Damian Chrobak, fotograf uliczny

Autorskie spotkanie z Damianem Chrobakiem w Warszawie

damian chrobak

30 maja br. Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej (ul. Łazienkowska 14) zaprasza na otwarty wykład z młodym i cenionym fotografem ulicznym Damianem Chrobakiem. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.15. Wstęp wolny.

Fotografię uliczną cechuje ogromna wrażliwość estetyczna, psychologiczna i przenikliwość socjologiczna. To historia opowiedziana na jednym zdjęciu pisze Damian Chrobak. Artysta wyławia z otaczającego go biegu zdarzeń momenty pozornie nieistotne i odkrywa ich szczególne znaczenie. Ważna dla niego w fotografii jest głęboko humanitarna refleksja nad charakterem jednostki i społecznych mas. Fotograf uliczny to baczny i rozumny obserwator, który filtruje otaczający go strumień wydarzeń i wyłapuje z niego najciekawsze momenty – dodaje.

Damian Chrobak, urodził się w 1977 w Jastrzębiu Zdroju. Od 2003 r. zaczął szukać własnego głosu w fotografii. Wyjechał do Londynu, gdzie ukończył kurs Black & White Photography na University of the Arts London. Street Photography i fotografia dokumentalna jest gatunkiem, który upodobał sobie najbardziej. Swoje zdjęcia pokazywał na wystawach grupowych i indywidualnych w Polsce i Europie.

Od 2010 jestem członkiem ZPAFu. Jest także pomysłodawcą I założycielem grupy fotograficznej un -posed.com

Wybrane publikacje: Doc!Magazine, Foto Kurier, Foto Radiate, Guardian, Photo + Paper, SJ Records,
Fotografia & aparaty cyfrowe, Agora, I heart magazine, Zwierciadlo.

Wystawy indywidualne:
2014 Modern Warld, Ney Gallery, Warsaw, Majdan – daily life, London. 2013 Hunter’s, Stara Galeria ZPAF, Warsaw.
2012 Make-up line, Firley Gallery, Wroclaw. 2010 London – Town in England, Firley Gallery, Wroclaw, London – Town in England, Stara Galeria ZPAF, Warsaw,
2007 Street Photography, The Titchy Gallery, London.

Wybrane wystawy grupowe: 2013 Eastreet – exhibition of street photography from eastern europe, Lublin, Podgladacz czy krater, Warsaw. 2012 The view of the other, Berlin. London Festival of photography, London. Street Game’s, Leica Gallery, Warsaw. 2011 Na marginesie społeczenstwa, Luxembourg, Polish Perspective, London. 2009 Poetyka miejsca, Jablonskich Gallery, Warsaw. 2007

Portrait oh the artist as a young pole, City Hall, London.

Damian Chrobak o swojej pasji i pracy opowie już 30 maja br. w WSFiGP przy ul. Łazienkowskiej 14.

Więcej informacji na www.wsfoto.art.pl

 

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej kształci studentów w zakresie: Fotografii, Grafiki Projektowej i Kreatywnego Pisania. Pierwotnie jako Warszawska Szkoła Fotografii założona została w Warszawie w roku 2000 z inicjatywy dr hab. Mariana Schmidta. Oprócz nauki w Studium od października 2013  szkoła otworzyła we współpracy z Warszawską Wyższą Szkołą Humanistyczną wyższe studia na specjalizacjach: FOTOGRAFIA, GRAFIKA PROJEKTOWA I KOMPUTEROWA, kończące się uzyskaniem dyplomu Licencjata lub Magistra.