Najkrótsze małżeństwa polskich i zagranicznych gwiazd

Miłość do grobowej deski? Nie w tym przypadku! Gwiazdy na naszej liście nie wytrzymały ze sobą nawet roku.

najkrótsze małżeństwa
Najkrótsze małżeństwa polskich i zagranicznych gwiazd. Foto Instagram @kylie_and_koko_ @@asiaopozda

Piękny ślub, huczne wesele… a potem czas na zwykłe życie. Czasem codzienność weryfikuje marzenia, w niektórych przypadkach wyjątkowo szybko. Oto najkrótsze małżeństwa w show-biznesie.

Kim Kardashian i Kris Humphries – 72 dni

Gwiazda ostatnio rozstała się z Petem Davidsonem, a wcześniej przez lata była związana z Kanye Westem. Zanim jednak poślubiła słynnego rapera, postanowiła stanąć na ślubnym kobiercu razem z koszykarzem NBA, Krisem Humphriesem. Chociaż imię sportowca jak najbardziej pasowało do reszty klanu Kardashian-Jenner, to szybko okazało się, że para nie ma przed sobą przyszłości. Niestety państwo młodzi doszli do tego wniosku już po wydaniu około 10 milionów dolarów na ceremonię, uwiecznioną w specjalnym programie telewizji E!. Małżonkowie rozstali się po 72 dniach.

Drew Barrymore – 19 dni

Miłość od pierwszego wejrzenia niestety zazwyczaj działa tylko w bajkach. Przekonała się o tym Drew Barrymore, która w wieku 19 lat postanowiła stanąć na ślubnym kobiercu razem z Jeremiem Thomasem. Starszego o 13 lat właściciela baru znała od zaledwie 6 tygodni! Ich małżeństwo trwało jeszcze krócej, bo tylko 19 dni. Barrymore na Hawaje, gdzie miał odbyć się ich miesiąc miodowy, pojechała w pojedynkę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Drew Barrymore (@drewbarrymore)

Kilka lat później, w 2001 roku, gwiazda postanowiła dać małżeństwu drugą szansę. Tym razem jej wybrankiem był aktor Tom Green. Jednak do sądu papiery rozwodowe trafiły już po 5 miesiącach.

Pamela Anderson – 12 dni

Pamela Anderson ma za sobą aż trzy małżeństwa, które nie przetrwały roku. W 2006 roku wyszła za Kida Rocka, z którym rozwiodła się po 4 miesiącach. Nieco dłużej, bo pół roku, trwało jej małżeństwo z Rickiem Salomonem, zawodowym pokerzystą. Jednak jej najkrótszy związek to ten z producentem filmowym, Jonem Petersem. Ich małżeństwo trwało 12 dni.

Nicolas Cage – 4 dni

Nicolas Cage poznał Lisę Marie Presley, córkę Elvisa Presleya, w 2000 roku. Pobrali się 2 lata później, a papiery rozwodowe złożyli 3 miesiące po ceremonii. Jednak to małżeństwo i tak przetrwało dużo dłużej, niż związek aktora z makijażystką Eriką Koike. Para przysięgała dozgonną miłość w marcu 2019 roku. Jednak Cage rozmyślił się już po 4 dniach.

Britney Spears i Jason Alexander – 2 dni

Mówiąc o rekordowo krótkich małżeństwach, nie można pominąć Britney Spears. Piosenkarka, która po 6 latach związku w czerwcu 2022 wyszła za mąż za Sama Asghariego, na początku lat dwutysięcznych miała mniej szczęścia w miłości. Największy skandal wywołało jej małżeństwo z Jasonem Alexandrem w 2004 roku, anulowane po zaledwie 2 dniach! Jak się okazało, przyjaciel z dzieciństwa nie był tym jedynym. Tego samego roku gwiazda poślubiła Kevina Federline’a. Ten związek przetrwał nieco dłużej, bo Spears papiery rozwodowe złożyła „dopiero” po 2 latach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Britney Spears (@britneyspears)

Najkrótsze małżeństwo na świecie – 3 minuty

Najkrótsze małżeństwo na świecie trwało tylko kilka minut. „Sielanka nowożeńców” zakończyła się po tym, gdy wychodząc z budynku, w którym dopiero co się pobrali, panna młoda potknęła się o dywan. Jaka była reakcja jej świeżo upieczonego męża? Mężczyzna postanowił ją wyszydzić i nazwać „głupią”. Kobieta zdecydowała się zawrócić i na miejscu zażądać rozwodu. Sędzia, który właśnie udzielił parze ślubu i był świadkiem całej sytuacji, zgodził się oficjalnie zakończyć małżeństwo.

Najkrótsze małżeństwa polskich celebrytów

Krótkie małżeństwa zdarzają się także w polskim show-biznesie. Niedawno rozwód dostali Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski. Chociaż na oficjalną decyzję sądu musieli trochę poczekać, to w rzeczywistości rozstali się już 3 miesiące po zaślubinach. Szybko po ceremonii rozeszli się także Joanna Opozda i Antoni Królikowski, którzy 7 sierpnia tego roku świętowaliby pierwszą rocznicę. Para wytrzymała ze sobą jednak tylko pół roku. Krótkie małżeństwo w swoim życiorysie ma także Mateusz Damięcki. Aktor rozstał się z byłą żoną, Patrycją Krogulską, po 8 miesiącach.

Zobacz także: Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski rozwiedli się. Znamy kulisy sprawy

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)