Pokaz mody pod największym dachem Krakowa


Pokaz mody pod największym dachem Krakowa3

Potężna przestrzeń podziemnego parkingu, mieszczącego się w budowanym w Krakowie wielofunkcyjnym centrum handlowym Bonarka City Center, stała się w poniedziałkowy wieczór sceną dla Fashion Show.
Wśród betonu, rusztowań, wielkich bębnów ze zwojami kabli i budowlanej scenerii odbył się nietypowy pokaz kolekcji młodych, obiecujących artystów, docenionych już przez świat wielkiej mody. A wszystko to doprawione szczyptą wysublimowanego wzornictwa znanej polskiej firmy Makalu, która otworzy swój pierwszy salon w Krakowie.

Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć kolekcje młodych, dobrze zapowiadających się projektantów wywodzących się z krakowskiej szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, nagrodzonych podczas znanych, polskich i europejskich pokazów.
Pokaz rozpoczął się pod znakiem ekologii. Jako pierwsze na wybiegu pojawiły się rzeźbiarskie kreacje o niekonwencjonalnych formach z jednobarwnej, surowej, bawełnianej tkaniny – tzw. „surówka”. Po nich – kolekcja damsko – męska „Alexis & Pony” – sportowy glamour w połączeniu z nowoczesnymi tkaninami, wyróżniona w tegorocznej Złotej Nitce w kategorii Premiere vision.

 

Pokaz mody pod największym dachem Krakowa

Potem było jeszcze bardziej obiecująco: awangardowa kolekcja „Destrukcja”, zdobywca 1. miejsca m.in. w konkursie Habitus Baltija i „Kuszenie” – zadziorna, ale i eteryczna propozycja strojów spod znaku współczesnego baroku, zdobionego kryształami Svarowskiego. Wszystkich zachwyciła propozycja duetu Ziemirski & Piwnik: klimatyczna kolekcja „Opowieści o zmierzchu” – wieczorowe suknie stworzone z delikatnych koronek, szyfonów i tiuli, a także „Czekoladowe glamour”, nagrodzone 1. miejscem w konkursie UPS Fashion Designe.
Mocnym akcentem zaznaczył się również pokaz najnowszej kolekcji firmy Makalu, która swój pierwszy w Krakowie salon otworzy właśnie w Bonarka City Center. Propozycja firmy na obecny sezon to stroje casualowe i wieczorowe, utrzymane głównie w kolorach głębokiej czerni i szarości, ale też w kolorze fuksji, szafiru, fioletu, czerwieni i srebra.

Pokaz mody pod największym dachem Krakowa2

Dodatkowym „smaczkiem” pokazu na budowie Bonarka City Center był finał konkursu „Lady Bonarka”. Przed jury stanęło trudne zadanie: spośród 6 półfinałowych propozycji na strój dla modelek asystujących przy otwarciu BCC, musieli wybrać jedną – najciekawszą i najbardziej oryginalną. Ogromną przewagą głosów wygrała propozycja Małgorzaty Czuchraj – śliwkowa sukienka z dzianiny z charakterystycznym wykończeniem dekoltu typu „woda”. Projektantka otrzyma nagrodę pieniężną w wys. 5 tys. oraz kontrakt na uszycie strojów dla modelek asystujących podczas gali otwarcia BCC.
Fashion Show na budowie Bonarka City Center to na razie tylko przedsmak oryginalnych kreacji i wielkiego świata mody, który wkroczy do BCC. Już niebawem –21. listopada – moda na dobre zagości w Bonarce – wtedy Centrum zostanie oficjalnie otwarte.