Skorpion z wydziału terroru

skorpion z wydzialu terroru

Skorpion z wydziału terroru jest kobietą – wyjątkowo uzdolnionym oficerem dochodzeniowo śledczym. Pnie się po szczeblach kariery, by objąć kierownictwo najbardziej elitarnego wydziału Komendy Stołecznej Policji. Czytelnik po drodze jest świadkiem ujęcia sprawców zabójstwa Tomka Jaworskiego, rozpracowania gangu żoliborskiego i wyłapania tak zwanych terrorystów spożywczych. Uczestniczy w oczyszczaniu stolicy z band wymuszających haracze. I wreszcie bierze udział w akcji w Magdalence, a później przeżywa z bohaterką niekończący się proces – posadzona na ławie oskarżonych, na którą wysyłała najgroźniejszych przestępców ostatniego 25-lecia, zostaje oczyszczona z zarzutów.

Nie było jeszcze książki, która by równie prosto i szczerze opowiadała o pracy polskiej policji.

Grażyna Biskupska

(ur. 1956) – młodszy inspektor policji w stanie spoczynku. Do 1987 roku pracowała w edukacji. Współtwórczyni i naczelnik Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. Następnie naczelnik Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej. Przedstawiciel policji w pracach Stałej Grupy Eksperckiej przy Ministrze Spraw Wewnętrznych ds. Zagrożeń Terrorystycznych. Członek Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

25 listopada o godz. 19.00 w Klubie Hybrydy, Złota 7/9, odbędzie się premiera książki. Spotkanie poprowadzi współautor – Paweł Oksanowicz. Fragmenty książki przeczyta Aleksandra Nieśpielak.

Wstęp wolny.