Raper Will.i.am nagradza przedsiębiorców, którzy zmieniają świat

Will.i.am, przedsiębiorca sektora technologicznego i kreatywny innowator, przybył do Amsterdamu, aby wybrać zwycięzcę Chivas Venture 2018. Jest to międzynarodowy konkurs Chivas Regal, w którym co roku najbardziej obiecujące start-upy społeczne otrzymują dofinansowanie o łącznej wartości 1 mln dolarów bez żadnych dodatkowych zobowiązań.

Paper Will.i.am nagradza przedsiębiorców, którzy zmieniają świat

Największa nagroda przypadła w udziale firmie Change Please z Wielkiej Brytanii, która otrzymała 350 000 dolarów. Zwycięska prezentacja firmy, na żywo, przed tysiącami międzynarodowych pasjonatów technologii i innych przedsiębiorców, odbyła się podczas największego festiwalu technologicznego TNW Conference.

Paper Will.i.am nagradza przedsiębiorców, którzy zmieniają świat

Change Please, wspiera bezdomnych dając im możliwość zostanie baristami. Londyński start-up, we współpracy z London Living Wage pomaga znaleźć zakwaterowanie w ciągu 10 dni,  a także w otwarciu konta bankowego. Sprzedawana kawa serwowana jest w ekologicznych kubkach, które powstały z surowców pochodzących z lokalnych gospodarstw, tym samym bariści wspierają lokalne społeczności. Komentując wygraną, Cemal Ezel z Wielkiej Brytanii powiedział: Jestem bardzo szczęśliwy i nadal jestem trochę w szoku. Była to długa i pracowita droga, ale mam nowych 26 wspaniałych przyjaciół z całego świata, jest to dla mnie niezwykle ważne. Ostatnie 4 miesiące były niesamowite, za które chciałbym podziękować marce Chivas.

foto. facebook.com/william

Światowy finał – poprowadzony przez zdobywcę Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej, aktora, scenarzystę i prezentera telewizyjnego Richarda Ayoade – stanowił zwieńczenie czwartego roku konkursu Chivas Venture. Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 2,6 tys. zgłoszeń z całego świata, z których wyłoniono 27 finalistów, walczących o udział w puli nagród Chivas Regal wynoszącej 1 mln dolarów. Jurorzy, wśród których znaleźli się will.i.am, założyciel i prezes I.AM.PLUS, Alexandre Ricard, prezes Pernod Ricard – spółki dominującej Chivas Regal – Sheila Herrling, Senior Fellow instytutu Beeck Center for Social Impact + Innovation oraz Kresse Wesling MBE, współzałożycielka i dyrektorka marki ekologicznych akcesoriów luksusowych Elvis & Kresse, oceniali każdy start-up pod kątem możliwości dokonania trwałej zmiany poprzez realistyczny model biznesowy.

Pozostałe cztery start-upy, które znalazły się w światowym finale i otrzymały znaczące dofinansowanie:

  • Mestic (Holandia) – 200 000 dolarów
  • BraiBook (Hiszpania) – 100 000 dolarów
  • The Picha Project (Malezja) – 50 000 dolarów
  • change:WATER Labs (USA) – 50 000 dolarów