Premiera New Balance 990v4 we współpracy z JJJJound

Kultowa sylwetka w minimalistycznym wydaniu.

New Balance JJJJound

Kto nie słyszał o słynnym modelu 990 od New Balance? Kiedy buty te trafiły na rynek w 1982 roku, od razu zdobyły serca klientów, a w szczególności biegaczy, dla których zostały stworzone. Teraz powrócą w nowym, jeszcze lepszym wydaniu. Do wspólnej pracy przy stworzeniu kolejnej wersji v4 New Balance zaprosił kanadyjskie studio JJJJound.

Filozofia buta

Jim Davis, właściciel firmy New Balance, chciał stworzyć obuwie, które miało być najlepsze w swojej kategorii. To właśnie według tej zasady marka rozwijała się przez ostatnie kilka dekad. Lata pracy pozwoliły w efekcie na stworzenie New Balance 990v4, które zaprezentowano w 2016 roku. Cechuje je między innymi minimalistyczna estetyka oraz brak zbędnych elementów, dzięki czemu uzyskiwany jest wysoki komfort noszenia i zadziwiająca wygoda.

New Balance 990v4

New Balance x JJJJound

Nowa generacja butów różni się od swoich poprzedników przede wszystkim nowoczesnym designem podeszwy. Jednocześnie udało się zachować oryginalny kształt ukochanych New Balance 990. Założenia te wpisują się świetnie w filozofię marki JJJJound. Jej projektanci dążą do znalezienia nowych ścieżek interpretacji produktów, przy jednoczesnym poszanowaniu ich historii. Dzięki współpracy obu zespołów powstał model 990v4 Navy. Kontrastujące faktury materiałów, które wybrano do konstrukcji – nubuku i siateczki – podkreślają niuanse kolorystyczne. Natomiast subtelne detale są sposobem na połączenie wszechstronności i futuryzm z minimalizmem oraz prawdziwym rzemiosłem, które zostało włożone w wykonanie modelu.

New Balance 990