Pierwsze spotkanie Klubu K w tym sezonie już za nami! Zobacz, jak przebiegało

Pierwsze spotkanie Klubu K upłynęło pod znakiem inspirujących rozmów oraz dzielenia się biznesowym doświadczeniem. Sprawdź, jak wyglądała inauguracja sezonu.

"Pierwsze

Pierwsze spotkanie Klubu K otworzyło comiesięczny cykl wydarzeń, które będą miały miejsce w urokliwej willi na warszawskiej Białołęce. Jest skierowane do wszystkich przedsiębiorczyń oraz przedsiębiorców, którzy chcą podzielić się doświadczeniami biznesowymi, a także nawiązać wartościowe kontakty. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto ma ochotę na inspirującą rozmowę przy kawie i poczęstunku. Pierwsze spotkanie Klubu K w tym sezonie potwierdziło, jak wiele przedsiębiorczych kobiet i mężczyzn wierzy, że właśnie poprzez współpracę można odnieść jeszcze większy sukces.

"Pierwsze

Projekt Kobieta Przedsiębiorcza

Inicjatywa powstała w celach edukacyjno-informacyjnych. Ma pomagać kobietom zarówno z dużych miast, jak i niewielkich miasteczek i wsi w uzyskiwaniu niezależności finansowej i rozwijaniu własnych firm. By dotrzeć do jak największej liczby odbiorczyń, powstało czasopismo, a następnie serwis internetowy Kobiety Przedsiębiorczej. Wkrótce do projektu dołączyli mężczyźni.
W 2015 roku do życia powołano Klub Kobieta Przedsiębiorcza, którego zadaniem było utworzenie sieci wzajemnie połączonych aktywności zawodowych kobiet. Cztery lata później zmieniono lokalizację siedziby, jednocześnie przechodząc w kierunku działań lokalnych. Inicjatywa nie zatraciła jednak globalnej myśli.
Wkrótce nadeszła pandemia, która wymagała przewartościowania pewnych kwestii. Nadszedł również czas na metamorfozę Klubu Kobiety Przedsiębiorczej, który stał się Klubem K. Zrzesza obecnie nie tylko przedsiębiorczynie, ale i przedsiębiorców. Inspiruje do działania, ale i pozwala spędzić miło czas w inspirującym gronie. 

"Pierwsze

 

"Pierwsze

Otwarcie Klubu K w tym sezonie już za nami! Zobacz, jak przebiegało. Foto Justyna Grochowska
Pierwsze spotkanie Klubu K w tym sezonie już za nami! Zobacz, jak przebiegało. Foto Justyna Grochowska

Pierwsze spotkanie Klubu K

Kilka dni temu odbyła się inauguracja sezonu spotkań Klubu K.

Chciałybyśmy powitać wszystkich bardzo serdecznie w progach naszej siedziby. Już od trzech lat wdrażamy połączenie sił biznesowych dwóch podobnych firm MakPrint i FiMedia w myśl zasady, że współpraca buduje – tymi słowami otworzyła spotkanie Mariola Dakowska, pomysłodawczyni Klubu K.

Po rocznej wymuszonej przez życie przerwie nareszcie możemy się spotykać na żywo. Bardzo nam tego brakowało, ale też był to dla nas okres niezwykle pracowity. Wprowadziłyśmy w nasze dotychczasowe działania wiele zmian. Dostosowałyśmy do realiów życia. Uwzględniłyśmy w naszych planach to, że jedyny pewnik w życiu to niewiadoma, do której trzeba się dostosować – opowiedziała Monika Rebelak, naczelna Obcasy.pl i prowadząca serwis Kobietaprzedsiębiorcza.com – Z dużą energią wracamy do działania, a co najważniejsze z nowymi pomysłami, jak sprawić, żeby nasze życie było po prostu „fajne”. Slogan: bo życie jest po to, żeby było fajnie towarzyszy mi od 2013 r., kiedy decydując się na wydanie czasopisma KP.com wpadłam na pomysł wspierania przedsiębiorczości kobiet i kiedy pisząc wstępniaka do pierwszego numeru, takie właśnie zdanie wyszło spod mojego pióra. Z czasem przyszła refleksja, co to właściwie jest ta przedsiębiorczość kobiet i co to właściwie jest to fajnie? Dla mnie przedsiębiorczość to stan ducha, to stan umysłu, to kreatywność zainspirowana przez ludzi, miejsca, wydarzenia – odpowiedziała Mariola Dakowska.

Pierwsze spotkanie Klubu K w tym sezonie już za nami! Zobacz, jak przebiegało. Foto Justyna Grochowska
Pierwsze spotkanie Klubu K w tym sezonie już za nami! Zobacz, jak przebiegało. Foto Justyna Grochowska

Osobowości biznesu

"Pierwsze

W spotkaniu wzięło udział kilkanaście kreatywnych, inspirujących osób. Każda opowiedziała o sobie oraz swoim biznesie.

Potrzebujemy dokładnie takich spotkań lokalnych jak kawa w klubie K!. Nic nie zastąpi fizycznego kontaktu, z którego rodzą się nowe inspiracje i współprace. W małej społeczności kreatywnych i aktywnych ludzi, którzy podobnie myślą i czują jest większa sprawczość i skuteczność. Szybsza droga od pomysłu do realizacji. Od 4 miesięcy mieszkam na Mazurach. Tu widzę sprawność przedsiębiorczości lokalnej gdzie przedsiębiorcy się znają, polecają i wiele spraw można załatwić sprawnie i szybko. Na Białołęce widzę narodziny tego samego wzorca skutecznych i twórczych spotkań – opowiedziała Joanna Wieczorek, podróżniczka, szkoleniowiec, kobieta świata.

[…] Jestem również wiceprezesem Fundacji Dziedzictwo Kresowe. Pomagamy polskim szkołom na Ukrainie, dbamy o zabytki, o cmentarze. Wspieramy też Polaków, którzy tam zostali – przedstawiła się Renia Sidor.

Prowadzę działalność. Jest to centrum terapii dla dzieci. Od integracji sensorycznej po logopedię. Oczywiście nie jestem lekarzem, raczej inwestorem. Poza tym od 13 lat zajmuję się dystrybucją produktów medycznych […] Działam w Polsce oraz w 8 krajach ościennych – dodał Łukasz Suterski.

Pierwsze spotkanie Klubu K w tym sezonie już za nami! Zobacz, jak przebiegało. Foto Justyna Grochowska

Odświeżony Klub K

Początkowo zakładał on kobiecą przynależność, jednak pomysłodawczynie postanowiły dokonać pewnych zmian. Teraz do Klubu K mogą dołączać również mężczyźni, a sama inicjatywa nie ma już ograniczeń płciowych. Będzie to miejsce spotkań wzajemnych inspiracji, rozmów o biznesie i przedsiębiorczości. W planach są również podróże, warsztaty, a przede wszystkim przyjemne spędzanie czasu.