Postanowienia noworoczne? Zadbaj o swój związek!

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie swoje i partnera, a przy okazji poprawić relację w związku? Oto 5 prostych postanowień noworocznych, które wprowadzą duże zmiany w Waszym wspólnym życiu.

Beautiful pair lays in bed on white
Postanowienia noworoczne? Zadbaj o swój związek!

Ograniczcie stres

Stres powoduje m.in. odkładanie się niekorzystnego cholesterolu LDL w naczyniach krwionośnych. Jego wysoki poziom prowadzi do miażdżycy, udaru czy zawału. Ponadto, często ujście negatywnych emocji kieruje się na partnera, co staje się przyczyną konfliktów w związku. Stres to także jeden z największych zabójców libido.

Jak go ograniczyć? Znajdźcie w ciągu dnia chwilę, by się wyciszyć. Odłóżcie telefony, wyłączcie komputery i telewizor. Zamiast tego sięgnijcie po książki lub wyjdźcie na spacer.

Zacznijcie się wysypiać

Powtarzające się niedobory snu zwiększają ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, depresji, a także choroby Alzheimera. Powodują również rozdrażnienie, ospałość i brak chęci do wspólnego spędzania czasu.

Starajcie się spać 6-8 godzin dziennie. Jeżeli któreś z Was ma problemy z zasypianiem, niech na co najmniej godzinę przed snem powstrzyma się od oglądania telewizji, korzystania z komputera i telefonu komórkowego. Urządzenia te emitują niebieskie światło (typowe dla dziennego), które hamuje uwalnianie melatoniny, zwanej „hormonem snu”.

Wyślij partnera do urologa

Mężczyźni powinni kontrolnie chodzić do urologa raz na trzy lata. Lekarz bada jądra pod kątem nowotworu i przeprowadza wywiad w kierunku innych schorzeń.

Jeśli zauważyłaś, że Twój partner unika seksu, przyczynę mogą stanowić zaburzenia erekcji. Wizyta u lekarza jest w takiej sytuacji niezbędna. Eksperymenty z różnego rodzaju suplementami lub produktami dostępnymi na czarnym rynku, mogą być nie tylko nieskuteczne, ale również niebezpieczne. Ponadto utrzymujące się przez kilka miesięcy zaburzenia erekcji nierzadko świadczą o problemach z układem krążenia.

Uprawiajcie więcej seksu

Seks przynosi niezwykłe korzyści dla zdrowia: ogranicza ryzyko zawału serca i raka prostaty, zwalcza bezsenność, obniża poziom stresu, odchudza, poprawia nastrój. Ponadto jest istotnym elementem cementującym więzi między Wami. Uprawiajcie go zatem jak najczęściej!

Zacznijcie pić więcej wody

Zmęczenie, senność, kłopoty z koncentracją – to mogą być objawy odwodnienia. Pamiętajcie o wypijaniu przynajmniej 2 litrów wody w ciągu dnia. Jeśli jesteście aktywny fizycznie, ilość ta powinna być większa. Warto wyrobić sobie nawyk sięgania po wodę, nawet gdy nie odczuwacie pragnienia. Właściwe nawodnienie organizmu, poprawi Wasz nastrój, a tym samym relację w związku