Skandaliczna reklama z Kendall Jenner wycofana!

Marka Pepsi zaprosiła do swojej najnowszej kampanii młodszą siostrę Kim Kardashian. Niestety, spot nie spotkał się z pozytywnym odbiorem - wszystko przez kontrowersyjny, mocno polityczny przekaz!

k
Skandaliczna reklama Pepsi z Kendall Jenner wycofana, Instagram@kendalljenner.

Po publikacji najnowszej reklamy Pepsi w sieci zawrzało. Wystąpiła w niej Kendall Jenner, która w 30-sekundowym spocie bierze udział w sesji zdjęciowej, obok której przechodzi manifestacja pilnie strzeżona przez służby mundurowe. Internauci od razu skojarzyli te wydarzenia z protestami w ramach antyrasistowskiej kampanii #BlackLivesMatter. Pepsi zaliczyła ogromną wpadkę, bo internauci nie pozostawili na spocie suchej nitki.

Zobaczcie kontrowersyjne video!

„Nie wierzę! Kendall Jenner zatrzymała brutalność policji za sprawą Pepsi! Od teraz na świecie będzie panował pokój” – pisze jeden z użytkowników Twittera. Internauci zarzucają marce oraz samej Kendall, że w kampanii zdeprecjonowali i zlekceważyli ruch Black Lives Matter. Reklama kończy się natomiast hasłem: „Żyj odważniej. Żyj głośniej”. Internauci grzmią, że puszka Pepsi nie jest w stanie zwalczyć rasizmu.

Niektórzy podeszli do sprawy mniej poważnie i pokusili się o żarty, sugerując, że cała kampania jest tak naprawdę sabotażem ze strony Coca-Coli. Obecnie spot promujący Pepsi z udziałem Jenner ma na YouTube ponad 1,5 tysiąca negatywnych ocen, które stanowią 75% wszystkich opinii.

Ostatecznie spot został wycofany, a firma Pepsi przeprosiła wszystkich za spot reklamowy, w którym Kendall Jenner rozwiązuje problem rasizmu w Ameryce za pomocą puszki napoju…

Przedstawiciele marki wystosowali tez oświadczenie w tej sprawie.

Próbowaliśmy przekazać wizję globalnej jedności, pokoju i zrozumienia. Oczywistym jest, że nie udało nam się osiągnąć celu, za co przepraszamy. Naszą intencją nie było bagatelizowanie i pokazanie w „lekkim” świetle tak poważnej sprawy. Przepraszamy również Kendall Jenner za postawienie jej w takiej sytuacji.

Modelce rzeczywiście mocno oberwało się od internautów za udział w reklamie. Sama nie skomentowała jeszcze sprawy, jednak „osoby z jej otoczenia” w rozmowie z portalem „TMZ” podkreślają, iż nie miała ona „żadnego kreatywnego wkładu” w proces tworzenia reklamy:

Kendall zgodziła się na udział w kampanii nie mając żadnej wiedzy o strategiach marketingowych marki. Poznała ją, gdy dostała scenariusz spotu, ale wtedy pracę na koncepcją były już zakończone – twierdzi znajomy modelki.

Co myślicie o tym spocie?

kendall
Skandaliczna reklama Pepsi z Kendall Jenner wycofana, Instagram@kendalljenner.