Pokaz najnowszej kolekcji DENI CLEAR „Giardino dell`Eden” na sezon wiosna/lato 24

1 lutego br., w budynku Varso Place przy ul. Chmielnej w Warszawie, odbył się pokaz najnowszej kolekcji Deni Cler: Wiosna-Lato 2024. Tym razem, motywem przewodnim premierowej odsłony był rajski ogród.

scena z: Iwona Kossmann, Katarzyna Zdanowicz, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
Foto Podlewski/AKPA

Nieprzypadkowo prezentacja Deni Cler odbyła się w nowoczesnych wnętrzach Varso Place. To obecnie jeden z najnowocześniejszych kompleksów architektonicznych w Polsce, który niedawno pojawił się na mapie Warszawy. W połowie XVIII wieku – według oficjalnych dokumentów – powierzchnię Varso zajmowały… ogrody!

SK:, , fot. Podlewski/AKPA

„Mityczny rajski ogród to częsty motyw w literaturze i sztuce, symbolizujący piękno i harmonię, jak również niezwykłą ponadczasową różnorodność i bogactwo. To wspaniałe źródło inspiracji dla naszych projektantów – podkreśla Iwona Kossmann, Prezes Deni Cler. – Owoce ich pracy mogliśmy podziwiać na naszym premierowym pokazie wiosenno-letniej kolekcji – dodaje.

SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Nowa kolekcja Deni Cler „Giardino dell`Eden” to optymistyczna, kolorowa opowieść o baśniowym rajskim ogrodzie; o modzie, która zainspirowała się formami i barwnym obrazem żywej przyrody. Kluczowe kolory kolekcji Wiosna-Lato 2024 to promienna czerwień i cała paleta błękitów, szafiru, limonki, żółci, bieli oraz pastelowych odcieni.

SK:, , fot. Podlewski/AKPA

„Pokazy mody Deni Cler są niezwykłymi wydarzeniami towarzyskimi. Dziś mogłam zobaczyć najnowszą kolekcję wiosna- lato 2024. Wyróżnia ją kobiecość, jakość i kolor. Mnie szczególnie spodobała się czerwień. Po prostu uwielbiam ją! „–powiedziała Beata Tadla – dziennikarka i publicystka.

W nowej kolekcji Deni Cler widzimy luźne i oversize’owe kroje. To światowy trend. Na wybiegu zaprezentowano garnitury i marynarki z mocnymi ramionami zestawione ze spodniami z szeroką nogawką.

„Uwielbiam stylizację, w której wystąpiłam wieczorem- wspomina Danuta Stenka. – Biały garnitur jest genialny. Jego prosta forma skradła moje serce. Dyskretnie wszyte kieszenie, piękne wykończenie szlufek do paska, wszystko to sprawia, że piekielnie podoba mi się ta lekka i niewymuszona elegancja”.

SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Popularne, z ugruntowanym statusem w modzie – i obecne w najnowszej kolekcji Deni Cler – pozostają duże koszule, szerokie spodnie, marynarki, T-shirty, topy oraz spódnice, a z okryć: trencze i ręcznie szyte, luksusowe płaszcze „double”. W stylizacjach pojawiła się również spódnica maxi – komercyjna i nowoczesna!

SK:, , fot. Podlewski/AKPA

„Moda i muzyka mają wiele wspólnego – mówi dziennikarka radiowa, Ola Budka. – Dzisiejszego wieczoru mocny bit napędzał modelki, by sunęły pewnym krokiem po wybiegu. W moim odczuciu Deni Cler stawia na pewne siebie kobiety, które świetnie odnajdują się w kobiecych stylizacjach marki.”

SK:, , fot. Podlewski/AKPA

W najnowszej wiosenno-letniej kolekcji Deni Cler nie mogło zabraknąć najpopularniejszych obecnie wzorów: kropek i groszków. Dzięki nim miejski czy biznesowy styl zmienia się w mniej formalny, nawet zabawny; nadaje ożywczy charakter stylizacji. Grochy to też nowa interpretacja szalenie kobiecych bluzek i sukienek lat 50-tych.

„W najnowszej kolekcji Deni Cler najbardziej podobała mi się cała gama kolorów i cekinów. Wszystko to sprawiło, że można było poczuć powiew lata” – powiedziała Anna Markowska, modelka i influencerka.

„Zawsze po pokazie marki Deni Cler czuję wielką euforię… Widzę ogrom pracy. Żałuję, że pokazy nie trwają tyle, co spektakl teatralny. Emocje są bardzo intensywne, a zarazem piękne. Kreacje były wyjątkowo wiosenne, przeważnie jasne… Sfotografowałam jednak dwie ciemnogranatowe sukienki, które mam nadzieję, kiedyś założę na wielkie gale” – stwierdziła Katarzyna Herman.

„Czuję się jak na prawdziwym święcie mody w stolicy nowoczesności. Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tak pięknym wydarzeniu. Mam upatrzonych parę projektów z najnowszej kolekcji, które chciałabym założyć na ważne okazję. Mogę zdradzić, że intensywne kolory i asymetria mają specjalne miejsce w moim sercu. Z wielka przyjemnością pożegnam się z zimą! Marce Deni Cler życzę kontynuowania tak świetnego poziomu i otwartości na wszystkie kobiece potrzeby” – stwierdziła Paulina Gałązka.

„W kolekcji królują przepiękne kolory, a w formach garnitury, w których jestem najbardziej zakochana. Asymetria, oversizowe marynarki… Bardzo mi się to podoba. Intensywne barwy absolutnie do mnie przemówiły, jednak beże i kropki również mnie urzekły” – podsumowała
Katarzyna Zawadzka, która tego wieczoru pozowała w czerwonym, niezwykle sensualnym komplecie.

Warto podkreślić, że Deni Cler – jak zawsze – używa do produkcji najwyższej jakości materiałów,które są produkowane zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju.

Nowa kolekcja „Giardino dell`Eden”, jak co sezon, łączy w całość współczesną, nowoczesną modę z tradycją włoskiego designu, nawiązuje do świetnej historii marki DENI CLER.