Robot sprzątający – jaki wybrać?

Coraz powszechniejsze staje się korzystanie z technologii do wykonywania codziennych obowiązków domowych. Sprzątanie, mopowanie, podlewanie roślin – do coraz większej ich grupy powstają odpowiednie urządzenia.

Robot sprzątający – jaki wybrać?

W ostatnim czasie prawdziwy renesans przeżywają inteligentne odkurzacze i inne szeroko pojęte sprzęty do czyszczenia podłóg. Jaki robot sprzątający wybrać, aby nie wydać na marne sporej kwoty? Czy urządzenie powinno posiadać jakieś szczególne cechy? W poniższym poradniku znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Jaki robot sprzątający – typ urządzenia

Przede wszystkim, robot robotowi nierówny. Decydując się na zakup urządzenia, które będzie ci służyć długie lata, powinieneś zastanowić się, czego właściwie oczekujesz. Jeśli chcesz pozbyć się problemu z odkurzaniem, a mopowanie to Twoja pasja, to będzie dla Ciebie lepsze inne rozwiązanie, niż dla osoby, która pragnie, aby ktoś za nią wykonał obie te czynności. Koniecznie podejmij więc dobrą decyzję na tym etapie, jako że jest to ostatni moment, w którym możesz wybrać jedno wielofunkcyjne urządzenie, zamiast dokupić wkrótce też drugie.

Robot sprzątający – niezbędne nowości

Choć wszelkiej maści urządzenia sprzątające nie stanowią nowości na rynku, ich tzw. inteligentne wersje stanowią bardzo prężnie rozwijający się jego segment i przez to ich poszczególne wersje różnią się między sobą diametralnie. Rok wcześniej wyprodukowany robot może mieć znacznie gorsze parametry niż ten w wersji najnowszej. Jakie umiejętności powinno posiadać więc idealne urządzenie, które wyręczy cię w porządkach? Podczas rozważań, jaki robot sprzątający wybrać, pamiętaj o kilku najważniejszych kwestiach.

Przede wszystkim powinien być dopasowany do wszystkich typów podłoża. Nie każde urządzenie będzie odpowiednie do jazdy i czyszczenia dywanów, podobnie jak nie każde sprawdzi się na kaflach z wyraźnymi fugami. Mocny przeskok i nierówne podłoże mogą skutecznie pozbawić możliwości jazdy twojego pomocnika.

Po drugie, idealny sprzęt czyszczący powinien posiadać najnowsze funkcje smart, takie jak mapowanie i uruchamianie o konkretnych godzinach. Dzięki temu codziennie będziesz po pracy wracał do domu, gdzie podłogi będą pozbawione zabrudzeń. Urządzenie przy pierwszym przejeździe sprawdzi za pomocą podczerwieni lub innych sposobów położenie ścian i nie będzie w nie uderzać.

Trzecią najważniejszą funkcją jest automatyczny powrót do stacji dokującej. Pozornie błaha umiejętność sprawi, że nawet największe mieszkanie będzie mogło zostać wysprzątane bez twojej ingerencji i przenoszenia robota do ładowarki.

Robot sprzątający – jaki wybrać?

Jaki robot sprzątający wybrać – cena a jakość

Przy rozważaniach, jaki robot sprzątający będzie najlepszy, należy przeanalizować kompleksowo wszystkie aspekty. Opisane wyżej funkcjonalności, ulubiona marka, a także cena – wszystko to powinieneś wziąć pod uwagę, decydując się na konkretny sprzęt. Pamiętaj jednak, że jak praktycznie w każdej dziedzinie związanej z technologią, wyższa jakość zazwyczaj wiąże się z koniecznością wydania kilkuset złotych więcej. Doskonałym przykładem wielofunkcjonalnego urządzenia posiadającego wszystkie te cechy, przy stosunkowo niskiej w tej klasie cenie jest jednak np. Jet Cleaner 3, który pokazuje, że możliwe jest połączenie jej z wysoką jakością wykonania, a wystarczy tylko odpowiednio zagłębić się w temat i poszukać informacji.

Inteligentne urządzenia sprzątające stanowią świetną pomoc dla każdej pani domu i pana domu. Badając jaki robot sprzątający wybrać skup się na cechach, na których ci najbardziej zależy, a z całą pewnością będzie towarzyszył ci długie lata.

Artykuł partnera