Przestrzeń kosmiczna w t-shirtach Patryka Hardzieja

Kolekcja t-shirtów z nadrukami Patryka Hardzieja, inspirowana przestrzenią kosmiczną, to nowa propozycja marki Medicine.

patryk hardziej kolekcja101

Patryk Hardziej, to młody ilustrator z Trójmiasta. Znany jest z prac, w których bawi się konwencją projektowania graficznego i ilustracji. Nie znajdziemy u niego typowego dla popkultury, oczywistego odzwierciedlenia elementów sfery niebieskiej. Autor przelewa na nadruki całą swoją wiedzę o uniwersum, zaczerpniętą z literatury, filmu i komiksów.

Patrząc na tę limitowaną linię ubrań, mamy wrażenie, że przeglądamy wizualizacje skryptów scenariusza lub scenografie filmów science fiction z lat 50. czy z Gwiezdnych Wojen. Jest na nie nałożony jednak filtr futurystycznej wizji świata Lema i niezwykłych wyobrażeń Hardzieja o kosmosie.

„Stworzenie 20 wzorów dało ogromne możliwości przekazania w najróżniejszej formie całej gamy postaci, symboli, sytuacji i miejsc, które potencjalnie mogły zaistnieć w nieprzyjaznym, chłodnym, ale niesamowicie ciekawym kosmosie, a wydarzyły się w mojej głowie” – opowiada o kolekcji autor.

W kolekcji Hardzieja można odczuć mistyczną siłę kosmosu. Intensywność barw i ciekawa kreska sprawiają, że niektóre nadruki są tak realne, jakby miały ożyć. Limitowana seria nie jest stworzona z myślą tylko o fanach science fiction. Znajdziemy tu także zabawne akcenty współczesnego świata. Znaki czasu – astronauta wykonujący selfie albo międzyplanetarna gra w piłkę w deszczu gwiezdnego pyłu. Hardziej wprowadzając codzienność, stara się oswoić to, co niezbadane.

Wygodne i uniwersalne t-shirty dostępne są zarówno w kolekcji damskiej, jak i męskiej. Eksplorowanie Wszechświata narzuciło w tych kolekcjach paletę barw. Na bawełnianym płótnie t-shirtów w bieli, popieli i czerni, autor naniósł grafiki w intensywnych odcieniach oranżu, rdzy, przygaszonej czerwieni, kobaltu, szarości i z dodatkiem khaki.

Zbadaj tajemniczą, ciemną stronę satelity…