Pierwszy krok do zdrowego trybu życia !

Siła argumentów i wiedzy na temat odżywiania jest kluczowa. Siła to nie tylko podnoszenie ciężarów. Decydując się na dietę bezmięsną, również możemy osiągnąć piorunujące efekty, a rola produktów zielonych w niej jest kluczowa.

siła zielonego 2

Siła mięśni czy siła argumentów?

Dieta i ćwiczenia to tylko część wysiłku, które musisz podjąć by być silną. Zdrowego trybu życia nie da się suplementować. To czy zaczniesz go prowadzić nie zaczyna się od kupna butów do biegania, czy stroju na siłownię, a w Twojej głowie. Siła nie jest zależna tylko od podnoszenia ciężarów, to przede wszystkim siła argumentów.

Praktyka w teorii

Wiedza na temat zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej to podstawa. Jednak nie będziesz czerpać korzyści z samego jej posiadania. By się o nich przekonać, należy je wcielić w życie! Jedzenie jest źródłem przyjemności dlatego nie można sobie go odmawiać, warto jednak sięgać po produkty, które oprócz przyjemności dostarczą wartości odżywczych. Chcesz zacząć dbać o siebie, a także o swój sposób odżywiania? Zacznij wiedzę teoretyczną – stosować w praktyce.

Siła…z zielonego

Kult ludzkiego ciała wywodzi się ze starożytności. Aktywny tryb życia, równał się ze zdrowym i już wtedy wymagał określonej diety, która składała się głównie z posiłków mięsnych. Dziś obserwujemy odmienny trend. Coraz więcej osób aktywnych, uprawiających sport, decyduje się na diety wegańskie, wegetariańskie, które pozbawione są produktów pochodzenia zwierzęcego będące głównym źródłem białka dla chociażby siłaczy ze starożytności. Wymiana zdań między zwolennikami diet bezmięsnych oraz mięsożercami nie ustaje. Obie strony bronią zaciekle swoich stanowisk, jednak możemy zauważyć, że priorytetem dla większości niezależnie od diety, staje się zmiana nawyków żywieniowych. Zielone produkty niezaprzeczalnie to prawdziwa bomba witamin. Zawierają prowitaminę A, witaminy z grupy B (głównie kwas foliowy), C, E oraz K. Wybierając warzywa o zielonym kolorze, warto wiedzieć, że zawarty w nich chlorofil ma zbawienny wpływ na układ pokarmowy i wydalniczy, a dodatkowo ma działanie detoksykujące oraz przeciwzapalne. Nie lubisz surowych zielonych warzyw, zawsze możesz przygotować z nich koktajl!

Siła smoothie!

Koktajle przygotowywane z zielonych warzyw biją rekordy popularności. Są łatwe i szybkie w przygotowaniu, a możliwość dodawania składników takich jak owoce, orzechy, rodzynki i inne, skusić mogą tych, którzy warzyw w tradycyjnej postaci nie lubią lub wolą bardziej słodkie rzeczy. Smoothie nie tylko bronią się smakiem, ale również korzyściami, które przynoszą ich regularne spożywanie. I tak do najważniejszych należą te wpływające na wygląd: poprawienie kolorytu skóry, zmniejszenie zaczerwień i zasinień spowodowanych zmęczeniem, zmniejszenie wypadania włosów czy łamliwości paznokci, a także te stricte zdrowotne: wspomaganie pracy układu pokarmowego, zwiększenie liczebności czerwonych krwinek, regulacja ciśnienia krwi czy zapobieganie rozwojowi komórek rakowych. Dlatego po koktajle przygotowywane z warzyw i owoców sięgają nie tylko osoby aktywne, ćwiczące, trenujące, ale także osoby, które stawiają na zdrowy styl życia.

– Dobrze skomponowane smoothie, może stanowić samodzielny posiłek. Spożywając zielone, nieprzetworzone warzywa, odczujemy też poprawę w naszym samopoczuciu. Nieobciążony toksynami organizm zacznie funkcjonować sprawniej, będziemy mieć więcej siły i energii. – podsumowuje Jacek Więckiewicz, Marketing Manager Unifreeze Sp. z o.o., producenta marki Zielone Smoothie. – Włączenie do diety zielonych koktajli jest dobrym początkiem, by zacząć dbać o siebie i swoje zdrowie niezależnie od tego czy ćwiczysz na co dzień czy tylko okazjonalnie.