„Siła i równowaga” w zwierzęcej odsłonie – wyjątkowy projekt charytatywny

Fundacja Instytut Empatii, która opiekuje się zwierzętami chorymi, skrzywdzonymi i uratowanymi z rzeźni, stworzyła inicjatywę "Siła i równowaga". Jej owocem jest sesja zdjęciowa, w której konie tworzą jedność z człowiekiem.

Siła i równowaga
Foto Kemuel Valdes. Modelka: Magdalena Dębicka

Choć każde żywe stworzenie zasługuje na dom, zdrowie i bezpieczeństwo, niektóre z nich takiej szansy nie mają. Zwierzętami chorymi i pokrzywdzonymi (nie tylko przez los, ale i człowieka) opiekuje się  Fundacja Instytut Empatii. Stworzony projekt charytatywny „Siła i równowaga”, ma na celu zbiórkę pieniędzy na potrzebujące zwierzaki.

Siła i równowaga
Foto Kemuel Valdes. Model: Krzysztof Ferenc

Koń i człowiek – magiczny duet w obiektywie

W ramach akcji wykonano sesję zdjęciową, której tematem jest piękno sylwetki konia oraz człowieka. Modele to posiadacze wysportowanych sylwetek, które na zdjęciach wyeksponowano poprzez wysublimowaną nagość. Ambasadorzy projektu to sportowcy, motywatorzy, trenerzy – łącznie 24 osoby (12 kobiet, 12 mężczyzn). Jedną z nich jest Wiktoria Gąsior, czyli uczestniczka „Hotelu Paradise”. Co ciekawe, sesja w ramach akcji to pierwsza taka, która łączy sportowców sylwetkowych z konkurencyjnych federacji m.in.: IFBB, NPC, a także MUSCLEMANIA.

Siła i równowaga
Foto Kemuel Valdes. Modelka: Wiktoria Gąsior

„Siła i równowaga” – jak pomóc?

Pomysłodawcami projektu są Dariusz Skraba – miłośnik koni, sportowiec, zawodnik sportów sylwetkowych V-ce Mistrz Świata i V-ce Mistrz Europy w kategorii Fit Model 2020, model, aktor epizodysta, prezes zarządu ad i media Group oraz Kemuel Valdes, który wykonał wyjątkowe zdjęcia (fotograf z Miami, specjalizujący się w fotografii body i fitness). PEGASUS wykorzysta do opracowania dwóch wersji kalendarzy na 2022 rok. Powstanie projekt damski i męski. Fotografie ukażą się również w specjalnych albumach.
19 listopada, w dzień wernisażu organizowanego przez fundację w Warszawie, rozpocznie się sprzedaż kalendarzy, które będzie można kupić na www.silairownowaga.pl

Schroniskiem opiekuje się Fundacja Instytut Empatii. Cały dochód z produktów zostanie przekazany na pomoc potrzebującym zwierzętom. 

Foto Kemuel Valdes. Model: Bartosz Bartkowski