All inclusive: Turcja, Grecja czy Chorwacja? Najciekawsze kierunki na wakacje all inclusive

Już wiesz, że chcesz jechać na wakacje all inclusive, ale nie masz pewności, który kierunek wybrać? Początek lata to okres, w którym masz przed sobą pełną paletę destynacji kuszących słoneczną pogodą i ciepłym morzem. Co wybrać? Porównajmy 3 kraje, które kochają turyści z Polski: Turcję, Grecję i Chorwację. Dokąd wybrać się na wakacje? Poznaj atuty wszystkich wymienionych opcji!

All inclusive: Turcja, Grecja czy Chorwacja? Najciekawsze kierunki na wakacje all inclusive

All inclusive w Turcji – wakacje z nutą egzotyki

Wyjazd na wakacje do Turcji może ekscytować, ponieważ wiąże się z odwiedzeniem innego kontynentu – Azji. To na jej terenie znajduje się większa część tego państwa, w tym kultowe riwiery – Turecka i Egejska. To jednak nie jedyny powód, dla którego Polacy chętnie mówią temu krajowi „tak”, planując urlop. Co jeszcze za nim przemawia?

  • Doskonała pogoda do plażowania – w czerwcu i lipcu możesz się tam spodziewać ok. 29-32°C w cieniu w dzień i 20-23°C w nocy. Woda w morzu będzie miała ok. 23-26°C, a liczba godzin słonecznych w ciągu dnia sięga 15!
  • Niesamowite zabytki – podczas podróży do Turcji możesz zaplanować wycieczkę śladami historii starożytnej, np. do Efezu czy Pamukkale, jak również zwiedzić średniowieczne twierdze czy podziemne miasta w Kapadocji.
  • Nowoczesna infrastruktura hotelowa – w Turcji czekają przestronne kompleksy wypoczynkowe z rozbudowaną formułą all inclusive i atrakcjami dla dorosłych oraz dla dzieci.
  • Orientalny klimat – bazary, na których można się targować, meczety, z których kilka razy dziennie rozlegają się dźwięki modlitwy, potrawy w bliskowschodnim klimacie, muzyka z duszą… tego wszystkiego można doświadczyć podczas pobytu.
All inclusive: Turcja, Grecja czy Chorwacja? Najciekawsze kierunki na wakacje all inclusive

Aby wyjechać na wakacje do tego kraju, od kilku lat nie potrzebujesz paszportu ani wizy. Obywatele Polski mogą podróżować do Alanyi, Bodrum czy Marmaris na podstawie dowodu osobistego. Lot z naszego kraju trwa ok. 3-4 h. Ceny tygodniowego pobytu all inclusive w Turcji rozpoczynają się już od ok. 1 200 zł/os.

All inclusive w Grecji – wakacje w klimacie siga-siga

All inclusive w Grecji to równie chętnie wybierana przez Polaków opcja. Ten kraj przyciąga „zrelaksowaną” atmosferą, która sprzyja błogiemu wypoczynkowi bez pośpiechu. Tu życie płynie w rytmie siga-siga, czyli powoli i spokojnie. Lista atutów Grecji jest oczywiście znacznie dłuższa!

  • Niesamowita różnorodność – Grecja jest krajem „tysiąca wysp”. Każda z nich jest zupełnie inna! Dlatego wakacje na Krecie i na Korfu będą zupełnie innymi doświadczeniami, podobnie jak wyprawa do Grecji kontynentalnej. Każdy może znaleźć idealny dla siebie „kawałek” tego kraju.
  • Magia zabytków – te z czasów starożytnych można podziwiać niemal na każdym kroku, bo pozostałości po nich są dobrze zakonserwowane. Dlatego wakacje w Grecji mogą być świetną szansą na odkrywanie tajemnic przeszłości.
  • Świetna pogoda – w czerwcu i lipcu możesz się spodziewać w Grecji ok. 30-32°C w cieniu, a temperatura wody wynosi średnio 22-24°C. Liczba godzin słonecznych dziennie wynosi natomiast 12.
  • Bogactwo śródziemnomorskiej kuchni – zarówno dania serwowane w ramach hotelowego all inclusive, jak i w licznych tawernach oraz barach urzekają różnorodnością i feerią smaków. Souvlaki, musaka, baklava… to dopiero początek!
All inclusive: Turcja, Grecja czy Chorwacja? Najciekawsze kierunki na wakacje all inclusive

Ceny wakacji all inclusive w Grecji rozpoczynają się od ok. 1 200 zł/os. za tygodniowy pobyt. Polecisz tu na dowód osobisty.

Chorwackie all inclusive – wakacje w bałkańskim klimacie

Chociaż Chorwacja wielu osobom kojarzy się z wakacjami organizowanymi na własną rękę, obecnie można się tam wybrać również w formule all inclusive. Kurorty oferujące takie pakiety czekają np. w Północnej Dalmacji (choćby w okolicach Zadaru i Biogradu), a także na Wyspie Pag.

Dlaczego Chorwacja może być dobrym wyborem na urlop all inclusive?

  • Zachwycająca przyroda – chorwackie wybrzeże słynie z niezwykłej malowniczości. Monumentalne klify, bajkowe plaże (głównie kamieniste i żwirkowe), błękitna toń wody… to dopiero początek! Podczas pobytu możesz zobaczyć także wodospady lub wybrać się na jedną z wysepek na Wybrzeżu Dalmatyńskim.
  • Intrygująca kultura – Chorwacja leży na Bałkanach, a tutejsza kultura zachwyca swoim „wybuchowym” charakterem oraz różnorodnością. Lokalna muzyka pozostanie z Tobą na długo po powrocie do domu.
  • Historyczne zabytki – teren dzisiejszej Chorwacji przez wieki stanowił część Starożytnego Rzymu, a ślady tej przeszłości są widoczne do dzisiaj, np. w Puli, nazywanej Małym Rzymem. Dobrze znane budowle z czasów średniowiecza czy późniejszych znajdziesz też w Splicie, Dubrowniku czy Trogirze – wiele z nich „grało” w kultowych filmach i serialach!
  • Moc atrakcji wodnych – Chorwacja to prawdziwy raj dla surferów, nurków, miłośników żeglarstwa i relaksujących kąpieli w ciepłej wodzie.

Pogoda w Chorwacji również zachęca do podróży, zwłaszcza jeśli oczekujesz nieco łagodniejszego lata. W czerwcu i lipcu temperatury w cieniu wynoszą ok. 25-27°C, w nocy – 18-20°C. Woda jest przyjemnie ciepła – spodziewaj się ok. 22-24°C.

Do Chorwacji dotrzesz również bez paszportu, a ceny tygodniowego pobytu w formule all inclusive zaczynają się od ok. 1 900 zł/os.

To jak? Chorwacja, Turcja czy Grecja? Ty wybierasz, a my życzymy udanych wakacji!

Artykuł partnera