy zakupie używanego auta poza drobiazgowymi oględzinami przed jego zakupem jest możliwość uzyskania gwarancji, potwierdzającej jakość oraz potencjalną niezawodność wybranego egzemplarza. Warto samochód kupować tam, gdzie jej udzielenie stanowi naturalną kolej rzeczy. Pewne auto musi mieć gwarancję.

Pewne auto i do tego jedyne w swoim rodzaju

Interesującą opcję, którą oferuje Volkswagen w ramach Das Welt Auto stanowi możliwość personalizacji używanego samochodu. Dzięki temu można jeszcze przed zakupem auta dodać do niego to, czego może mu brakować. Czasem może to być nawigacja GPS, innym razem bagażnik dachowy. Współczesne samochody pozwalają na ich idealne dopasowanie do potrzeb właścicielki, łącznie z subtelnymi zmianami ich wnętrza oraz zewnętrznego wyglądu. Można na ten cel przeznaczyć pewną kwotę, by cieszyć się potem pewnym autem, które poza niezawodnością wnosi na szare, polskie drogi swój niepowtarzalny charakter. To frajda jeździć takim samochodem. Warto tego naprawdę spróbować.

Kobieta prowadzi

Trzeba przyznać, że pod kątem motoryzacji XXI wiek jest naprawdę ciekawy. Przyniósł stale postępujące równouprawnienie. Dziś każda Polka może sobie sama wybrać i kupić pewne auto, kilkuletnie, które w jej rękach przeżyje drugą młodość. Będzie jeździć, gdzie dusza zapragnie. Faceci zaś będą gadać. Gadać i stać.