Idealne ciało przez cały rok

Posiadanie perfekcyjnego ciała bez fałdki tłuszczu to marzenie większości z nas. Już od wczesnej wiosny rozpoczynamy serie ćwiczeń, próbujemy diet „cud”, ograniczamy słodkości. Ciężka praca przynosi efekty, ale jak zatrzymać je na dłużej, aby pięknym ciałem cieszyć się nie tylko w trakcie lata, ale przez cały rok?

Idealne ciało przez cały rok. Fot. Zsolt Dreher
Idealne ciało przez cały rok. Fot. Zsolt Dreher

Chcąc osiągnąć skuteczne efekty dbania o figurę musimy przede wszystkim działać z kilku stron jednocześnie. Poranne bieganie, regularne picie wody, rezygnacja z podjadania, to podstawy, o których słyszał każdy. Co jeszcze możemy zrobić, aby zachować piękne ciało na stałe?

Kosmetyczne wyszczuplanie

Stosowanie jedynie produktów wyszczuplających w celu zrzucenia dodatkowych kilogramów to droga donikąd. Takie kosmetyki powinny być dodatkowym elementem całego procesu odchudzania, czyli oprócz stosowania diety i wszelkich aktywności fizycznych, powinniśmy również regularnie aplikować na nasze ciało kremy i balsamy wyszczuplające. Ponadto, warto pamiętać, że w celu osiągnięcia pożądanych efektów, ważna jest systematyczność i codzienne stosowanie właściwych kosmetyków. Dopiero wówczas, będziemy mogły liczyć na poprawę kondycji naszej skóry, jej wygładzenie i ujędrnienie.

– Decydując się na kosmetyki wyszczuplające powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich skład. Ważne, aby zawierały m.in. L-karnitynę, która przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Krem o żelowej konsystencji Montibello Reducer Gel Cream z serii Slim & Sculpt oprócz L-karnityny w swoim składzie posiada połączenie aktywnych składników roślinnych o działaniu lipolitycznym, które zostały dobrane specjalnie do kątem redukcji objętości ciała i modelowania sylwetki – radzi Karolina Malicka, ogólnopolski trener marki Montibello.

Pomarańczowa skórka pod kontrolą

Niezależnie od tego czy mamy więcej kilogramów czy nasza waga jest stabilna, zmorą większości kobiet i tak pozostaje cellulit. Oprócz właściwej diety i ruchu, pomarańczowej skórki pozbędziemy się stosując preparaty antycellulitowe. Takie kosmetyki zmniejszają wielkość adipocytów, czyli komórek tłuszczowych oraz ułatwiają detoksykację, odprowadzanie metabolitów i tłuszczu komórkowego. Decydując się na taką pielęgnację skóry warto sięgnąć po produkty rekomendowane przez profesjonalistę (kosmetyczkę czy kosmetologa), które są odpowiednio dobrane do problemu. Wtedy mamy pewność, że regularne stosowanie takiego produktu przyniesie oczekiwany efekt. Jak go najlepiej stosować?

• Nieodłącznym elementem stosowania kosmetyków zwalczających cellulit jest masaż. Powinniśmy go robić nawet jeśli w danym momencie nie aplikujemy preparatu – masowanie skóry pobudzi krążenie oraz zredukuje skórkę pomarańczową.
• W przypadku cellulitu bolesnego warto zaaplikować neurokosmetyczny krem antycellulitowy, który wyszczupli i odprowadzi płyny, a także zapobiegnie efektowi yo-yo spowodowanym długotrwałym działaniem odchudzającym.
• Krem należy nałożyć na miejsce poddawane kuracji, wykonując delikatne koliste ruchy dłońmi aż do całkowitego wchłonięcia.