Zegarek z nutką sentymentu

W świecie zegarków zauważalna jest moda na styl vintage. Wiekowy czasomierz na męskim nadgarstku nikogo nie dziwi, ale zegarek po dziadku uzupełniający damską stylizację, czy nowy szwajcarski model inspirowany retro designem to zauważalne, wyraźne sygnały potwierdzające siłę tego trendu.

zegarek-z-sentymentem

Coraz częściej powracamy do rodzinnych wspomnień i sięgając po zegarek, który jest pamiątką sprzed lat, zachowujemy blisko siebie kawałek historii.

Wspomnienia w zasięgu ręki

zegarek-z-sentymentem7 zegarek-z-sentymentem8

Coraz częściej na nadgarstkach kobiet i mężczyzn można zaobserwować stare modele zegarków. Pytając o pochodzenie takich czasomierzy usłyszymy – „to pamiątka po dziadku”, „prezent od ojca z okazji ślubu”, „to zegarek, który w naszej rodzinie od lat przekazywany jest z pokolenia na pokolenie, jako podarunek na wyjątkowe okazje”. Trend ten jest więc czymś więcej niż chwilową modą. Takie zegarki mają ponadczasową wartość i niosą ze sobą niesamowite historie tworzone często przez kilka pokoleń. Niektórzy historyczne czasomierze chowają w szufladzie na pamiątkę, inni korzystają z nich na co dzień. Wspólnie jednak udowadniają, że wartość zegarka ma wymiar indywidualny i niekoniecznie wiąże się z jego ceną. Miłośnicy pamiątkowych czasomierzy cenią je nie tylko za unikalne wzornictwo, lecz przede wszystkim za wszystko to, co przeżyły z poprzednim właścicielem i jakie historie przypominają za sprawą jednego zerknięcia na tarczę. Historia pokazuje, że na rodzinne pamiątki wybiera się zegarki renomowanych, szwajcarskich marek, takich jak np. Atlantic – przez zaufanie, które zdobyły przez dekady dzięki swojej niezawodności oraz klasycznemu designowi.

zegarek-z-sentymentem3

Vintage unisex

Wielbiciele zegarków, kolekcjonerzy i posiadacze historycznych modeli czasomierzy określają je mianem zegarków z duszą. Szwajcarska marka Atlantic od niespełna 130 lat tworzy zegarki, które wśród polskich odbiorców są bardzo popularne i dobrze rozpoznawalne, nie tylko z uwagi na swój design oraz bardzo dobrą jakość, ale również z tego względu, że stały się wartościową pamiątką rodzinną i dla właściciela mają ogromną wartość sentymentalną. Zegarki po dziadkach noszą zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Od pewnego czasu zaobserwować można również trend noszenia męskich, wiekowych czasomierzy przez płeć żeńską. Wystarczy minimalna zmiana paska na nowy – skórzany (lakierowany lub z ozdobną fakturą) i na damskiej dłoni design zegarka ulega niemal całkowitej odmianie.

Wiekowy jak nowy

zegarek-z-sentymentem5

Będąc w posiadaniu zegarka sprzed kilkudziesięciu lat należy pamiętać, że trzeba o niego odpowiednio zadbać, aby służył jak najdłużej. Eksperci szwajcarskiej marki Atlantic rekomendują, aby pamiętać o profilaktycznych, okresowych przeglądach czasomierza i wykonywać je w profesjonalnych zakładach zegarmistrzowskich. Pomoże to zapobiec późniejszym uszkodzeniom zegarka, a w konsekwencji kosztownym naprawom. Po każdej wizycie u zegarkowego lekarza należy upomnieć się o gwarancję na wykonaną usługę.

Nowy jak wiekowy

zegarek-z-sentymentem6

Dla osób, które wolą jednak zainwestować w nowy czasomierz o oryginalnym designie, marka Atlantic w tym roku wprowadziła do oferty linię Super De Luxe. Nawiązuje ona swoim wzornictwem do historycznego modelu dostępnego w latach 60-tych. Na zegarki z nowej kolekcji powróciło dawne logo marki, a kopertę chroni unikatowe, najtrwalsze na rynku wypukłe szkło szafirowe, którego kształt był również cechą charakterystyczną modelu z tamtych lat.