Raz, dwa, trzy…Bal!

raz dwa trzy bal

Sylwester, karnawał, spotkania rodzinne i firmowe… Każda z Pań chciałaby w tym czasie świetnie wyglądać i dobrze czuć. Michał Mieczkowski z Medi. SPA radzi, jak zadbać o siebie w trzech, prostych krokach.

1. Skóra

Sucha i szorstka skóra z widocznymi, drobnymi niedoskonałościami powoduje dyskomfort i złe samopoczucie. Aby zwalczyć ten problem, warto zastosować dobrany indywidualnie, oczyszczający peeling. Dzięki delikatnemu,
mechanicznemu usunięciu obumarłych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń z jej powierzchni, otwierają się pory, umożliwiając wchłanianie kosmetyków.
Efektem peelingu jest stymulacja produkcji nowych komórek, a także spłycanie zmarszczek, zwężanie porów oraz przywrócenie blasku skórze.
Systematycznie stosowany powoduje lepsze ukrwienie i pomaga walczyć z przebarwieniami i cellulitem na dolnych partiach ciała.

2. Dłonie i stopy

Detergenty, chlorowana woda, warunki atmosferyczne. Wszystko to wpływa na wygląd i kondycję stóp i dłoni. Delikatna skóra w tych miejscach jest szczególnie narażona na czynniki zewnętrzne. Odpowiedzią na tego typu problemy są kąpiele parafinowe, pozwalające doskonale odżywić skórę. Dla osób, które mają przebarwienia i plamy polecane są zabiegi z urządzeniem typu IPL. Jednocześnie przy okazji takich zabiegów dobrze jest wykonać manicure i pedicure klasyczny lub japoński.

3. Włosy

Piękne, mocne i lśniące, w wymarzonym kolorze – wiele kobiet marzy o tym, aby tak właśnie wyglądały ich włosy. Większość farb jednak posiada w swoim składzie amoniak, którego skutki są negatywne dla kondycji włosów. Dlatego wybierając farbę dobrze poszukać tej demi-permamentnej, z technologią IntraLipid. Dzięki niej kondycja włosów może zostać poprawiona nawet o 35%. Włosy zostają odżywione i odbudowane od środka. Tego typu farby nadają się do tzw. ekspresowej koloryzacji w 5 minut. Natomiast w połączeniu z utrwalaniem światłem podczerwonym można uzyskać gwarancję trwałego koloru.

Ekspert z Medi. SPA w Hotelu St Bruno, Michał Mieczkowski