Skarpetki w modzie miejskiej – jakim skarpetkowym typem jest Twój facet?

Kolorowe, w paski, z sentencjami, a może z emotikonami lub obrazami? Dobór skarpetek do stroju i nastroju to świetna zabawa, ale i nie lada wyzwanie. Ten na pozór mało istotny dodatek męskiej garderoby, może stanowić ciekawe dopełnienie stylizacji i nadać jej unikalnego wyrazu.

Skarpetkowa moda
Skarpetkowa moda – jakim typem skarpetkowym jest Twój facet?

 

Nic dziwnego, że coraz więcej panów inspiruje się podpowiedziami stylistów, by świadomie budować swój wizerunek. A słysząc pytanie „A Ty, jakie masz dziś skarpetki?” odpowiada dumnie: „moje ulubione!”.
Zarówno dla małych, jak i starszych członków rodziny skarpetki są obowiązkowym elementem garderoby. Ich funkcja na przestrzeni lat uległa zmianie. Dziś oprócz ocieplenia i ochrony stóp, podkreślają naszą osobowość. Psychologowie twierdzą, że poprzez strój można określić charakter człowieka, a że każdy z nas jest inny – ilość stylizacji jest niezliczona, a do tego mamy do wyboru warianty w zależności od pogody, okazji czy nastroju.
Czy wiesz, co o Tobie mówią skarpetki? Wyruszyliśmy w miasto i sprawdziliśmy typy skarpetkowych właścicieli.

Nastrojowiec

Jednym od rana uśmiech nie schodzi z twarzy, są pozytywnie nastawieni do świata, inni natomiast wstali „lewą nogą” i chodzą jak burza gradowa. Każdy dzień jest inny, a dla nastrojowca eksponowanie światu swojego nastawienia i humoru to sposób na wyrażanie siebie. Często czyni to poprzez ubiór. Czasem wystarczy drobny element garderoby, by rozpoznać w jakim stanie ducha jest danego dnia. Dlatego chętnie zakłada skarpetki z emotikonami i sentencjami.

Artysta

Osoby z artystyczną duszą wyróżnia kreatywność i estetyczna wrażliwość, dlatego doceniają rzeczy niestandardowe. Nawet w sytuacjach, gdy muszą dostosować się do wymogów określonego dress codu, nie chcą zrezygnować ze swojego unikalnego stylu. Lubią choćby drobnym elementem garderoby zaakcentować swoją nietuzinkową osobowość.

Śmiałek

Śmiałka poznasz po odważnych stylizacjach. Kiedy sytuacja wymaga od niego powagi
i sięgnięcia po stonowane zestawienie, założy choćby ekstrawaganckie skarpetki, które nie pozostawią złudzeń, że szaleństwo i zabawa to jego drugie imię. Projektanci znając męską słabość do płci pięknej umieszczają na różnych częściach garderoby wizerunki kobiet – na bluzkach, bieliźnie, a teraz także na skarpetach. Co ciekawe, budzą one zainteresowanie nie tylko wśród panów. Nowe wzory przyjęły z entuzjazmem również kobiety.

Fashionista

Miłośnik mody charakteryzuje się żywiołowością, pozytywnym nastawieniem do świata, ale również odwagą. W jego życiu wiele się dzieje – nie zna słowo „nuda”. Jest otwarty na nowe trendy, chętnie je sprawdza i wybiera te, które pozwolą mu podkreślić osobowość. W kwestii skarpetek doskonale wie, że świat wybór nie kończy się na tych klasycznych, jednolitych, dopasowanych kolorem do reszty stroju. Wręcz przeciwnie – z radością zakłada skarpetki w żywych kolorach, w kropki, paski, kwiaty, romby. Nie boi się żadnej opcji. W swojej garderobie chętnie skompletuje całą gamę nowoczesnych wzorów.

Idąc ulicą warto spojrzeć na nogi naszych sąsiadów i zobaczyć, jakie skarpetki zdecydowali się założyć. A Ty, jakie dziś masz skarpetki?