Jak zaaranżować przestrzeń w małej łazience?

Mała powierzchnia? Nietypowe stropy? Wnęki? Wbrew temu, co może się nam wydawać, obecnie nic z tych rzeczy nie stoi na przeszkodzie do urządzenia ładnej i funkcjonalnej łazienki. Przeciwnie, nietypowa architektura pomieszczenia nadaje mu wyjątkowy charakter i skłania do zastosowania oryginalnych i praktycznych rozwiązań, o których w innym przypadku w ogóle byśmy nie pomyśleli. Niestandardowy rozkład pomieszczenia może być wspaniałym polem do popisu dla naszej kreatywności, i tak najlepiej do niego podejść.

pomysl na lazienke z wneka
Pomysł na łazienkę z wnęką…

Urządzanie łazienki nie musi być problemem. Duży wybór kształtów, wymiarów, a nawet kolorów ceramiki łazienkowej, pozwala na coraz ciekawsze aranżacje. W niepamięć odchodzą czasy, kiedy w polskich łazienkach rządziła sztampa i przewidywalność. Nowoczesne rozwiązania łazienkowe niwelują coraz więcej ograniczeń technicznych i konstrukcyjnych, pozwalając nam popuścić wodze wyobraźni i zaprojektować wnętrze idealnie odpowiadające naszym potrzebom.
Spośród wszystkich łazienkowych niespodzianek konstrukcyjnych, najczęściej spotykane są wnęki. Na szczęście istnieje całe mnóstwo sposobów, aby maksymalnie je wykorzystać. Jeżeli nasza wnęka jest duża, dobrym pomysłem może być przekształcenie jej w wygodną kabinę prysznicową. Wystarczy zastanowić się nad doborem odpowiednich produktów.

Jeżeli wybieramy pomiędzy wanną a kabiną prysznicową, obecność wnęki może pozwolić na osiągnięcie sprytnego kompromisu – wystarczy wybrać wannę dopasowaną do szerokości wnęki, aby w razie potrzeby można było także wziąć w niej prysznic. Wnęki, których ścianki nie mają symetrycznej długości, można łatwo zmodyfikować przez dodanie szklanych drzwi, które w prosty i estetyczny sposób odgrodzą naszą kabinę od reszty pomieszczenia. Podobny zabieg można zastosować także w przypadku wanien stosując parawan nawannowy. Dzięki niemu łatwo przekształcimy wannę w wygodną kabinę prysznicową.

Warto pamiętać, że wnęki zazwyczaj są dość urokliwym elementem pomieszczenia. Wykorzystajmy więc ten fakt i zaakcentujmy niepowtarzalność naszej łazienki. Możliwości wystroju wnęk jest co nie miara, a z pomocą mogą przyjść nam produkty firmy Sanplast SA, które pozwolą na znalezienie rozwiązania do większości typów wnęk. ”Bardzo duży wybór drzwi prysznicowych występujących w ofercie sprawia, że bez problemu znajdziemy produkt dla naszej łazienki. Klienci mogą wybierać spośród produktów kilku linii wzorniczych. Do wyboru mają np. trójelementowe Dtr-c z suwanymi na całej długości drzwiami, które umożliwiają wejście zarówno z lewej jak i prawej strony. Czy też dla najbardziej wymagających klientów będą D2/ALTII serii Altus II, które posiadają unikalną możliwością dodatkowej regulacji szerokości w zakresie aż do 10 cm.”- dodaje Robert Rachowski – Product Manager.

W zależności od zasobności portfela, a także od preferencji użytkowników wnęki, oferta firmy Sanplast jest kompleksowa. Klienci mają do wyboru konstrukcje ramowe lub bezramowe, różne kolory profili czy też materiał wypełnienia. Bez względu jednak na wybór rodzaju drzwi prysznicowych, decydując się na jedną z propozycji firmy z pewnością otrzymamy interesujący element kompozycji w łazienkowym wnętrzu.